احتمال برطرف مسائل توقیف کشتی کره ای تا دو هفته دیگر

به گزارش تور ایران، حسین تنهایی رییس اتاق ایران و کره جنوبی درباره آخرین مذاکرات بین ایران و هیات کره ای برای برطرف توقیف کشتی این کشور در آب های ایران اظهارداشت: جلسات با هیات کره ای توسط وزارت امور خارجه برگزار می گردد و تمام اطلاعات از این جلسات در اختیار اتاق بازرگانی قرار ندارد. در جلسه با حضور آقای جهانگیری قرار بود تمام اقدامات برای تهاتر پول های بلوکه شده توسط بخش خصوصی انجام گردد.

احتمال برطرف مسائل توقیف کشتی کره ای تا دو هفته دیگر

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: درخواست ما از وزارت امور خارجه این بوده که اعضای اتاق بازرگانی هم در جلسات حضور داشته باشند و در جریان موضوعات درباره مسائل مالی قرار بگیریم.

رییس اتاق ایران و کره اضافه کرد: قبل از توقیف کشتی، قرار بود که بخشی از پول های بلوکه شده با کالا هایی از جمله مواد دارویی، غذایی و واکسن تهاتر گردد و بعد از آن، پول های باقی مانده با کالا های دیگری از جمله خودرو و ... تهاتر گردد، اما دیگر پس از این وقایع اطلاع نداریم در جلسات با کره ای ها چه تصمیمی گرفته شد.

تنهایی گفت: هیات کره ای قرار بود دو روز در تهران بمانند، اما حضور خود در ایران را تمدید کردند و وزارت امور خارجه هم برای حضور در جلسات از اعضای اتاق دعوت نکرد این در حالی بود که پیش از توقیف کشتی تمام مذاکرات با حضور بخش خصوصی جلو می رفت.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما تحت چه شرایطی رفع توقیف انجام خواهد شد؟ گفت: با توجه به مدت زمان بلوکه شدن پول ایران در کره، سختگیری ها برای توقیف کشتی کره ای در ایران منطقی است و مجبور هستیم که این سختگیری ها را اعمال کنیم.

رییس اتاق ایران و کره با بیان اینکه معتقدم با توقیف کشتی، کره ای ها برای آزادسازی پول های بلوکه شده یا بحث تهاتر جدی تر و سریع تر اقدام می نمایند، گفت: رابطه ایران و کره مثبت بوده و حجم تجارت ایران با این کشور بالاست و از نظر فرهنگی به کره نزدیک تر هستیم، اما کره ای ها از ترس امریکا بیشتر از کشور های دیگر احتیاط کردند.

وی از احتمال رفع توقیف این کشتی در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: گفته می گردد تا دو هفته دیگر موضوعات درباره توقیف کشتی کره ای رفع می گردد و اخبار مثبتی در این باره شنیده ایم. باید تا دو هفته دیگر صبر کنیم.

تنهایی تاکید نمود: البته باید توجه داشته باشیم که پول های ایران فقط در کره جنوبی بلوکه نیست و در بعضی از کشور ها هم پول بلوکه شده داریم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1579

به "احتمال برطرف مسائل توقیف کشتی کره ای تا دو هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برطرف مسائل توقیف کشتی کره ای تا دو هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید