اعضای آ.سه.آن زودتر از اتحادیه اروپا به توافق رسیدند

به گزارش تور ایران، نخست وزیران سه کشور ویتنام، کامبوج و لائوس توافق کردند تا سرانجام سال 2030 اقتصادهای خود را به یکدیگر متصل نمایند.

اعضای آ.سه.آن زودتر از اتحادیه اروپا به توافق رسیدند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شین هوا، نگویان ژویان فوک- نخست وزیر ویتنام- در خاتمه دهمین اجلاس سه جانبه این کشور ها به خبرنگاران گفت: طبق برنامه اقدام عملی مورد توافق، این سه کشور نهادها و سیاست های مالی خود را با یکدیگر تطبیق می دهند، زیرساخت های خود به ویژه در بخش برق و حمل و نقل را به یکدیگر متصل می نمایند و همکاری های فرهنگی، آموزشی و درمانی خود را با سرعت بسیار بیشتری افزایش می دهند.

نخست وزیر ویتنام در ادامه سخنان خود اضافه نمود: با اقدامات این سه کشور، اتحادیه آ. سه. آن بیش از پیش تقویت شده و گامی برای عملی کردن اهداف افق 2025 این اتحادیه برداشته می گردد. وی اضافه نمود ارتباط بهتر باعث افزایش توان رقابت پذیری و کارایی سه کشور در زنجیره ارزش محلی و بین المللی خواهد شد.

در این نشست، نخست وزیران سه کشور همچنین بر سر افزایش مبادلات تجاری در 13 منطقه مرزی مشترک به توافق رسیدند. طرفین هم چنین بر سر افزایش همکاری های گردش گری، محافظت از محیط زیست و مدیریت بهتر منابع طبیعی به توافق رسیدند. مقامات بلندپایه ای از بانک توسعه آسیا، بانک جهانی و سایر اعضای آ. سه. آن نیز در این اجلاس به عنوان مهمان ویژه شرکت کردند.

ا. سه. آن یا اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، نمونه مشابه اتحادیه اروپا با تمرکز بیشتر بر مسائل سیاسی و مالی است و 10 کشور ویتنام، کامبوج، لائوس، اندونزی، مالزی، سنگاپور، برونئی، فیلیپین، تایلند و میانمار، عضو آن هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 663

به "اعضای آ.سه.آن زودتر از اتحادیه اروپا به توافق رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای آ.سه.آن زودتر از اتحادیه اروپا به توافق رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید