اینفوگرافیک ، رایگان شدن 8 خدمت دندانپزشکی برای 2 گروه از مردم ، هزینه دندانپزشکی در ایران چقدر است؟

به گزارش تور ایران، وزارت بهداشت اخیرا، ضمن اعلام تعرفه های خدمات دندانپزشکی، 8 خدمت را در این حوزه برای بعضی از افراد جامعه رایگان یا با تخفیف اعلام کرده است.

اینفوگرافیک ، رایگان شدن 8 خدمت دندانپزشکی برای 2 گروه از مردم ، هزینه دندانپزشکی در ایران چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، گران بودن خدمات دندانپزشکی و زیر بار نرفتن بیمه ها برای جبران خسارت های درمانی در این حوزه باعث شده است سالانه شاهد ازدست رفتن بیش از 30 میلیون دندان در کشور باشیم.

این آماری است که محمداعظم مسعودی زاده رئیس جامعه دندانسازان و مدرس دانشگاه تهران در گفت وگو با روزنامه خبرنگاران اعلام کرده و گفته است که براساس تحقیقات اتاق بازرگانی ایران برای واردات پروتز است.

او همچنین گفت: مردمی که به مراکز دولتی برای انجام امور دندانپزشکی مراجعه می کنند، معتقدند برای ترمیم 2 تا 3 دندان در ماه باید کل حقوق دریافتی خود را پرداخت کنند و همین مسئله باعث شده است اغلب مراجعات افراد به دندانپزشکی، به کشیدن دندان های پوسیده خلاصه شود.

مدیرکل اداره سلامت بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت هم چندی پیش در گفت وگو با ایسنا گفته بود که بررسی گروه های مختلف سنی در ایران براساس شاخص DMFT (وجود پوسیدگی یا کشیدن دندان بر اثر پوسیدگی و یا ترمیم دندان های پوسیده) نشان می دهد در گروه سنی 12 سال 1.84 است، به این معنی که به طور میانه هر کودک 12 ساله ایرانی نزدیک به 2 دندان پوسیده، پرشده یا کشیده شده دارد.

در این میان، وزارت بهداشت اخیرا 8 خدمت دندانپزشکی را برای 2 گروه از جامعه روستایی رایگان و برای آنها در جامعه شهری با 65 درصد تخفیف اعلام کرده است.

در اینفوگرافیگ زیر می توانید این 8 خدمت را به علاوه بازه قیمتی تعرفه های دندانپزشکی را در ایران ببینید:

خبرنگار: لاله غزالی | گرافیست: داود سرخوش

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2288

به "اینفوگرافیک ، رایگان شدن 8 خدمت دندانپزشکی برای 2 گروه از مردم ، هزینه دندانپزشکی در ایران چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفوگرافیک ، رایگان شدن 8 خدمت دندانپزشکی برای 2 گروه از مردم ، هزینه دندانپزشکی در ایران چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید