آنالیز 5 تیم مدعی قهرمانی ، کدام مدعی شانس بیشتری دارد؟

به گزارش تور ایران، رقابت تیم های بالای جدول هفته به هفته نزدیک تر و حساس تر می گردد. تنها 10 هفته به خاتمه لیگ باقی مانده اما هنوز نمی توان تیمی را مدعی اصلی قهرمانی دانست.

آنالیز 5 تیم مدعی قهرمانی ، کدام مدعی شانس بیشتری دارد؟

جعفر برزگر ، رقابت تیم های بالای جدول هفته به هفته نزدیک تر و حساس تر می گردد. تنها 10 هفته به انتها لیگ باقی مانده اما هنوز نمی توان تیمی را مدعی اصلی قهرمانی دانست. شرایط به شکلی است که حتی روی کاغذ تیم های ششم، هفتم و هشتم جدول هم شانس دارند. جدول زیر بازی های پیش روی پنج تیم اول جدول را نشان می دهد.

پرسپولیس میزبان سپاهان، میهمان تراکتورسازی

برانکو ایوانکویچ تا انتها فصل روزهای شلوغی را پیش رو دارد.حضور درلیگ قهرمانان آسیا،جام حذفی و بازی های لیگ برتر تقویم این تیم را پر نموده است. آن ها در پنج بازی از 10 هفته باقی مانده از تهران خارج می شوند. طبق برنامه قرمزهای پایتخت در دو بازی آینده باید به دو استان شمالی بروند.نساجی و سپیدرود میزبان آن ها خواهند بود. این تیم تا انتها فصل با سه مدعی فعلی روبه رو می گردد.جدا از دربی ، سپاهان به تهران می آید و تراکتورسازی هم در تبریز از آن ها پذیرایی می نماید. البته آن ها میهمان ذوب آهن در فولادشهر و همچنین پارس جنوبی در جم هستند که این بازی هفته انتهای می تواند تاثیرگذار باشد.

پدیده میزبان استقلال و سپاهان، میهمان تراکتورسازی

یحیی گل محمدی تا همین جا هم کار بزرگی انجام داده است. قراردریافت در رده دوم جدول بالاتر از چند تیم همه ساله مدعی کار آسانی نیست. تیم او با دو تیم انتهای جدولی بازی نموده و حالا بازی های سختش باقی مانده است. پدیده هم در پنج بازی از 10 مسابقه میزبان است. در این میان آن ها از استقلال و سپاهان پذیرایی می نمایند و برای جدال با تراکتورسازی به تبریز باید بروند. البته این تیم برخلاف پرسپولیس و استقلال درگیر لیگ قهرمانان آسیا نیست و در جام حذفی هم حضور ندارد.همین مهم به آن ها یاری می نماید تا زمان تمرین و استراحت بیشتری داشته باشند. گل محمدی می داند که امتیاز دریافت از تیم ماشین سازی در هفته انتهای در تبریز کار ساده ای نیست به همین دلیل نباید اجازه دهد کارش به روز آخر کشیده گردد.

سپاهان، میزبان استقلال، میهمان پرسپولیس و پدیده

شکست مقابل تراکتورسازی در تبریز امیرقلعه نویی را تا حدودی از اهدافش دور کرد. اگرچه او هنوز به بازی معوقه اش مقابل ذوب آهن امیدوار است تا ضمن کسب سه امتیاز فاصله اش را به یک امتیازی پرسپولیس برساند. البته هنوز زمان این مسابقه اعلام نشده است. سپاهان هم جدا از دربی اصفهان در پنج بازی میزبان خواهد بود. حضور در مرحله نیمه نهایی جام حذفی و بازی با پرسپولیس رقابت های این تیم را فشرده تر نموده و با توجه به بازی های پیش رو کار قلعه نویی سخت است. تیم او در هفته بیست و پنجم میزبان استقلال خواهد بود و برای مصاف با دو مدعی دیگر باید از اصفهان خارج گردد.پرسپولیس و پدیده در تهران و مشهد از این تیم پذیرایی می نماید. آن ها در هفته انتهای میزبان استقلال خوزستان هستند تیمی که این روزها شرایط خوبی ندارد و اگر تا آن روز سقوطش قطعی شده باشد شاید کار برای میزبان تا حدودی آسان باشد. البته که تیم خوزستانی کم نمی گذارد.

استقلال سه بازی خارج از تهران

استقلال مثل پرسپولیس درگیر لیگ قهرمانان آسیا است. این تیم در نیمه اول فروردین سال آینده بازی های فشرده ای دارد. وینفرد شفر حتما برنامه ریزی هایش را برای حضوری قدرتمند در این رقابت ها انجام داده است. این تیم تاانتها فصل فقط برای سه بازی از تهران خارج می گردد. سپاهان و پدیده که هر دو مدعی هستند و البته صنعت نفت که بازی آسانی برای شان نخواهد بود. البته آن ها با پرسپولیس هم بازی خواهند کرد. استقلال در هفته انتهای هم از سپیدرود پذیرایی می نماید تیمی که این روزها شرایط خوبی ندارد. شاگردان شفر اگر همین روند صعودی شان را حفظ نمایند خیلی زود به جمع دو سه تسم اول جدول اضافه می شوند.

تراکتورسازی میزبان مدعیان

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز این روزها با حضور بازیکنان مطرح و بزرگی که به خدمت گرفته در قامت یک مدعی اصلی ظاهر شده است. آن ها هر چه قدر در نیم فصل اول کار سحتی داشتند در نیم فصل دوم شرایط بهتری خواهند داشت. این تیم در تمام بازی های دور برگشت مقابل مدعیان میزبان است. بعد از پذیرایی از استقلال و سپاهان که هر دو تیم را هم شکست دادند میزبان پرسپولیس و پدیده هم هستند. بدون تردید آن ها می تواندد از این شرایط نهایت استفاده را ببرند.این تیم فقط برای چهار بازی تیم های استقلال خوزستان، سپیدرود، ذوب آهن و فولاد در هفته انتهای از تبریز خارج می گردد.

امتیاز فعلی

هفته 30

هفته 29

هفته 28

هفته 27

هفته 26

هفته 25

هفته 24

هفته 23

هفته 22

هفته 21

تعداد بازی

نام تیم

ردیف

41

پارس جم

ماشین سازی

تراکتور سازی

سپاهان

ذوب آهن

سایپا

پیکان

استقلال

سپیدرود

نساجی

20

پرسپولیس

1

39

ماشین سازی

سپاهان

سایپا

استقلال

نساجی

ن.م. سلیمان

فولاد

پارس جم

تراکتورسازی

ذوب آهن

20

پدیده

2

38

اس. خوزستان

پدیده

ماشین سازی

پرسپولیس

سایپا

استقلال

نساجی

ن.م. سلیمان

فولاد

پارس جم

19

سپاهان

3

37

سپیدرود

نفت آبادان

اس. خوزستان

پدیده

ماشین سازی

سپاهان

سایپا

پرسپولیس

نساجی

ن.م. سلیمان

20

استقلال

4

37

فولاد

پارس جم

پرسپولیس

ذوب آهن

پیکان

سپیدرود

نفت آبادان

اس. خوزستان

پدیده

ماشین سازی

20

تراکتورسازی

5

2

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 244

به "آنالیز 5 تیم مدعی قهرمانی ، کدام مدعی شانس بیشتری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز 5 تیم مدعی قهرمانی ، کدام مدعی شانس بیشتری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید