لیگ برتر فوتبال، دیدار رحمتی با استقلالی ها در ابتدای تونل وحشت، کالدرون طلسم ذوب آهن را می شکند؟

به گزارش تور ایران، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال در حالی امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش ملاقات به انتها می رسد که بدون شک تیم های استقلال و شهر خودرو حساس ترین بازی هفته را برگزار خواهند کرد.

لیگ برتر فوتبال، دیدار رحمتی با استقلالی ها در ابتدای تونل وحشت، کالدرون طلسم ذوب آهن را می شکند؟

به گزارش خبرنگاران, هفته سیزدهم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش ملاقات در شهر های تهران, تبریز, سیرجان, قائمشهر, آبادان و اصفهان پیگیری می گردد. رقابت های این هفته روز گذشته با برگزاری دو ملاقات شروع شده بود که هر دو بازی به تساوی انجامید. در زیر نگاهی به ملاقاتهای هفته سیزدهم خواهیم داشت:

استقلال - شهر خودرو

بدون شک حساس ترین ملاقات هفته, نخستین بازی روز دوم مسابقات است. جایی که استقلال رو به رشد و متحول شده آندره آ استراماچونی باید در استادیوم آزادی از تیم خوب و یکدست شهر خودرو پذیرایی کند. استقلالی ها که هفته گذشته در اصفهان یک ملاقات مهیج و دیدنی را مقابل سپاهان برگزار کردند و از صدرنشین لیگ برتر یک امتیاز دشت کردند, حالا ملاقاتشان مقابل یکی دیگر از مدعیان لیگ بسیار دیدنی و حساس پیش بینی می گردد.

استقلال با یک بازی بیشتر نسبت به شهر خودرو 22 امتیازی و در رده سوم جدول قرار گرفته است و می تواند در این بازی با پیروزی برای رتبه دوم و حتی صدرنشینی اقدام کند. یحیی گل محمدی که از سه بازی پیش روی شهر خودرو مقابل استقلال، سپاهان و نساجی به عنوان تونل وحشت یاد نموده بود، به خوبی می داند برای اینکه تیمش را در کورس تیم های بالا جدول نگه دارد باید در این بازی حداقل امتیاز را کسب نموده و اجازه پیشروی بیشتر را به استقلال ندهند.

برای این بازی استقبال خوبی شده و طرفداران استقلال که این روز ها از عملکرد تیم شان رضایت دارند, بسیاری از بلیت های این بازی را خریداری نموده اند. استقلالی ها میلاد زکی پور و سیاوش یزدانی را در این بازی به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند و شیخ دیاباته نیز معین نیست که می تواند آبی پوشان را در بازی عصر امروز همراهی کند یا خیر. یکی دیگر از اتفاقات جالب این بازی رویارویی سیدمهدی رحمتی که ابتدای فصل به مشهد رفت با تیم سابقش است که می تواند حساسیت های مسابقه را دوچندان کند. از جهت دیگر یحیی گل محمدی که سابقه راهنمایی پرسپولیس را در کارنامه دارد، مصافش با استقلال قابل توجه است.

تراکتور تبریز - شاهین شهرداری بوشهر

دومین ملاقات روز دوم از هفته سیزدهم در حالی برگزار می گردد که تراکتور این روز ها از جمع تیم های مدعی جدول تا حدی عقب مانده و دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارد. از همه مهم تر که تراکتوری ها در این بازی شاهینی را پیش روی خود می بینند که فعلاً بدون کسب برد در قعر جدول رده بندی قرار گرفته است و این اهمیت لزوم پیروزی در این بازی را خیلی بیشتر می نماید. البته شاهین در دو هفته گذشته با حضور میشو کریستیچوویچ دو تساوی ارزشمند کسب نموده و به نوعی فرایند جدیدی را شروع نموده است.

تراکتور با دو بازی کمتر 17 امتیازی و در رده هشتم جدول قرار گرفته است و شاهین نیز با چهار امتیاز از 12 بازی در رده شانزدهم. تراکتوری ها می توانند با رجحان در این بازی حتی شانس برگشتن به جمع چهار بالای جدول را هم داشته باشند و همین انگیزه شاگردان دنیزلی را دوچندان نموده است.

گل گهر سیرجان - نفت مسجدسلیمان

گل گهر در جدول رده بندی اوضاع خیلی بهتری از دیگر تیم تازه لیگ رجحان شده, یعنی شاهین ندارد و تنها پیروز به کسب یک امتیاز بیشتر نسبت به این تیم شده است. گل گهر پنج امتیازی در رده پانزدهم قرار گرفته است و هنوز پیروز به تجربه کردن طعم برد در لیگ برتر نشده است. البته کار سیرجانی ها زمانی سخت تر می گردد که بدانند حریف امروز شان علاوه بر اینکه امتیازات خوبی به دست آورده است, تاکنون طعم باخت را نچشیده است! رویارویی تیمی که تاکنون نبرده است (گل گهر) با تیمی که تاکنون نباخته است (نفت مسجد سلیمان) می تواند کفه ترازو را به سمت میهمان سنگین کند تا حداقل به فرایند شکست ناپذیری اش ادامه دهد و به رکورد 13 بازی بدون باخت در لیگ برتر برسد.

نفت هم اکنون با 18 امتیاز در رده هفتم جدول است. در آن سوی میدان مجید جلالی تازه اضافه شده به تیم سیرجان برای اینکه بتواند به صندلی این تیم در جدول سروسامان دهد باید از بازی های خانگی اش نهایت استفاده را ببرد و در این بازی ها راضی به کسب یک امتیاز نباشد.

نساجی مازندران - سپاهان

تیم فوتبال سپاهان که هفته گذشته ملاقات حساس با استقلال را پشت سر گذاشته است, هنوز مانند نفت مسجدسلیمان شکست را در لیگ تجربه ننموده و مطمئناً در این بازی هم ابتدا به دنبال حفظ این رکورد است. سپاهانِ امیر قلعه نویی با 11 بازی توانسته 23 امتیاز را برای خود کند و در صدر جدول جای بگیرد. با توجه به ملاقات استقلال و شهر خودرو با یکدیگر و احتمال زیاد پیروزی یکی از این تیم ها در این ملاقات سپاهان برای از دست دادن صندلیش شدیداً در این هفته احساس خطر می نماید و هر طور شده می خواهد از قائمشهر دست پر خارج گردد.

نساجی اما با 11 امتیاز از 11 بازی در صندلی دوازدهم جدول قرار گرفته است و تاکنون آن طور که باید و شاید نتوانسته انتظارات مردم شهر خسته را برآورده کند. البته نساجی در صورتی که بتواند در این بازی سپاهان را متوقف کند, کار بزرگی انجام داده که طبیعتاً مورد قبول طرفدارانش نیز خواهد بود. همواره تیم های بزرگ با بازی در استادیوم شهیدوطنی که مملو از تماشاگر است, مشکل داشته اند و باید دید قلعه نویی و تیمش این بار در خانه سرخپوشان مازنی چه خواهند کرد.

صنعت نفت آبادان - پیکان

صنعت نفت تاکنون به نوعی شگفتی ساز شده و خود را بالاتر از تیم هایی چون تراکتور در رده ششم جدول می بیند. نفتی های آبادان 19 امتیاز از 11 بازی گذشته شان کسب نموده اند و حالا طرفداران از این تیم انتظار کسب سهیمه آسیایی را دارند, بنابراین این تیم در بازی با پیکان به دنبال هر سه امتیاز خواهد بود تا به فرایند مثبتش ادامه دهد. برزیلی های آبادان هفته پیش نیز در مشهد دست به کار بزرگی زدند و شهر خودرو را با شکست یک بر صفر رو به رو کردند و حالا با روحیه ای دوچندان مقابل پیکان قرار می گیرند.

پیکان نیز با راهنمایی حسین فرکی تاکنون فرایندی ثابت را طی نموده و با 10 بازی, 12 امتیاز کسب نموده و در رده دهم جدول قرار گرفته است. حسین فرکی در نشست خبری پیش از ملاقات با تراکتور که برگزار نشد, اظهار داشت تیمش تاکنون چهار امتیاز از برنامه ریزی اش عقب مانده است، برای همین در آبادان نیم نگاهی به جبران این امتیازات خواهند داشت، چرا که هر گونه غفلت مقابل زردپوشان خوزستانی آنها را از برنامه ریزی شان دورتر خواهد نمود.

ذوب آهن - پرسپولیس

این ملاقات از این جهت که پرسپولیس, قهرمان سه دوره گذشته لیگ برتر باید رودرروی ذوب آهن ِ علیرضا منصوریان قرار بگیرد, حائز اهمیت است. پرسپولیس که ملاقات هفته گذشته اش مقابل نساجی به دلیل آلودگی هوا لغو شده در آخرین بازی لیگ رجحان خود در استادیوم آزادی متحمل شکست یک بر صفر مقابل نفت مسجدسلیمان شده است. پرسپولیس این روزها نحوه بازی و امتیازگیری اش خیلی باب میل طرفداران نیست و 19 امتیاز در 11 بازی گذشته اش کسب نموده و در رده چهارم جدول قرار گرفته است. گابریل کالدرون در این بازی غایبی ندارد و می تواند از تمام نفراتش مقابل ذوب آهن استفاده کند. علیرضا بیرانوند نیز بعد از حضور در مراسم رجحانن های آسیا به کشور بازگشته و مسئله ای برای ایستادن درون دروازه سرخپوشان ندارد. پرسپولیس که حتی در فصول قهرمانی اش هم در خانه ذوب آهن پیروز نشده است، در بازی امروز به دنبال شکستن این رکورد است.

ذوب آهن نیز بعد از اولتیماتومی که مسئولان این باشگاه به علیرضا منصوریان دادند, فرایند خوبی را شروع نموده و در دو بازی قبلی اش چهار امتیاز کسب نموده است. نتایج دو هفته اخیر ذوبی ها, آنها را 11 امتیازی نموده و به رده یازدهم جدول رسانده است. منصوریان که سال ها در استقلال به عنوان بازیکن و مربی حضور داشته, حالا یک بار دیگر باید در قامت سرمربی رودرروی پرسپولیس قرار بگیرد که این نکته می تواند به جذابیت های ملاقات امروز دو تیم اضافه کند. در آن سو برای گابریل کالدرون که نتایج دلخواه طرفداران را کسب ننموده است، این ملاقات بعد از شکست مقابل نفت مسجدسلیمان خیلی مهم است و حتی می تواند روی آینده کاری اش تأثیر بگذارد.

برنامه روز دوم مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر به توضیح زیر است:

پنجشنبه- 14 آذر

استقلال تهران - شهر خودروی مشهد

داور: اشکان خورشیدی

یاری ها: محمدرضا ابوالفضلی و سعید علی نژادیان

یاری داوران اضافی: علی بای و سیدعلی اصغر مومنی

داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: حسین عسگری

تراکتورسازی تبریز - شاهین شهرداری بوشهر

داور: سیدرضا مهدوی

یاری ها: امیررضا آشور ماهانی و هیوا بهمنی

یاری داوران اضافی: سعاد وفاپیشه و کیوان علی محمدی

داور چهارم: رامین بابایی

ناظر: حسین نجاتی

گل گهر سیرجان - نفت مسجدسلیمان

داور: موعود بنیادی فر

یاری ها: علی میرزابیگی و قهرمان نجفی

یاری داوران اضافی: احمد محمدی و میثم حیدری

داور چهارم: بهمن عبداللهی

ناظر: ایرج نظری

نساجی مازندران - فولاد مبارکه سپاهان

داور: محمدرضا اکبریان

یاری ها: آرمان اسعدی و ایوب غلامزاده

یاری داوران اضافی: یاسر همرنگ و سعید رحیمی مقدم

داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا

ناظر: حیدر شکور

صنعت نفت آبادان - پیکان تهران

داور: علی صفایی

یاری ها: علیرضا ایلدروم و یوسف مغروری

یاری داوران اضافی: حسین زمانی و علی ابراهیمی

داور چهارم: محمدعلی پورمتقی

ناظر: مسعود مرادی

ذوب آهن اصفهان - پرسپولیس

داور: بیژن حیدری

یاری ها: محمدرضا منصوری و فرهاد مروجی

یاری داوران اضافی: کمیل غلامی و مرتضی منصوریان

داور چهارم: مهدی الوندی

ناظر: محسن ترکی

همچنین نتایج ملاقات های روز گذشته نیز به توضیح زیر است:

سایپای تهران صفر - فولاد خوزستان صفر

پارس جنوبی جم یک - ماشین سازی تبریز یک

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 738

به "لیگ برتر فوتبال، دیدار رحمتی با استقلالی ها در ابتدای تونل وحشت، کالدرون طلسم ذوب آهن را می شکند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، دیدار رحمتی با استقلالی ها در ابتدای تونل وحشت، کالدرون طلسم ذوب آهن را می شکند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید