بن سلمان دستور اعدام پسر عمویش را به اتهام کوشش برای کودتا صادر کرد

به گزارش تور ایران، یک منبع آگاه عربستانی گفت که محمد بن سلمان ولی عهد سعودی، دستور اعدام پسر عمویش و فرمانده سابق ائتلاف سعودی در یمن را صادر نموده است.

بن سلمان دستور اعدام پسر عمویش را به اتهام کوشش برای کودتا صادر کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اندیشکده مطالعات خلیج فارس (مستقر در واشنگتن) نوشت که دادگاه نظامی عربستان سعودی حکم اعدام فهد بن ترکی بن عبدالعزیز پسر عموی محمد بن سلمان و فرمانده سابق نیروهای ارتش سعودی در یمن را به اتهام خیانت عظیم صادر نموده است.

این اندیشکده به نقل از یکی از نزدیکان فهد بن ترکی نوشت که یکی دیگر از اتهامات او کوشش برای کودتا علیه ملک سلمان و پسرش محمد بن سلمان است.

طبق این گزارش پسر عموی بن سلمان و فرمانده سابق ائتلاف سعودی در یمن در ماه سپتامبر 2020 به همراه پسرش که در آن موقع معاون استانداری الجوف بود، به جرم فساد اقتصادی بازداشت شدند.

فهد بن ترکی که 60 سال سن دارد تا 31 آگوست 2020 فرماندهی ستاد عملیات ائتلاف سعودی در یمن را بر عهده داشت. پیش از آن هم فرماندهی نیروی زمینی عربستان سعودی، فرماندهی یگان چتربازان و نیروی ویژه را در کارنامه خود داشت.

حضور فهد بن ترکی در یمن

نکته دیگر اینکه او داماد عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق سعودی و همسر نورة بن عبدالله است و محمد بن سلمان در سال های گذشته هرچه توانسته از اعضای خانواده عبدالله را زندانی یا تبعید و ثروتشان را تصاحب نموده است.

وبسایت سعودی لیکس هم نوشته است که افزایش نفوذ فهد بن ترکی در میان نظامیان و فرماندهان نظامی سعودی و روابط محبت آمیز اش با قبائل یمنی، موجب نگرانی محمد بن سلمان و توطئه چینی علیه وی شد تا جایی دستور بازداشت او را به بهانه فساد اقتصادی صادر کرد.

دو هفته پیش هم فعالان فضای مجازی و بعضی معارضان دولت سعودی نوشتند که عبدالعزیز الهویرینی رئیس سازمان امنیت کشور عربستان سعودی و مدیر کل اداره آگاهی بازداشت شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1849

به "بن سلمان دستور اعدام پسر عمویش را به اتهام کوشش برای کودتا صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان دستور اعدام پسر عمویش را به اتهام کوشش برای کودتا صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید