تداوم پرداخت تسهیلات کرونایی به کسب و کار های فرهنگی آنالیز شد

به گزارش تور ایران، افسر موم وندی، نماینده معاون توسعه و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، درباره جریان ارائه تسهیلات کرونایی به صاحبان کسب و کار های فرهنگ، هنر و رسانه در سال جدید اعلام کرد: پرونده مرحله دوم ارائه تسهیلات به کسب و کار های فرهنگ هنر و رسانه، 15 اسفند ماه بسته شد. بعد از این تاریخ، بانک ها متاسفانه طبق دستور العمل خود، به پرداخت تسهیلات اقدام نکردند، حتی به افرادی که پیش از این تاریخ پرونده آن ها تشکیل شده بود.

تداوم پرداخت تسهیلات کرونایی به کسب و کار های فرهنگی آنالیز شد

به گفته وی، از بین 306 ناشر فعالی که تا تاریخ 15 اسفند به نظام بانکی معرفی شدند، فقط 49 ناشر پیروز به دریافت تسهیلات شدند. این ناشران بیش از 6 میلیارد تومان وام دریافت کردند در حالی که 43 میلیارد تومان درخواست داشتند.

وی درباره تداوم ارائه تسهیلات به متقاضیان و صاحبان کسب و کار های فرهنگ، هنر و رسانه در امسال و با تغییر دولت، اضافه نمود: همچنان با بحران کرونا درگیر هستیم و دولت فعلی و دولت آینده موظف به حمایت از کسب و کار های فرهنگ، هنر و رسانه است.

موم وندی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از اهداف در ارائه تسهیلات محقق نشد، کارگروه پیامد های مالی کرونا تداوم حمایت ها را آنالیز کرد. با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن به کسب و کار ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هفته گذشته در جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت، پیشنهاد کرد تا حمایت از صاحبان کسب و کار های فرهنگ و هنر همچنان ادامه داشته باشد تا بتوانیم تسهیلات را در اختیار بنگاه هایی قرار دهیم که نیروی انسانی شاغل خود را حفظ نموده باشند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1766

به "تداوم پرداخت تسهیلات کرونایی به کسب و کار های فرهنگی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم پرداخت تسهیلات کرونایی به کسب و کار های فرهنگی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید