حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است، معیارهای دوگانه غربی&zwnjها

به گزارش تور ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه از تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در سوریه به شدت انتقاد کرد. وی در این خصوص گفت: آمریکایی ها به صورت غیرقانونی به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می دهند.

حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است، معیارهای دوگانه غربی&zwnjها

بر اساس این گزارش، لاوروف به همین دلیل تأکید کرد: متأسفانه آمریکایی ها همچنان به مانع تراشی در راستا حل و فصل سیاسی بحران سوریه ادامه می دهند. واشنگتن از گروه های مسلح جدایی طلب استفاده ابزاری کرده و آنها را به ایستادن در برابر دمشق تحریک می کند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه یادآور شد: کشورهای غربی نیز سیاست مشابهی را در قبال سوریه در پیش گرفته اند و در واقع، سیاست آنها در قبال دمشق، تکیه بر معیارهای دوگانه است. ما شاهد هستیم که غرب اتهامات بی اساسی را در خصوص برخورداری دمشق از تسلیحات شیمیایی مطرح می کند.

پیشتر نیز بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرده بود: علیرغم عمل کردن دمشق به تعهدات خود در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی اما آمریکا و غرب با دروغ پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه نزد افکار عمومی هستند.

وی همچنین گفته بود: با وجود اینکه ایالات متحده آمریکا از سال ها پیش به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی پیوسته است اما همچنان از نابودسازی تسلیحات شیمیایی خود خودداری کرده و حاضر نیست به تعهداتش عمل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1507

به "حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است، معیارهای دوگانه غربی&zwnjها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است، معیارهای دوگانه غربی&zwnjها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید