حضور 13 کشور از آسیا در مسابقات شطرنج دانشجویان نشانگر همدلی در عین رقابت است

به گزارش تور ایران، رئیس سازمان امور دانشجویان در پیامی به مسابقات شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا گفت: حضور 13 کشور از آسیا در این مسابقات نشانگر دوستی های دیرینه این کشور ها با هم و همدلی ها در کنار رقابت سالم ورزشی است.

حضور 13 کشور از آسیا در مسابقات شطرنج دانشجویان نشانگر همدلی در عین رقابت است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل ازسازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در پیغامی به مسابقات شطرنج دانشجویان آسیامعاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در پیغامی به مسابقات شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا که به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی جمهوری اسلامی برگزار می گردد، گفت: حضور 13 کشور از آسیا در این مسابقات نشانگر دوستی های دیرینه این کشور ها با هم و همدلی ها در کنار رقابت سالم ورزشی است. متن کامل پیغام به توضیح زیر است:

بسیار خوشحالم که مسابقات شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا توسط فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی جمهوری اسلامی را در حالی برگزار می کنیم که علیرغم شیوع ویروس کرونا و بیماری Covid-19، این رویداد بین المللی سرآغاز فعالیت های ورزش بین المللی در این دوره خواهد شد.

این مسابقات با نظارت Asia University Sports Feredition (Ausf) به نمایندگی از Fisu در قاره کهن آسیا برگزار می گردد.

حضور 13 کشور از آسیا (12 کشور+ جمهوری اسلامی ایران) در این مسابقات نشانگر دوستی های دیرینه این کشور ها با هم و همدلی ها در کنار رقابت سالم ورزشی است و به این مناسبت تبریک عرض می کنم.

از حمایت های فدراسیون شطرنج آسیا و نیز فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی ایران و برگزاری مسابقات تشکر می کنم.

حضور بین المللی دانشجویان ما در رقابت های یونیورسیاد های جهانی و کسب رتبه های بالا در این رویداد در سال های اخیر به ویژه در 3 دوره گذشته در سایه برنامه ریزی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و حمایت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت پذیرفت که امید داریم باید ادامه پیدا کند.

امیدواریم دوره آینده یونیورسیاد دانشجویی به میزبانی کشور چین با غلبه بر بیماری Covid-19 به موقع برگزار گردد.

فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ایران آمادگی برگزاری مسابقات ووشو (رشته تالو) و تکواندو رشته پومسه که به صورت مجازی قابل اجراست را هم داراست که امیدوارم مقدمات آن فراهم گردد.

این وزارت در 3 بخش ورزش های دانشگاهی (ورزش همگانی، رقابت های ملی / حضور در رویداد های بین المللی) و نیز توسعه زیرساخت های ورزشی اقدامات گسترده ای در سال های اخیر داشته و کارنامه موفقی را به جا گذاشت.

برگزاری این رویداد قاره ای در تحکیم روابط منطقه ای بسیار مؤثر بوده و در کسب کرسی های جهانی توسط کشور های آسیایی تأثیر به سزایی دارد.

برای همه دانشجویان شرکت کننده و دست اندرکاران آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1550

به "حضور 13 کشور از آسیا در مسابقات شطرنج دانشجویان نشانگر همدلی در عین رقابت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 13 کشور از آسیا در مسابقات شطرنج دانشجویان نشانگر همدلی در عین رقابت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید