درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان

به گزارش تور ایران، تعیین نبی بخش با موفقیت هایش توانسته پدرش که همواره با کبدی مخالف و نسبت به آن با تردید نگاه می کرد را هم شگفت زده کند.

درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

ورزش سه نوشت: 19 آوریل 2019 بود و تلفن تعیین نبی بخش دائم زنگ می خورد. پشت خط فاضل اتراچالی همبازی اش در تیم ملی کبدی ایران است که مدام با او تماس می گیرد. کیلومترها آنطرف تر در هندوستان جابجایی فصل هفتم رقابت های سوپرلیگ کبدی هندوستان در جریان بود و نام تعیین نبی بخش هم در لیست خرید تیم های مختلف دیده می شد.

فاضل(اتراچالی) به تعیین نبی بخش گفت: تلوگو تیتانز تو را با 61 لاک می خواهد (هر لاک معادل 100هزار روپیه و هر روپیه در حدود 175 تومان است که با این حساب رقمی معادل یک میلیارد و شصت و هفت میلیون تومان می گردد.) و این اولین پیشنهادی بود که به او داد. اما دقایقی بعد او دوباره تماس گرفت: تلوگو نه برادر؛ پاتنا تو را با 71 لاک می خواهد (یک میلیارد و دویست و چهل و پنج میلیون تومان). قبل از اینکه این بازیکن تیم ملی کبدی ایران بتواند این اعداد و ارقام را حساب و کتاب کند فاضل بازهم تماس می گیرد:تو با 81 لاک به تیم بنگال واریورز رفتی (یک میلیارد و چهارصد و هجده میلیون تومان)

ابوذر مهاجر میقانی دیگر بازیکن تیم ملی کبدی ایران وقتی این خبر را شنید گفت:81 لاک؟ شوخی می کنی؟

واقعیت این است که نبی بخش با وجود اینکه از سال 2016 در تیم ملی کبدی ایران حضور دارد هرگز نتوانسته به اندازه دیگر بازیکنان تیم ملی به چشم بیاید. با وجود اینکه در رقابت های مسترکبدی در دبی 2018 همه نگاه ها به تیم ایران بود او کمتر از دیگران مورد توجه نهاده شد و به همین خاطر بود که وقتی بنگال واریورز با مبلغ 81 لاک او را به خدمت گرفت رسانه های هندی به این انتخاب با تردید نگاه می کردند. تا قبل از آن بازیکنان مهاجم ایرانی به غیر از معراج شیخ نتوانسته بودند در لیگ کبدی هند امتیازات زیادی بگیرند و وقتی بنگال واریورز چنین پولی را هزینه کرد کسی فکر نمی کرد این یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد.

در ایران، کشوری که بیشتر مدافعان خوبی در کبدی می سازد شاید تعیین نبی بخش یک اتفاق عجیب به حساب می آمد. او مهاجم بود و در دیگر موقعیت ها بازی نمی کرد. نبی بخش در این باره می گوید: در ایران بازیکنان علاقه زیادی به شیرجه رفتن دارند؛ این حرکت مدافعان در کبدی است و به همین خاطر همه بیشتر دوست دارند مدافع شوند. اما من متفاوت بودم. من دوست داشتم به سمت حریف حمله کنم، سریع بودم و به همین خاطر مربی من را مهاجم می گذاشت. به همین خاطر است که من همواره مهاجم بازی می کردم.

نبی بخش مانند بسیاری دیگر از مازندرانی ها ابتدا علاقمند به کشتی بود اما به توصیه مربی خود عباد دلیری که بعدا خودش نیز یک بازیکن کبدی شد از هفده سالگی به کبدی روی آورد. برای یک ورزشکار جوان تصمیم ساده ای بود: من کبدی را دوست داشتم. این یک ورزش تیمی است در حالی که کشتی یک ورزش انفرادی است. اگر در کشتی اتفاقی بیفتد همه مسئولیت با خود شما است اما در کبدی تنها نیستید.

نبی بخش در شمال ایران و استان مازندران عاشق این ورزش شد چرا که با عباد دلیری مربی خود در آن موقع کبدی تمرین می کرد. با این حال او تا سال 2016 باید منتظر می ماند تا به عضویت تیم ملی در بیاید. او یکی از نفرات تیم در سری 5 بازی ایران و پاکستان بود و نمایش خوبی داشت. ایران بازی ها را در مقام دوم و پشت هند به انتها رساند اما نبی بخش کمتر مورد استفاده نهاده شد و برای طرفداران و کارشناسان این ورزش ناشناخته باقی ماند.

سال 2018 تبدیل به نقطه عطف زندگی ورزشی او شد. در مسابقات مستردبی او بهترین مهاجم ایران بود و تیم ایران در این مسابقات با شکست هند اولین مدال طلایش در این رشته را در قاره آسیا به دست آورد: تمرین در تیم ملی باعث شد بتوانم از نظر فیزیکی پیشرفت کنم. مربی تمرینات متفاوتی را در نظر گرفته بود. ما صبح و عصر تمرین می کردیم. این تمرینات به من یاری کرد به آمادگی برسم. نبی بخش با حضور در تیم ملی همچنین توانسته مهارت های دفاعی اش را ارتقا داده و ابعاد دیگری را به بازی اش اضافه کند.

آغاز کار برای نبی بخش در هند و تیم بنگال واریورز فوق العاده بود. او در اولین بازی 10 امتیاز برای تیمش گرفت و بهترین مهاجم بود. هرچند سه ماه طول کشید تا او دوباره یک سوپر 10 امتیاز برای تیمش بگیرد اما در این مدت با دریافت بازوبند کاپیتانی نقش اصلی را در پیشبرد تیم به سوی موفقیت ایفا کرد. مربی تیم بنگال واریورز بعد از قهرمانی تیمش در رقابت های سوپرلیگ ستاره های کبدی هند گفت: نبی بخش بازیکن بی نظیری است. شیوه حمله و یورش او غیرقابل توصیف است. هیچکس نمی داند که چه زمانی خواهد چرخید یا چه زمانی تماس برقرار می گردد. هیچ الگویی برای حرکات او وجود ندارد. به همین دلیل دریافت او سخت است. او جدا از متفاوت بودن یکی از باهوش ترین نفرات است. او در اولین بازی نیمه نهایی بعد از مصدومیت وقتی کاپیتان تیم مصدوم شد این سمت را برعهده گرفت و نقشش را عالی ایفا کرد. او همچنین روحیه تیمی دارد و در نقاط مختلف بازی می نماید. هیچکس شبیه او نیست. او ویژه است.

نبی بخش در این فصل به عنوان مهاجم اصلی و پیشرو بازی نموده اما عملکرد دفاعی اش هم چشمگیر بوده است. او در موقعیت پوششی نیز عملکرد بهتری با کسب نمره 46 نسبت به دو بازیکن دیگر تیم بنگال واریورز که در این پست بازی نموده اند داشته است. او همچنین 37 یاری دفاع را در این فصل به نام خودش ثبت نموده است. اما به عنوان مهاجم تکنیک یورش بی نظیرش او را به موفقیت رسانده است. بنگال فصل را با بیشترین پیروزی به انتها رساند و نبی بخش مطمئنا یکی از مهمترین دلایل آن بوده است. او در اولین فصل حضورش در هند به مقام قهرمانی رسید و به همه ثابت کرد که ارزش آن میزان هزینه را داشت.

تعیین نبی بخش حتی توانسته پدرش که همواره با کبدی مخالف و نسبت به آن با تردید نگاه می کرد را هم شگفت زده کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 525

به "درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش ستاره یک و نیم میلیاردی ایران در هندوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید