دمام بوشهری در موزه آسیا پاسیفیک لهستان نهاده شد

به گزارش تور ایران، گروه فرهنگی هنری هومهر از استان بوشهر در آخرین اجرای ویژه برنامه های تجلی حقیقت در کشور لهستان، در موزه آسیا پاسیفیک شهر ورشو، پایتخت این کشور به روی صحنه رفت.

دمام بوشهری در موزه آسیا پاسیفیک لهستان نهاده شد

به گزارش تور ایران، موزه آسیا پاسیفیک یکی از میزبانان گروه فرهنگی ـ هنری هومهر بوشهر بود که هنرمندان بوشهری در آخرین روز اجرای خود در سالن آمفی تئاتر این موزه روی صحنه رفته و آیین های سنتی عزاداری بوشهر را اجرا کردند.

بنا بر اعلام روابط عمومی گروه هومهر، در این مراسم ابتدا نمایش تعزیه مهلت به کارگردانی غلامحسین بارونی و نقش آفرینی احمدرضا قربانی و عباس بارونی به روی صحنه رفت و سپس آیین سنج و دمام بوشهری و آیین موسیقیایی تعزیت حسینی با استفاده از نوحه های معروف بوشهری توسط هنرمندان گروه هومهر اجرا شد.

در ادامه نمایش عشق اعلی به کارگردانی مهدی جلالی و با بازی مهدی ضیغمی نژاد و احمدرضا قربانی به روی صحنه رفت که مورد توجه تماشاگران نهاده شد.

از حاشیه های مهم این مراسم پوشش خبری و تصویری تلویزیون ملی لهستان از این آیین بود که در سرانجام با عوامل برگزاری این مراسم مصاحبه ای انجام دادند. همچنین حضور سفیر ایران در لهستان، اساتید و دانشجویان زبان فارسی دانشگاه ورشو و جمعی از ایرانیان مقیم ورشو از نکات قابل توجه آخرین اجرای گروه هومهر بود.

در این آیین گروه فرهنگی هنری هومهر هدایایی شامل دمام، فلوت و آثار دیگری از جمله مجموعه عکس های هنرمندان بوشهری را به رسم یادبود به مدیر موزه آسیا پاسیفیک ورشو اهدا کردند و ساز دمام و فلوت در لیست سازهای موجود در موزه آسیا پاسیفیک نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 652

به "دمام بوشهری در موزه آسیا پاسیفیک لهستان نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمام بوشهری در موزه آسیا پاسیفیک لهستان نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید