دکوراسیون اتاق کار و مطالعه : از نحوه چیدمان تا وسایل مورد احتیاج

به گزارش تور ایران، در عصر امروزی، تعداد بیشتری از متخصصان در حال تغییر ظاهر و دکوراسیون کاری خود هستند، آن ها به جای کار در یک فضای اداری، کار در خانه را انتخاب می نمایند. اگر آماده ساختن چنین فضایی برای دکوراسیون اتاق کار و مطالعه خود هستید، اولین چیزی که به آن احتیاج خواهید داشت یک محیط اداری مجهز یا یک جایی برای مطالعه مؤثر است. در این مقاله، ما راهکار های لازم جهت طراحی دکوراسیون اتاق کار و مطالعه را ارائه خواهیم داد؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

دکوراسیون اتاق کار و مطالعه : از نحوه چیدمان تا وسایل مورد احتیاج

جهت دریافت خدمات آلاچیق ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق کار و اتاق مطالعه

اولین قدم در ایجاد دکوراسیون اتاق کار، انتخاب اتاقی برای تبدیل کردن آن به دفتر کار یا مشخص منطقه ای از خانه به عنوان فضای اداری و مطالعه است. به دنبال یک اتاق یا منطقه ای دور از فضای اصلی زندگی در خانه خود باشید. به این ترتیب می توانید خود را از وقفه های پر سر و صدا جدا نموده و صرفاً بر روی کار خود تمرکز کنید.

به غیر از احتیاجهای اساسی مانند میز و جایگاه، مجموعه وسایل دفتر کار احتیاجی به فضای زیادی ندارند. تقریباً هر گوشه از خانه می تواند به یک اتاق کار یا مطالعه تبدیل گردد. می توانید خود را از مناطق شلوغ جدا کنید و در اتاق کار و مطالعه خود مشغول شوید.

وسایل مورد احتیاج برای دکوراسیون اتاق کار و مطالعه

یادداشت برداری از تمام قطعات و وسایل ضروری مورد احتیاج برای اتاق کار یا مطالعه، به فرد یاری می نماید تا بهترین چیدمان را در منزل خود داشته باشد. قبل از خرید، با وسایل ضروری و مناسب برای اتاق کار یا مطالعه خود آشنا شوید:

میز کار

یک میز کار اداری کاملاً کاربردی و لازم است. اگر چه مطمئناً بسیاری از انواع میز از عظیم گرفته تا کوچک در بازار وجود دارند، اما طیف گسترده ای از میزها جهت صرفه جویی در فضا نیز یافت می شوند که به مجموعه های کوچک تر اداری تقسیم می شوند.

موقعیت: در اتاق های کار کوچک، قرار دادن میز کار مستقیماً در کنار دیوار ممکن است بهترین گزینه باشد. اگر اتاق کار عظیمی در منزلتان دارید، می توانید میز خود را به مرکز اتاق منتقل کنید. قرار دادن میز کار به گونه ای که هنگام نشستن رو به درب باشد، روال متداولی است و این امکان را به فرد می دهد تا هر کسی که وارد اتاق می گردد را ببینید. اگر اتاقی را به عنوان فضای دفتر کار خود مشخص ننموده اید، قرار دادن یک میز (مانند میز تحریر) در کنار دیوار به چیدمان صحیح میز در دکوراسیون اتاق کار و مطالعه یاری می نماید.

سایر الزامات: اگر با وسایل الکترونیکی کار می کنید، ایده خوبی است که میز خود را در نزدیکی پریز برق قرار دهید. برخی از سبک های میز کار، فضای ذخیره سازی داخلی (کشو) خاصی ندارند، بنابراین اگر با وسایل زیادی کار می کنید که باید مرتب و سازماندهی شوند، مهم است میز دارای کشو باشد.

نکته: اگر در طول روز کاری ایستادن را دوست دارید، میز تحریری با قابلیت تنظیم ارتفاع را انتخاب کنید که به شما امکان نشستن یا ایستادن را بدهد.

مطلب پیشنهادی: چیدمان محیط اداری : اهمیت به روحیه کارمند و رضایت ارباب رجوع!

جایگاه اداری

از آنجا که ساعت ها بر روی آن می نشینید، جایگاه اداری باید راحت و ارگونومیک باشد. ارتفاع استانداردی برای جایگاه اداری وجود ندارد! جایگاه مناسب این امکان را به فرد می دهد تا با زانوهای خمیده دقیقاً 90 درجه و قرار دریافت پا به شکلی صاف بر روی زمین، بر روی جایگاه بنشیند. اگر نمی توانید ارتفاع جایگاه را متناسب با بدن خود تنظیم کنید، به دنبال جایگاه قابل تنظیم در ارتفاع باشید که بتواند آن را در تراز ارتفاعی مطلوب قرار دهد.

موقعیت: به طور طبیعی، جایگاه اداری باید رو به روی میز اداری قرار بگیرد. اگر از قبل میز داشته باشید، حتماً ارتفاع آن را اندازه بگیرید تا بتوانید یک جایگاه اداری را متناسب با ارتفاع و فضای کافی برای پای خود در اختیار داشته باشید.

سایر ملزومات: راحتی خود را مدنظر داشته باشید. جایگاه های اداری با چند ویژگی موقعیت یابی اضافی (از جمله ویژگی های چرخش) و همچنین ویژگی های ارگونومیک (به خصوص پشتیبانی کمری) در دسترس هستند. در فضاهای کوچک کاری، میز خود را با یک جایگاه کناری شیک و بدون چرخ ترکیب کنید، این امر ظاهر زیبا و منحصر به فردی را به دکوراسیون اتاق کار و مطالعه شما می بخشد.

نکته: اگر به فکر انتخاب یک جایگاه چرخ دار هستید، ممکن است یک مت جایگاه (زیرانداز جایگاه برای حرکت راحت تر آن بر روی فرش) را نیز بخواهید. استفاده از یک تشک جایگاه در کف، شما را از خراشیدگی و ساییدگی در امان نگه می دارد و امکان چرخیدن جایگاه را آسان می نماید. اگر جایگاه روی فرش واقع شده است، باید برای چرخاندن آن، فشار مضاعفی را وارد کنید، که این امر منجر به درد کمر می گردد. مت جایگاه غلتیدن را آسان تر نموده و خطر کشیدگی و آسیب دیدگی کمر را از بین می برد. مت های جایگاه همچنین الکتریسیته ساکن را که می تواند برای دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر مضر باشد را نیز کاهش می دهند.

ذخیره سازی

برحسب احتیاج افراد به وسایل کاری، ممکن است به راهکار های ذخیره سازی فراتر از کشوها احتیاج داشته باشند. اگر به جایی برای ذخیره کتاب، مجله یا جایی برای نمایش اشیا تزیینی احتیاج دارید، یک قفسه کتاب خریداری کنید. برای تزیین بیشتر اتاق کار یا مطالعه خود می توانید از وسایلی مانند سطل زباله و سبد برای جایگذاری وسایل اداری خود استفاده کنید.

موقعیت: اگر می خواهید اوراق کاغذی خود را در دسترس نگه دارید، کشوی پرونده را در کنار میز قرار دهید. برخی از کشوهای حاوی پرونده می توانند در بالای یکدیگر انباشته شوند. در حین انجام این کار باید نکات ایمنی را رعایت کنید.

روشنایی

نور مناسب در دکوراسیون اتاق کار و مطالعه بسیار مهم است، خصوصاً در ماه های سردتر که ممکن است نور روز محدود باشد. اگر میز اداری در فضای مناسبی واقع شده است، با انتخاب یک چراغ کلاسیک آن را کامل کنید. در غیر این صورت، یک آباژور شیک که به سمت میز کاریتان راهنمایی می گردد، می تواند کار را به همان خوبی انجام دهد. اگر می خواهید نور بیشتری را دریافت کنید، به فکر نصب چراغ آویز در بالای میز کارتان باشید.

موقعیت: اگر از آباژور یا چراغ های آویز در اتاق کار یا مطالعه خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که آن ها نور کافی را برای انجام کار در اختیارتان قرار می دهند.

کتابخانه

اگر می خواهید اتاق کارتان به عنوان فضایی برای مطالعه هم در نظر گرفته گردد، به فکر تهیه یک کتابخانه مناسب برای ذخیره کتاب هایتان باشید.

موقعیت: طبیعی ترین موقعیت و چیدمان برای کتابخانه، تکیه دادن آن به دیواری لخت است. همچنین مهم است که کتابخانه در نزدیکی میزتان باشد تا بتوانید در هر زمان که به دنبال کتاب مورد علاقه خود بودید، آن را جستجو کنید.

مدل ها و سبک های متفاوت از دکوراسیون اتاق کار

سخن آخر

اگر با یک چاپگر کار می کنید، یک پایه پرینتر می تواند یاری کند تا میز خود را از برهم ریختگی نجات داده و کمی فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد کنید. مطمئن شوید که در صورت احتیاج به جلوگیری از تابش خیره کننده نور آفتاب، دفتر اتاق کار یا مطالعه خود را به پرده مجهز نموده اید.

با بالا بردن رایانه با استفاده از پایه مانیتور، کمر خود را در زمان کار صاف نگه دارید. اگر فضای کافی ندارید، می توانید از گزینه های کوچک میز و جایگاه اداری استفاده کنید. مهم است که فضا کافی برای رفت و آمد داشته باشید. دکوراسیون اتاق کار و مطالعه خود را با گیاهان یا گل های مصنوعی، اشیا تزیینی و دکوری، تابلوهای دیواری و سایر موارد تزیین کنید تا از بودن در چنین فضایی لذت نهایی را برده باشید.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1282

به "دکوراسیون اتاق کار و مطالعه : از نحوه چیدمان تا وسایل مورد احتیاج" امتیاز دهید

1 کاربر به "دکوراسیون اتاق کار و مطالعه : از نحوه چیدمان تا وسایل مورد احتیاج" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون اتاق کار و مطالعه : از نحوه چیدمان تا وسایل مورد احتیاج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید