راهنمای خرید لباس بچگانه؛ 10 نکته مهم برای حضوری و آنلاین

به گزارش تور ایران، خرید لباس برای بچه های کوچک کار ساده ای به نظر نمی رسد. شاید اغلب شما فکر کنید که هنگام خرید لباس بچه گانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ به هرحال، گزینه های زیادی وجود دارد و پیدا کردن لباسی که هم زیبا به نظر برسد و هم فرزندتان در آن احساس راحتی کند، می تواند چالش برانگیز باشد. این مقاله درباره راهنمای خرید لباس بچگانه است که به شما یاری می نماید برترین انتخاب را برای بچه ها خود داشته باشید. در پایان به چند نکته مهم برای خرید اینترنتی لباس کودک هم اشاره می کنیم تا در صورت احتیاج، خرید آنلاین راحتی داشته باشید پس از شما دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشید.

راهنمای خرید لباس بچگانه؛ 10 نکته مهم برای حضوری و آنلاین

1. به فرم بدن و وزن کودک توجه کنید

هنگام خرید لباس بچگانه، مانند پیراهن و شلوار مطمئن شوید که لباس روی کفش ها نمی افتد (حداقل به مقدار دو انگشت روی کفش بلند باشد). این نکته به خصوص برای بچه های قدکوتاه اهمیت زیادی دارد. اگر فرزندتان جثه درشت تری دارد، به جای دکمه یا زیپ، پیشنهاد می کنیم در پی لباس هایی با بند قابل تنظیم باشید.

2. مطمئن شوید که راحت است

هنگام انتخاب کفش و لباس برای بچه هاتان، اولویت اول باید راحتی آن ها باشد. خرید لباس های خیلی تنگ یا چند سایز بزرگ تر کار درستی نیست. لباس های خیلی تنگ، باعث ناراحتی بچه ها می گردد؛ آن ها نمی دانند چطور خودشان را از شر لباس های تنگ و جذب رها نمایند. صادقانه بگوییم، این موضوع کاملا با زمانی که بزرگ شده اید و لباس های چسبان می پوشید، فرق دارد. بااین حال، بچه ها شما نباید به هیچ وجه احساس محدودیت داشته باشند. علاوه براین موضوع، لباس های تنگ می تواند به رشد بدن آن ها آسیب برساند و تاثیر منفی روی فرم لگن و پاهایشان بگذارد.

3. پارچه های باکیفیت انتخاب کنید

پارچه های جنس طبیعی، مانند پارچه های بدون کش برای چندین سال ماندگاری خوبی دارند و بعد از چند بار شست وشو شکل و بافت خود را از دست نمی دهند. از طرف دیگر، شما باید پارچه های باکیفیت انتخاب کنید که باعث خارش فرزندتان نگردد؛ یعنی ممکن است بعضی از بچه ها به بعضی پارچه ها حساسیت داشته باشند. بنابراین، استفاده از پارچه با الیاف طبیعی مانند پنبه و کتان باعث کاهش احتمال واکنش های آلرژیک می گردد.

مراقبت از این نوع لباس ها آسان است، دوام بیشتری دارند و برای پوست نرم هستند. بهتر است از پارچه های مصنوعی مانند پلی استر، نایلون و اسپندکس در لباس های فرزندتان اجتناب کنید، زیرا این مواد زبر هستند و می توانند باعث ایجاد حساسیت شوند.

4. به لباس های ساده بچسبید

لباس های بچه گانه باید تا حد امکان ساده باشند. بچه ها احتیاجی به پوشیدن لباس های عجیب وغریب ندارند. سبک فرزندتان می تواند بسیار متغیر باشد و شما می توانید لباسی پیدا کنید که آن را عاشقانه بپوشد. اول ازهمه، می توانید با خرید لباس های اساسی مانند تی شرت، جلیقه، شلوار برای پسران و بعلاوه تی شرت، تاپ رکابی و لگ برای دختران، کمد لباس فرزندتان را مجهز کنید.

حتی می توانید یک جفت کفش یا کیف برایشان خریداری کنید تا کمی زیبایی بیشتر به استایل آن ها بدهید. مثلا یک جفت جوراب با طرح های خاص مانند توپ بیس بال یا فوتبال هم می تواند لباس را متفاوت نشان دهد. بعلاوه می توانید در پی تی شرت های ساده با جزئیات اضافی مانند یک حرف یا لوگوی گلدوزی شده باشید. برای پایین تنه انتخاب ها کمی بیشتر است، زیرا می توانید انواع شلوار یا شورت ساده انتخاب کنید. در این مواقع، هنگام خرید لباس دخترانه دامن را از قلم نیاندازید زیرا ظاهری مجذوب کننده و فانتزی دارد.

5. به سن بچه ها توجه کنید

انتخاب لباس برای بچه ها باید با توجه به سن آن ها انجام گردد. برای نوزادان و بچه ها کم سن وسال، لباس هایی با زیپ و دکمه های در دسترس یا بلند و دست و پاگیر مناسب نیست زیرا ممکن است خطر خفگی یا زمین خوردن را به همراه داشته باشد. برای بچه ها نوپا که تازه راه افتاده اند، لباس هایی باید انتخاب گردد که به آن ها اجازه حرکت آزادانه و بدون خطر آسیب دیدگی را بدهد.

6. جزئیات را از قلم نیاندازید

لباس های بچگانه باید دوخت خوبی داشته باشند؛ یعنی درزها باید به طور مرتب دوخته شده باشند و دکمه ها به درستی بسته شوند. لباس ها باید به محض اینکه از خشک شویی برگشتند، اتو شوند. این نکات کوچک می توانند تاثیر زیادی روی اعتمادبه نفس فرزندتان داشته باشند. اگر به تنهایی برای خرید لباس بچه گانه می روید، در پی لباس هایی با طرح شخصیت ها یا کارتون های موردعلاقه آن ها باشید تا هر بار که لباس هایشان را می پوشند، آن ها را برای خوش پوش بودن تشویق کند.

7. به موقعیت اهمیت دهید

یکی از مهم ترین عوامل هنگام انتخاب لباس برای بچه هاتان، مناسب بودن برای موقعیت است. به طورمعمول، شما باید برای هر موقعیتی لباس داشته باشید. بااین حال، بسیار مهم تر است که لباس های راحتی برای بچه هاتان تهیه کنید که به طور همزمان به آن ها احساس راحتی و زیبایی بدهد.

8. رنگ لباس مناسب انتخاب کنید

بچه ها دوست دارند در خاک بازی نمایند، بنابراین لباس هایشان عواقب این خوش گذرانی ها را تحمل می نمایند. عاقلانه است که رنگ لباس هایشان را هوشمندانه انتخاب کنید. راه چاره نهایی این نیست که فقط رنگ های تیره خریداری کنید تا لکه ها خیلی به چشم نیاید. در عوض، رنگ هایی را انتخاب کنید که به راحتی با هم ست شوند و در دمای بالا قابل شست وشو باشند. انتخاب لباس های آبی، قرمز، سفید یا حتی بعضی رنگ های روشن تر برای فرزندتان این امکان را به شما می دهد که آن ها را در دمای نسبتا بالا بشویید و نگران لکه های سرسخت نباشید.

8. طرح های کلاسیک و بامزه را از قلم نیاندازید

به دنیای لباس های بچه گانه خوش آمدید. امروزه، تقریبا تمام برندها لباس هایی برای بچه ها با فرم ها و طرح های عجیب وغریب فراوری می نمایند که حتی نمی توانید تصور کنید. داشتن چند لباس با فرم های بامزه برای فرزندتان جالب است، اما بسیار معقولانه تر است که لباس هایی با فرم های کلاسیک تهیه کنید که با طرح های مجذوب کننده، تزئین شده باشند. این کار به شما امکان می دهد تا ترکیب های بی شماری ایجاد کنید که قطعا در خوش پوشی کودکتان حرفی برای گفتن خواهند داشت.

اگرچه خرید لباس برای فرزندتان می تواند سخت باشد. شاید یک طرح یا نقش خاصی را دوست داشته باشید، چون فکر می کنید در تن فرزندتان عالی به نظر می رسد اما ممکن است فرزندتان طرح هایی را که انتخاب نموده اید دوست نداشته باشد و چیز دیگری بخواهد. راه چارهی میانه پیدا کنید و با خریداری لباس های طرح دار، چاپی و ساده، سبک موردعلاقه فرزندتان را کشف کنید.

10. به سلیقه آن ها توجه کنید

بااینکه بچه ها شما خیلی کوچک هستند، اما آن ها می دانند چه چیزی دوست دارند بپوشند. از بچه ها خود بخواهید لباس هایشان را انتخاب نمایند و آن ها رازهای سلیقه خود را ظرف چند ثانیه به شما نشان خواهند داد. از این اطلاعات به طور عاقلانه بهره ببرید و برای خرید بعدی، سلیقه آن ها را در نظر بگیرید. این موضوع به این معنی نیست که باید با تمام خواسته هایشان موافقت کنید. در عوض، سازش هایی انجام دهید تا به آن ها یاری کنید، سلیقه خود را پرورش دهند و انتخاب های درستی داشته باشند.

راهنمای خرید لباس بچگانه اینترنتی

با وجود مزایای زیاد خرید آنلاین، چالش هایی نیز وجود دارد. معین سایز مناسب، آنالیز کیفیت لباس از روی عکس و سیاست های مرجوعی ازجمله این چالش ها هستند. بااین حال، با کمی برنامه ریزی و تحقیق، می توانید لباس های باکیفیت و ارزان را برای فرزندتان به صورت آنلاین پیدا کنید. هنگام خرید آنلاین لباس بچه گانه، فقط به استایل و سایز لباس توجه نکنید. در نظر گرفتن پارچه و مواد اولیه و نکات مهم نیز بسیار پراهمیت هستند. در ادامه به بیان این نکات مهم برای خرید آنلاین لباس بچه می پردازیم:

 • استفاده از جدول های راهنمای سایز: بیشتر فروشگاه های آنلاین، جدول های راهنمای سایز دقیقی را ارائه می دهند. این جداول، دوستان نو شما هستند. آن ها مقدار های دقیق مطابق با هر سایز را به شما نشان می دهند.
 • مقدار گیری سایز فرزندتان در خانه: متر را بیرون بیاورید! قد، دور سینه، دور کمر و دور باسن فرزندتان را مقدار گیری کنید. این مقدار گیری ها را برای خرید راحت، دم دست نگه دارید.
 • هدایت برای انتخاب سایز در صورت تردید: در صورت تردید، یک سایز بزرگ تر انتخاب کنید. بچه ها به سرعت رشد می نمایند و بهتر است لباس کمی بزرگ تر داشته باشند تا اینکه خیلی کوچک باشد.
 • بازخورد سایر خریداران: بسیاری از فروشگاه های آنلاین بخشی برای نقد و آنالیز دارند که در آن مشتریان تجربیات خود را در خصوص سایز و تنخور لباس به اشتراک می گذارند. این بخش می تواند دیدگاهی واقعی در خصوص اینکه آیا سایز لباس ها کوچک، بزرگ یا متناسب است به شما بدهد.
 • سیاست های بازگشت کالا: خودتان را با سیاست های بازگشت کالای فروشگاه آشنا کنید. اگر سایز لباس مناسب نباشد، دانستن نحوه بازگرداندن یا تعویض کالا می تواند استرس شما را تا حد زیادی کاهش دهد.
 • اهمیت درک انواع جنس پارچه برای لباس بچه گانه: بعضی از پارچه ها بادوام تر هستند، بعضی تمیز کردنشان آسان تر است و بعضی دیگر برای پوشیدن کودک راحت تراند. اینکه بدانید چه تفاوتی بین پنبه و پلی استر وجود دارد، می تواند تاثیر زیادی در خرید جنس خوب داشته باشد.
 • تشخیص مواد اولیه ضد حساسیت و ایمن برای بچه ها: برای بچه های که پوست حساسی دارند، مواد اولیه ضد حساسیت مانند بامبو یا پنبه ارگانیک می تواند نجات دهنده باشد.
 • قابلیت تنفس مواد: پارچه هایی مانند پنبه، کتان و بامبو قابلیت تنفس دارند و به همین علت انتخاب های عالی برای هوای گرم یا بچه ها فعال هستند. این اطلاعات اغلب در توضیحات محصول یافت می گردد.
 • توجه به هزینه حمل ونقل: به هزینه های حمل ونقل توجه داشته باشید، زیرا آن ها می توانند مبلغ قابل توجهی به کل هزینه شما اضافه نمایند. بعضی از فروشگاه ها پس از صرف مبلغ مشخصی، ارسال رایگان ارائه می دهند که در صورت برنامه ریزی برای خرید بیشتر می تواند باعث صرفه جویی در هزینه گردد.
 • خرید در حراج آخر فصل: خرید در حراج های سرانجام فصل می تواند تخفیف های زیادی برای شما به همراه داشته باشد. از قبل برنامه ریزی کنید و لباس هایی برای سال آینده خریداری کنید.
 • اهمیت ترندها: آگاهی از ترندهای فصلی آینده مانند رنگ های پاستلی، پارچه های سازگار با محیط زیست، تی شرت های طرح دار و لباس های کلاسیک و همیشگی و ژاکت های جین یاری زیادی به مدرن بودن استایل کودک شما و داشتن یک خرید آنلاین عالی می نماید.

مزایای خرید آنلاین لباس بچه گانه

خرید آنلاین لباس بچه گانه نه تنها باعث صرفه جویی در زمان می گردد، بلکه انتخاب های متنوع تری نسبت به خرید سنتی ارائه می دهد. بازار پوشاک آنلاین، به خصوص در زمینه خرید لباس بچه گانه، نحوه خرید افراد را متحول نموده است. در اینجا 6 مزیت اصلی خرید اینترنتی لباس بچگانه را عنوان می کنیم:

 1. راحتی و تنوع: تنها با چند کلیک، می توانید از صدها مدل مختلف در خانه خود تماشا کنید.
 2. دسترسی به لباس های فصلی در تمام طول سال: در پاییز به لباس شنا یا در بهار به کت زمستانی احتیاج دارید؟ مسئله ای نیست! فروشگاه های آنلاین لباس همه فصول را در تمام طول سال موجود دارند.
 3. سهولت مقایسه قیمت: دیگر روزهای گشتن در فروشگاه ها برای پیدا کردن برترین لباس گذشته است. اکنون، می توانید قیمت ها را در چندین فروشگاه در عرض چند ثانیه مقایسه کنید.
 4. نقد و آنالیز های مشتریان: قبل از خرید، می توانید نظرات سایر مشتریان را در خصوص کیفیت پارچه، مقدار و رضایت کلی بخوانید که به شما ایده بهتری از آنچه انتظار دارید می دهد.
 5. توضیحات دقیق محصول: خرید آنلاین توضیحات دقیقی از مواد محصول، دستورالعمل های مراقبت هنگام شست وشو و تصاویری از زوایای مختلف را ارائه می دهد. این به شما یاری می نماید تا مطمئن شوید که دقیقا همان چیزی را که می خواهید دریافت می کنید.
 6. خرید بدون فشار و استرس: بدون اینکه فروشندگان دوروبرتان بچرخند، می توانید بدون عجله تصمیم بگیرید که چه چیزی خریداری کنید.

سخن آخر

پیدا کردن و خریدن لباس بچه گانه می تواند سخت باشد. خوشبختانه، نکاتی برای خرید لباس بچه گانه وجود دارد که هنگام خرید می توانید به آن ها توجه کنید تا مطمئن شوید لباسی پیدا می کنید که هم به فرزندتان زیبا به نظر برسد و هم در آن احساس راحتی کند. پیشنهاد می کنیم در پی رنگ های ساده و طرح های ثابت باشید و از پارچه های باکیفیت بهره ببرید. بعلاوه مطمئن شوید که لباس مقدار است و جزئیات را از قلم نیاندازید. نکات گفته شده در این مقاله به شما یاری می نمایند تا فرزندتان درعین حال که لباس هایش زیبا به نظر می رسد، احساس راحتی هم داشته باشد.

منابع: xylife, medium, brandyjoysmith, thearcadiaonline

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 خرداد 1403 بروزرسانی: 3 خرداد 1403 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2454

به "راهنمای خرید لباس بچگانه؛ 10 نکته مهم برای حضوری و آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید لباس بچگانه؛ 10 نکته مهم برای حضوری و آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید