رایج ترین اشتباهات در تشخیص حمله قلبی

به گزارش تور ایران، درد در قفسه سینه همواره نشانه بروز حمله قلبی نیست و می تواند به دلیل ابتلا به سایر بیماری ها بروز کند.

رایج ترین اشتباهات در تشخیص حمله قلبی

خبرنگاران - بیماری های قلبی و در راس آن ها حمله قلبی، کشنده ترین بیماری ها در جهان محسوب می شوند؛ به طوری که سالانه نزدیک به 10 میلیون نفر به دلیل این بیماری ها جان خود را از دست می دهند.

بر اساس اعلام مقامات بهداشتی آمریکا، سالانه در این کشور بیش از 800 هزار نفر دچار حمله قلبی می شوند.

بسکمک از افراد درد در قفسه سینه را مهمترین نشانه حمله قلبی می دانند. این در حالی است که طیف گسترده ای از بیماری ها می توانند باعث بروز درد قفسه سینه شوند.

یک مطالعه در سال 2016 در آمریکا نشان داد تنها 6 درصد افرادی که با علامت درد قفسه سینه به بیمارستان مراجعه کرده اند، دچار حمله قلبی شده بودند.

سایر این افراد از بیماری هایی مانند رفلاکس معده (بازگشت اسید معده به مری)، مسائل گوارشی، بیماری های ریوی، استرس، اضطراب و دیگر بیماری های مشابه رنج می بردند و درد در قفسه سینه را به اشتباه حمله قلبی تشخیص داده بودند.

به طور معمول اگر درد قفسه سینه پس از انجام فعالیت های ورزشی تسکین یابد، این درد بیشتر مربوط به رفلاکس معده یا سایر بیماری های گوارشی است و ارتباطی به حمله قلبی ندارد.

در رفلاکس معده فرد از سوزش قفسه سینه و یا ترش شدن گلو شکایت دارد. در این موارد مصرف دارو های آنتی اسید می تواند به بهبود حال بیمار کمک کند.

از دیگر مواردی که غالبا با حمله قلبی اشتباه گرفته می شوند، بروز درد شدید و ناگهانی در یک بخش سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی به طور گسترده تمامی سینه و پشت را درگیر کرده و می تواند به گردن و بازو توسعه یابد. با این حال، درد در یک ناحیه از سینه می تواند به دلیل بیماری های ریوی بروز کند؛ به ویژه اگر در ناحیه سمت راست سینه باشد.

پلوریت (ذات الجنب) یکی از بیماری های رایج ریه است که با بروز درد شدید در یک طرف سینه خود را نشان می دهد. در این بیماری لایه هایی که بافت ریه را از سینه جدا می کنند، دچار التهاب شده و فرد احساس درد شدید می کند.

در نهایت متخصصان تاکید دارند فارغ از شدت درد قفسه سینه، اگر شاهد آن هستید که این درد به سرعت از بین می رود یا از شدت آن کاسته می شود، نمی توان آن را به حمله قلبی مرتبط کرد. مسائل مربوط به دنده ها و نیز عضلات سینه می توانند دلیل بروز این درد باشند. با این حال، مراجعه به پزشک بهترین راه چاره برای اطمینان از دلیل بروز درد در قفسه سینه است.

منبع: بِست لایف آنلاین

بیشتر بخوانید

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2237

به "رایج ترین اشتباهات در تشخیص حمله قلبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "رایج ترین اشتباهات در تشخیص حمله قلبی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایج ترین اشتباهات در تشخیص حمله قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید