ساماندهی نمایشگاه های خودرو در غرب تهران

به گزارش تور ایران، طرح ساماندهی و برطرف مزاحمت نمایشگاه های خودرو در خیابان های شادمهر و بهبودی منطقه2 تهران آغاز شد.

ساماندهی نمایشگاه های خودرو در غرب تهران

به گزارش خبرنگاران، شهردار ناحیه6 منطقه2 دراین باره گفت: خیابان های شادمهر و بهبودی، به علت قرار داشتن در مسیر دسترسی به خیابان های ستارخان و آزادی با تردد زیاد روبرو است. در این میان وجود نمایشگاه های اتومبیل عامل گره ترافیکی و کندی حرکت بود. چون نمایشگاه داران خودروهای خود را به شکل عمود یا دوبله پارک نموده یا از پیاده روها برای توقف استفاده می نمایند. به همین علت طرح ساماندهی این صنف در این محدوده از منطقه 2 آغاز شد.

محمد کریمی با بیان اینکه تخلف های نمایشگاه داران باعث افزایش شکایت های شهروندان شده بود اضافه کرد: بعضی از این گلایه ها حتی در دیدار مردمی شهردار منطقه با اهالی در مسجد سید الشهدای خیابان شادمهر مطرح و در نتیجه با دستور شهردار منطقه، عملیات اجرایی شد.

او درباره چگونگی اجرای طرح ساماندهی نمایشگاه های خودرو مزاحم ادامه داد: در 2 خیابان شادمهر و بهبودی، 45 نمایشگاه وجود دارد که از این تعداد 35 نمایشگاه بارها اخطار گرفته و حتی رای بند 20 دارند. بعلاوه در مقابل واحد صنفی خود برای توقف عمودی و ورود خودروها به پیاده رو به جای پل های 3 متری روی نهرها روباز مقابل محل کسب، تا 7 متر پل قرار داده اند. به همین علت در نخستین گام از طرح تعدادی از این پل ها شبانه جمع آوری شدند.

شهردار ناحیه 6 منطقه 2 تأکید کرد: اجرای این طرح تا مناسب سازی خیابان های شادمهر و بهبودی برای تردد روان ادامه دارد و شرط قرار دادن پل فلزی 3متری برای ورود و خروج خوردوها به داخل نمایشگاه خودرو، مراجعه به شهرداری ناحیه و دادن تعهد برای توقف خودروهایشان در مکان مناسب است.

کریمی با تأکید بر اینکه نمونه این طرح در خیابان زنجان شمالی اجرایی شده و اکنون هیچ تعمیرکار، صافکاری در این محدوده از منطقه 2 حق توقف خودرو در پیاده رو را ندارد گفت: طرح خیابان های بهبودی و شادمهر همچنان تا رسیدن به شرایط مطلوب ادامه دارد. چون تردد روان در خیابان و عبور بدون دغدغه از پیاده رو حق شهروندان است و شهرداری برای احقاق حقوق اهالی کوشش می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 آذر 1401 بروزرسانی: 23 آذر 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2321

به "ساماندهی نمایشگاه های خودرو در غرب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی نمایشگاه های خودرو در غرب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید