سفر به شمال ممنوع است؟ ، کدام مسافران یک میلیون جریمه می شوند؟

به گزارش تور ایران، به گزارش خبرنگاران، سفر به شهرهای شمالی و به خصوص استان مازندران از روز گذشته 11 مهرماه شروع شده و رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران از ترافیک سنگین در محور هراز خبر داده است. اما آیا مسافران شمال جریمه می شوند؟

سفر به شمال ممنوع است؟ ، کدام مسافران یک میلیون جریمه می شوند؟

آخرین نقشه کرونایی شهرهای ایران که در تاریخ 11 مهرماه 1400 منتشر شده نشان می دهد بیشتر شهرها و استان های ایران از شرایط قرمز خارج شده اند و در تاریخ 11 مهرماه تنها 16 شهرستان در شرایط قرمز قرار دارند.

چه کسانی جریمه می شوند؟

198 شهرستان شرایط نارنجی دارند و 176 شهر هم در شرایط زرد هستند. تعداد شهرهای آبی کرونایی هم نسبت به گذشته بیشتر شده و تعداد آن به 58 شهرستان رسیده است.

به گفته جانشین پلیس راهور ناجا محدودیت تردد از و به شهرهای قرمز و نارنجی ادامه دارد. خودروهای با پلاک بومی اگر از شهرهای قرمز خارج شوند، یک میلیون تومان و اگر از شهرهای نارنجی خارج شوند 500 هزار تومان جریمه می شوند.

این جریمه درباره ورود به شهرهای قرمز و نارنجی هم اعمال می گردد. یعنی سفر به شهرهای قرمز مشمول جریمه یک میلیونی و سفر به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 500 هزار تومانی می گردد.

سفر به کدام شهرهای شمال ممنوع است؟

نکته دیگری که وجود دارد این است که اسامی هیچ کدام از شهرهای شمالی و پرتردد در فهرست شهرهای قرمز کرونایی نیست و احتمالا محدودیت هایی که برای سفر به شهرهای قرمز وضع شده بود، شامل مسافران شهرهای شمالی نمی گردد.

نقشه کرونایی استان مازندران در تاریخ 11 مهر ماه کاملا زرد است و حتی بعضی از شهرهای این استان شرایط آبی دارند. بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به شهرهای زرد و آبی مجاز است و مسافران نباید جریمه شوند. پس مسافران استان مازندران جریمه نمی شوند.

اما شرایط استان گیلان کمی فرق دارد. در نقشه کرونایی موجود، شرایط استان گیلان نارنجی و زرد است و البته چند شهر با شرایط آبی هم در این استان وجود دارد.

این نقشه هم نشان می دهد که سفر به بعضی از شهرهای استان گیلان هم در تعطیلات مهرماه مجاز است و تردد خودروهای شخصی به این استان ها مشمول جریمه یک میلیون تومانی نمی گردد. اما ممکن است مسافران بعضی از شهرها مشمول جریمه 500 هزار تومانی شوند.

فهرست شهرهای قرمز 12 مهرماه

براساس رنگ بندی نو وزارت بهداشت، چند استان در غرب و شمال غربی ایران همچنان در شرایط قرمز قرار دارند. برای مثال شهرستان های سرپل ذهاب، پاوه، کرمانشاه، جوانرود، گیلانغرب و هرسین همچنان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند.

بر این اساس مسافرانی که به این شهرها سفر می نمایند منتظر جریمه یک میلیون تومانی هستند. اما سفر به شهرهای استان مازندران مشمول جریمه نمی گردد. چون هیچ کدام از شهرهای استان مازندران قرمز یا نارنجی نیست.

جریمه 200 هزار تومانی مشمول چه کسانی است؟

اگرچه ممنوعیت تردد به شهرهای شمالی برداشته شده، اما آنگونه که پلیس راهور ناجا خبر داده ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 22 تا 3 صبح در تمام شهر ها با شرایط قرمز، نارنجی، زرد و آبی برقرار است و متخلفان 200 هزار تومان جریمه می شوند.

جانشین پلیس راهور ناجا گفته ماموران و گشتی های پلیس راه و راهور ناجا و بعلاوه دوربین های هوشمند جاده ای ترددهای غیرمجاز را اعمال قانون نموده و نسبت به صدور جریمه اقدام خواهند کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1973

به "سفر به شمال ممنوع است؟ ، کدام مسافران یک میلیون جریمه می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به شمال ممنوع است؟ ، کدام مسافران یک میلیون جریمه می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید