سناتور جمهوری خواه: تلاش ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات احمقانه و شرم آور است

به گزارش تور ایران، سناتور جمهوری خواه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تلاش رئیس جمهور آمریکا برای تغییر نتیجه انتخابات 2020 را احمقانه و شرم آور توصیف کرد.

سناتور جمهوری خواه: تلاش ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات احمقانه و شرم آور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، میت رامنی سناتور جمهور ی خواه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اعلام حکومت نظامی در برخی ایالات کلیدی برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را احمقانه و ناراحت کننده توصیف کرد.

روزنامه انگلیسی گاردین در این خصوص گزارش کرد، سناتور جمهوری خواه ایالت یوتا در خصوص گزارش هایی مبنی بر تصمیم ترامپ برای اعلام حکومت نظامی در ایالات کلیدی آمریکا به منظور تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: او مجموعه کاملی از تئوری های توطئه و مسائل احمقانه ای را برای واشنگتن برجای گذاشته است به طوریکه مردم با تکان دادن سر خود در عجب هستند که این آدم واقعاً به دنبال چه چیزی است؟

رامنی سپس در گفت وگو با شبکه سی ان ان با بی حاصل توصیف کردن این پیشنهاد گفت: چنین چیزی (حکومت نظامی) رخ نخواهد داد و این (پیشنهاد) راه به جایی نخواهد برد و من درک می کنم که این رئیس جمهور در تلاش برای یافتن راهی برای رسیدن به یک نتیجه متفاوت از آن چیزی است که به دست مردم آمریکا رقم زده شده است اما واقعاً از بسیاری جهات چنین چیزی بسیار ناراحت کننده و شرم آور است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور می توانست در حال حاضر فصل آخر دولت خود را با یک پیروزی مربوط به واکسن [کووید-19] بنویسد...اما در عوض این فصل آخر نشان می دهد که او با چه چیزهایی شناخته خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا به رغم تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور توسط مجمع گزینندگان (الکترال کالج) و اذعان قانونگذاران ارشد کنگره از قبیل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای این کشور، همچنان اصرار دارد که او در انتخابات پیروز شده و دموکرات ها دست به تقلب گسترده و سرقت انتخابات زده اند.

اخیراً مایکل فلین مشاور امنیت ملی پیشین دونالد ترامپ در مصاحبه با رسانه راست گرای افراطی نیوزمکس تأکید کرده بود که باید با استقرار ارتش، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مجدداً برگزار شود.

وی در این خصوص گفت: امکان ندارد که بتوانیم [با این نتیجه انتخابات] به عنوان یک ملت پیشرفت کنیم. [ترامپ] باید فوراً دستور دهد تمام این ماشین های [رأی گیری] را مصادره کنند. اگر او (ترامپ) بخواهد، می تواند در ایالت های چرخشی از توانایی های نظامی استفاده کند و آن ها را در این ایالات مستقر کرده و به طور اساسی انتخابات را در هر یک از آن ها مجدداً برگزار کند.

به تازگی نیز گزارش هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه فلین در جلسه ای به ترامپ پیشنهاد داده تا برای تغییر نتیجه انتخابات، از حکومت نظامی در ایالات کلیدی استفاده کند.

پیشنهاد اخیر فلین موجی از واکنش های منفی را به همراه داشته است به طوریکه، جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا نیز در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان، این پیشنهاد را تأسف بار خواند.

ستاد انتخاباتی ترامپ و همپیمانان وی از زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا حدود 50 شکایت مربوط به تقلب انتخاباتی در دادگاههای آمریکا مطرح کرده اند که تقریباً تمامی آنها به شکست منجر شده است.

علیرغم آنکه پیشنهاد اعلام حکومت نظامی در ایالات آمریکا، واکنش های منفی زیادی به همراه داشته است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرده است، چنین گزارش هایی را رد کرده است.

وی در پیام خود نوشت: حکومت نظامی=خبر جعلی. این یکی دیگر از انتشار آگاهانه گزارش های نادرست است.

پایگاه خبری اکسیوس آمریکا نیز در واکنش به پیشنهاد فلین درباره حکومت نظامی در ایالات آمریکا به منظور تغییر نتیجه انتخابات آمریکا به نقل از چند مقام ارشد آمریکایی گزارش کرد: ترامپ زمان بسیار زیادی را با کسانی می گذارند که به نظریه پرداز توطئه و شکاک بودن مشهور هستند و به سوءاستفاده آشکار از قدرت، تشویق می کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1541

به "سناتور جمهوری خواه: تلاش ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات احمقانه و شرم آور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوری خواه: تلاش ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات احمقانه و شرم آور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید