مقاله: کاربردهای لیکا چیست و مزیت های آن کدام است؟

به گزارش تور ایران، بلوک های سبک لیکا از مهمترین فراورده های لیکا در ایران استاین بلوک ها از مخلوط سبک دانه با سیمان و آب به دست می آید. برای حفظ سبکی این قطعات، ریزدانه طبیعی از بتن حذف شده و محصول نهایی دارای تخلخل بالاتری نسبت به بتن نیمه سبک خواهد داشت. وزن فضایی بلوک های بتنی دانه سبک اغلب کمتر از 1100 کیلوگرم بر متر مکعب است. مقاومت این بلوک ها حداقل 30 کیلوگرم بر سانتی متر مربع بوده و در صورت احتیاج، با طرح اختلاط مناسب می توان به مقاومت هایی تا 100 کیلوگرم بر سانتی متر مربع هم رسید.

مقاله: کاربردهای لیکا چیست و مزیت های آن کدام است؟

در این مرحله دانه های خشک شده(گندوله ها) در معرض حرارت قرار میگیرند که در این قسمت سیر صعودی حرارت تقریباً ناگهانی میباشد. حرارت در کوره خشک کن از حرارت طبیعی (200به مدت دو ساعت در دمای 400 درجه سانتیگراد میرسد و در دومین مرحله از 400به 1200افزایش می یابد.

مجموعه ای از ویژگی های قابل توجه مانند وزن کم، راهنمایی حرارتی پایین، افت صوتی مناسب، مقاومت در برابر آتش، دوام و پایداری شیمیایی و … سبب توسعه کاربردهای این سنگدانه های مصنوعی در صنعت ساختمان، طرح های عمرانی، کشاو رزی، محیط زیست، راهسازی و صنعت ساختمان و … شده است.

ملات از خوب مخلوط کردن یک جسم چسباننده مانند سیمان یا گچ و یک جسم پرکننده مانند دانه های ریز و درشت سبکدانه یا ماسه تهیه می شود. ملات خشک پلاستر، بنایی (آجرچینی) و ملات با جذب آب کم تهیه شده در مجموعه صنعتی لیکا، از نوع ملات با پایه سیمانی هستند که از دانه های سبک لیکا تهیه شده اند. ملات سیمانی لیکا در سه دسته پلاستر، بنایی (آجرچینی) و ملات با جذب آب کم فراوری می شود.

منبع مقاله: کاربردهای لیکا چیست و مزیت های آن کدام است؟

انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2051

به "مقاله: کاربردهای لیکا چیست و مزیت های آن کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کاربردهای لیکا چیست و مزیت های آن کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید