مکان یابی محل زندگی تمامی مددجویان مستمری بگیر در کشور

به گزارش تور ایران، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان بهزیستی از مکان یابی محل زندگی تمامی مددجویان مستمری بگیر در کشور با سامسانه موقعیت یاب مکانی اطلاع داد.

مکان یابی محل زندگی تمامی مددجویان مستمری بگیر در کشور

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر وحید قبادی دانا در آئین امضاء تفاهمنامه همکاری مشترک با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در هنگام بروز حوادث هدفمند و نقطه ای مسائل آن ها را برطرف می کنیم.

وی با بیان اینکه از این دو دستگاه در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی در حوزه اجتماعی و توانبخشی و دیگری در حوزه امدادی نام برده شده است، گفت: همکاری نزدیک دو دستگاه می تواند باعث هم افزایی در ارتقاء کیفیت خدمات به جامعه هدف هر دو مجموعه گردد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بهزیستی در قانون برنامه ششم توسعه متولی سلامت اجتماعی است، عنوان کرد: در حوزه سلامت اجتماعی ظرفیت های خوبی برخوردار هستیم. بیش از 3 هزار مرکز مشاوره و روانشناسی ظرفیت این را دارد که در سوانح و بلایا به کمک جمعیت هلال احمر بشتابد؛ همچنین مجموعه تیم های محب که در بلایا فعال می شوند می توانند در این خصوص نقش آفرینی نمایند و امیدواریم این همکاری ها منسجم تر و قوی تر ادامه پیدا کند.

وی، ادامه داد: هر دو دستگاه در حوزه توانبخشی اقدامات خوب و موثری را انجام داده اند چنانکه جمعیت هلال احمر در حوزه اندام مصنوعی سابقه دیرینه دارد و همچنین با تجربه خوبی که در سوانح و بلایا کسب نموده است می تواند در حوزه توانبخشی کشور کمک رسان باشد.

قبادی دانا با اشاره به فعالیت 2 هزار و 500 مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی، گفت: این مراکز زمینه ارتقاء شرایط جسمانی افراد دارای معلولیت های جسمی-حرکتی در دستور کار دارد که با هم افزایی می توان کمک بیشتری را برای مجموع افراد نیازمند به خدمات توانبخشی در کشور در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایفا نماید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یکی از اهداف مشترک بین این دو دستگاه را جلب مشارکت های مردمی و ارتقاء مسئولیت اجتماعی در سطح جامعه برشمرد و گفت: این مهم منجر به افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه می گردد. افراد دارای معلولیت یکی از گروه های اولویت دار امدادرسانی در سوانح و بلایا هستند.

وی از مکان یابی GPS محل زندگی تمامی مددجویان مستمری بگیر در کشور اطلاع داد و گفت: در سوانح و بلایا به صورت پیشگیرانه از این طریق می توانیم به آن ها کمک کنیم و در حوادث هدفمند و نقطه ای مسائل آن ها را در وهله اول با مراجعه برطرف کنیم که این مهم می تواند در دستور کار دو دستگاه قرار گیرد. این در حالی است که سال گذشته مکان یابی برای بیش از 40 هزار مرکز تحت پوشش صورت پذیرفت و با پیشرفت سیل پیشگیرانه افراد مستقر در تمامی مراکز را به راحتی جابجا کردیم و از آسیب احتمالی مددجویان پیشگیری کردیم.

قبادی دانا با اشاره به تمرکز بهزیستی بر خانواده محوری بر مکان یابی افراد تحت پوشش مستقر در خانواده ها در آینده ای نزدیک تاکید نمود و گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین NGO جهانی با توجه به ارتباط با فدراسیون جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ صندلی برجسته ای دارد؛ لذا ظرفیت هایی که در حوزه داوطلبان و جوانان دارد می تواند برای جامعه هدف بهزیستی اولویت قائل گردد چنانکه در تجربه کرونا شاهد این همکاری نزدیک در مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان بودیم که امیدواریم سازمان یافته تر ارتقاء پیدا کند و از این ظرفیت در راستای خدمت راسنی به جامعه استفاده کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با بیان اینکه مجموعه داوطلبان، موسسات غیردولتی و مردم نهاد، داوطلبان و ... از شرکاء اصلی بهزیستی در انجام فعالیت ها هستند، یادآور شد: جمعیت هلال احمر در 2 سال اخیر مبلغ 50 میلیارد تومان به بهزیستی در قالب کمک به معلولان ضایعه نخاعی و ساخت و تعمیر منازل مددجویان آسیب دیده از سیل کمک کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1544

به "مکان یابی محل زندگی تمامی مددجویان مستمری بگیر در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان یابی محل زندگی تمامی مددجویان مستمری بگیر در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید