پخش صحنه های احضار روح بدون درجه بندی سنی!

به گزارش تور ایران، به رغم هشدار قسمت های اولیه مبنی بر نامناسب بودن بعضی صحنه های سریال رمضانی احضار برای گروه سنی کمتر از 14 سال، دوشنبه ـ 30 فروردین ماه ـ قسمت هایی از این سریال با موضوع احضار روح، بدون توجه به این درجه بندی سنی روی آنتن رفت.

پخش صحنه های احضار روح بدون درجه بندی سنی!

به گزارش خبرنگاران، سریال معرفتی یا همان ماورایی احضار که در شب های ماه رمضان از شبکه اول سیما پخش می گردد، با صحنه هایی همراه است که در مخاطب و خصوصا گروه سنی کودک و نوجوان ایجاد رعب و وحشت می نماید.

ساخته علیرضا افخمی در پخش اولین قسمت، با این شرح از سوی پخش شبکه اول سیما همراه شد که سریال احضار مجموعه ای در گونه ملودرام اجتماعی با موضوع معرفتی است و چنانچه در بعضی قسمت ها تماشای صحنه یا سکانسی برای بچه ها مناسب نباشد، قبل از آغاز تصویر مورد نظر علامت 14 + درج خواهد شد.

در راستای این تصمیم، در قسمت های اولیه پخش سریال احضار، در بعضی سکانس ها شاهد استفاده از علامت 14 + بودیم که به نوعی پخش صحنه های رعب و وحشت را توجیه می کرد؛ هرچند که پخش همین صحنه های درجه بندی شده از شبکه ای سراسری، آن هم در ساعتی که اغلب اعضای خانواده دور هم جمع هستند، از سوی بعضی مخاطبان با واکنش همراه و اینگونه عنوان شده بود که فرزندانشان تحت تاثیر صحنه های ترسناک سریال قرار گرفته اند.

اما در شرایطی که در قسمت ششم این سریال، مخاطب با صحنه هایی از احضار روح روبرو بود، این درجه بندی از سوی پخش شبکه اول سیما به فراموشی سپرده و یا غیرضروری تشخیص داده شد.

این در حالی است که مخاطب در این قسمت با سکانسی روبرو می گردد که شخصیت مائده برای احضار روح به خانه مینو (فالگیر) می رود و در خیال خود با کاراکتر کامرانی ملاقات می نماید؛ ضمن اینکه این فرد که مدعی احضار روح است (با بازی افسانه چهره آزاد)، در لحظاتی با لرزش های غیرمتعارف صورت و دست، مدعی حضور روحی در اتاق می گردد و به نوعی بر رعب و وحشت صحنه می افزاید.

هرچند که در فرایند داستان از سوی سازندگان به مخاطب شرح داده شده که در حقیقت احضارکننده روح یا همان مینو، فردی شیاد است که به وسیله ورود همدستش به تلفن همراه افراد، به اطلاعات آنها دست پیدا می نماید، اما از آنجا که بچه ها و نوجوانان اغلب توانایی تشخیص لایه های پنهان داستان را ندارند، درجه بندی سنی در این صحنه ها ضروری به نظر می رسید.

بر اساس این گزارش، این روزها استفاده از علائم هشداردهنده سنی برای بینندگان، از پروتکل های ضروری و رایج در شبکه های تلویزیونی مطرح جهان محسوب می گردد و تا به امروز بارها درباره ضرورت استفاده از این علائم به هنگام پخش برنامه های تلویزیونی، به صداوسیما هشدار داده شده است.

احضار به کارگردانی علیرضا افخمی و تهیه کنندگی محمودرضا تخشید هر شب حدود ساعت 22 و 15 دقیقه روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1753

به "پخش صحنه های احضار روح بدون درجه بندی سنی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش صحنه های احضار روح بدون درجه بندی سنی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید