چادرخانه کاخ گلستان برای فضای موزه ای اختصاص یافت

به گزارش تور ایران، ایرنا/ براساس سخنان مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، چادرخانه کاخ گلستان برای فضای موزه ای اختصاص یافت.

چادرخانه کاخ گلستان برای فضای موزه ای اختصاص یافت

آفرین امامی گفت: باغ ایرانی مفهومی گسترده با قدمتی به درازنای زندگی در فلات ایران و به دشواری پهنه سکونت در این سرزمین است و چنان که پیداست، دارای نظم یافتگی سنجیده و قوام یافته ای است که می تواند تعبیرهایی ملموس نیز بدست دهد.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: باغ کاخ گلستان خیال انگیز است. مجلسی موزون از انواع گلهای رنگارنگ و عرضه کننده نمونه ای قابل توجه از باغ ایرانی. ثبت قصر گلستان در میراث بشری علاوه بر توجه به شاخصه های باغ ایرانی، تاکیدی بر موجودیت باغ گلستان از دیدگاه نگهداری و بهره وری در فضایی لجام گسیخته و نامانوس با اوست.

امامی توضیح داد: درخت به عنوان عنصر اساسی باغ ایرانی نشانه ای از حیات و نمودی در اشارت به زندگی به مثابه امر متعالی در سپهر اندیشه ایرانیان است.

وی گفت: در برنامه های کاخ گلستان، فضایی برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی و داخلی نداشتیم، خوشبختانه با کوشش همکارانم و حمایت اداره کل موزه ها و امور پایگاه ها، چادرخانه کاخ گلستان به عنوان فضای موزه ای در نظر گرفته شده و نمایشگاهی از آثار کمتر دیده شده کاخ گلستان با موضوع درخت به نمایش گذاشته شد.

منبع: همگردی
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2183

به "چادرخانه کاخ گلستان برای فضای موزه ای اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چادرخانه کاخ گلستان برای فضای موزه ای اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید