چه بر سر مهدی طارمی آمده است؟

به گزارش تور ایران، خبرنگاران: بدون شک مهدی طارمی بین المللی ترین مهاجم ایران است؛ بازیکنی که این روز ها پیراهن آبی و سفید پورتو را به تن می کند، مهاجم اصلی همین تیم محسوب می شود و چشم ده ها هزار هوادار این باشگاه در هر بازی، از روی سکوها، به ساق مهدی طارمی دوخته شده تا این گلزن ایرانی راهی برای نجات تیم پیدا کند.

چه بر سر مهدی طارمی آمده است؟

به گزارش خبرنگاران، حضور مهدی طارمی در باشگاه پورتو و جنگیدنش برای رسیدن به ترکیب اصلی آن قدر درخشان بود که پورتویی ها با خیال راحت اجازه دهند موسی مارگا، مهاجم اصلی شان جدا شود و به تیم الهلال عربستان برود. مهدی هم از زمانی که تبدیل به مهره فیکس کونسیسائو در پورتو شده به خوبی مزد اعتماد این مربی را داده است.

گلزنی های مهدی طارمی در پورتو البته فقط مربوط به لیگ پرتغال نیست، چون یکی دو فصلی می شود او در لیگ قهرمانان اروپا هم می درخشد؛ سوپرگلش برابر چلسی هنوز دست به دست می پرخد و با حیرت درباره آن صحبت می شود. البته همانطور که سرمربی پورتو می گوید، گلزنی شغل طارمی است و نباید از این کارش غافلگیر شد.

اتفاقا به همین دلیل است که این روز ها باید کمی نگران مهدی طارمی شد! به گزارش خبرنگاران، پسر بوشهری پورتو الان 6 بازی است که راه دروازه رقبا را گم کرده و نمی تواند گلزنی کند. این موضوع به چشم رسانه های پرتغالی هم آمده و هر بار با نوشتن مطلبی از این می گویند که طارمی از روز های اوجش فاصله گرفته است. البته که مهدی به غیر از گلزنی، همچنان بازیکن باکیفیتی است و نمره هایی که او بعد از هر دیدار به دست می آورد گواه همین امر است، ولی به هر حال او در سه بازی در لیگ پرتغال، دو بازی در لیگ قهرمانان اروپا و یک بازی هم در جام حذفی گلزنی نکرده تا معین شود در این امر رفته رفته وارد بحران می شود.

سرمربی پورتو هم با اشاره به اینکه مهدی جایی که باید شوت بزند پاس می دهد و جایی که باید پاس دهد، شوت می زند، به طور ضمنی به این امر اشاره کرده که حواسش به گل نزدن های مهاجم اصلی تیم است. با این حال سوالی که این روز ها فکر را درگیر کرده این است که چه اتفاقی برای مهدی طارمی رخ داده است؟ بازیکنی که در هر دیدار پورتو پایه گذار گل بود و برای گلزنی بی تابی می کرد الان 6 بازی است خاموش شده است. آیا اختلاف نظرش با دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران روی عملکردش تاثیر گذاشته است؟ بعید نیست، چون از زمانی که طارمی به تیم ملی دعوت نشده آمار گلزنی اش افت کرده و به نظر می رسد این موضوع اجازه نداده تمرکز لازم را داشته باشد. هرچه که هست، اما هوداران و سرمربی پورتو همان بازیکن قدیمی با همان شغل همیشگی یعنی گلزنی را می خواهند. امری که مهدی باید یکبار دیگر هم که شده در بازی آینده پورتو نشان دهد در آن تخصص دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2064

به "چه بر سر مهدی طارمی آمده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه بر سر مهدی طارمی آمده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید