کشت پنبه در گلستان از اواخر فروردین

به گزارش تور ایران، رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: طبق توصیه سازمان تحقیقات بهترین زمان کشت پنبه در گلستان اواخر فروردین است.

کشت پنبه در گلستان از اواخر فروردین

علی موسی خانی، رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان در گفت و گو با خبرنگار از ، گفت: کشاورزانی که مزارع کلزای آن ها وارد فاز گلدهی شده است باید حتما مصرف قارچ کش را حداقل یکبار در دستور کار خود قرار دهند.

او افزود: مزارعی هم که تازه وارد فاز گلدهی شده اند و از لحاظ رشدی عقب هستند می توانند تا میزان 200 کیلوگرم در هکتار سولفات آمونیام برای عملکرد بیشتر مصرف کنند.

موسی خانی ادامه داد: در بحث چغندر قند کشاورزان استان اقدماتی مانند تنک و نشا را باید تا به امروز انجام داده باشند و به بحث کنترل علف های هرز و کوددهی بپردازند.

موسی خانی گفت: از 15 فروردین ماه قرارداد کشت پنبه در استان آغاز می شود و حدود 700 تن بذر داخلی و وارداتی برای کشاورزان گلستانی تدارک دیده شده است.

او افزود: کشاورزان گلستانی می توانند به مراکز جهاد کشاورزی در استان مراجعه کنند و با در دست داشتن معرفی نامه از مراکز توزیع، بذر خود را دریافت کنند.

موسی خانی ادامه داد: تاریخ کشتی که موسسه تحقیقات اعلام کرده از اواخر فروردین ماه است و دمای خاک باید به بالای 15 درجه سانتی گراد برسد.

انتهای پیام / ق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1063

به "کشت پنبه در گلستان از اواخر فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت پنبه در گلستان از اواخر فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید