کلاهبرداری 370 میلیون تومانی با یک تلفن

به گزارش تور ایران، رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری اعضای یک باند خانوادگی اطلاع داد که با تلفن زدن به شهروندان از آنها کلاهبرداری می کردند.

کلاهبرداری 370 میلیون تومانی با یک تلفن

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بیان داشت: یک نفر از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و گفت مردی که مدعی بود،مجری برنامه رادیویی است، با وی تماس گرفته و در حالی که صدایی شبیه استودیو رادیو شنیده می شد، اظهار داشت به علت خوش حسابی برنده جایزه نقدی و سفر عتبات عالیات شده ام و برای دریافت جایزه خود اظهار داشت به نزدیک ترین خودپرداز بانکی مراجعه کنم و با انجام مراحل بانکی، جایزه خود را دریافت کنم ولی پس از انجام مراحل بانکی کلیه موجودی حساب بانکی ام خالی شده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت اعلام کرد: پس از تحقیقات سایبری، هویت متهم اصلی پرونده شناسایی ولی تعیین شد که اموال سرقت شده به حساب 2 خانم واریز شده است و در گام بعدی از تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم به همراه خواهر و همسرش و همچنین 2 نفر از دوستانش مال باختگان را شناسایی و بهانه برنده شدن در برنامه رادیویی کل موجودی حساب بانکی آنها را سرقت می نمایند.

وی با اشاره به اینکه هنگام رسیدگی به این پرونده 9 فقره سرقت مشابه دیگر به پلیس فتا اعلام شد، گفت: با آنالیز های پلیسی، کارشناس اموال به سرقت رفته را 3 میلیارد و 710 میلیون ریال اعلام نموده اند.

این مقام پلیسی اضافه کرد: همانگونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده است، به هیچ عنوان برای دریافت جایزه نیازی به حضور در پای دستگاه عابربانک و یا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماس هایی که شهروندان را به خودپرداز راهنمایی می نمایند قطعاً کلاهبرداری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1368

به "کلاهبرداری 370 میلیون تومانی با یک تلفن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری 370 میلیون تومانی با یک تلفن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید