6 قدم ساده برای تمیز کردن جایگاه های پلاستیکی سفید

به گزارش تور ایران، جایگاه های پلاستیکی و میزهایی که برای گذاشتن در فضای بیرونی منزل استفاده می کنیم مزایای بسیار زیادی دارند. این لوازم مقرون به صرفه تر از سایر انواع وسایل بیرونی منزل بوده و ماده پلاستیکی آن ها اغلب از پلاستیکی که 100 درصد قابل بازیافت است تهیه می گردد. علاوه بر این جایگاه ها اغلب سبک وزن بوده و در مقابل آب و هوا مقاوم هستند.

6 قدم ساده برای تمیز کردن جایگاه های پلاستیکی سفید

نکته منفی ای که در رابطه با جایگاه های پلاستیکی سفید وجود دارد این است که در صورتی که آن ها را به صورت منظم تمیز نکنید به سرعت کثیف شده و کهنه به نظر می رسند. البته تمیز کردن آن ها بسیار ساده بوده و تنها با استفاده از چند محصول پاک نماینده، یک سری ابزار و کمی زور بازو می توانید آن ها را تمیز کنید.

هر چند مدت یکبار و چگونه باید جایگاه های پلاستیکی سفید را تمیز کنیم؟

لکه های ناشی از روغن، گل، شیره درخت یا فضولات پرندگان باید در سریع ترین زمان ممکن تمیز شوند. فرایند تمیز کردن کامل در ابتدای زمانی که می توان از فضای بیرونی منزل برای نشستن استفاده کرد اغلب باعث می گردد که جایگاه ها تا آخر فصل تابستان تمیز بمانند. همیشه سعی کنید قبل از برداشتن جایگاه ها در فصل زمستان به صورت کامل آن ها را تمیز کنید.

وسایل مورد احتیاج

 • سطل
 • شلنگ
 • اسفنج
 • برس پلاستیکی با پرزهای نرم
 • دستمال های میکروفایبر
 • دستکش های پلاستیکی
 • کیسه پلاستیکی
 • بطری اسپری

مواد مورد احتیاج

 • جوش شیرین
 • مایع ظرفشویی
 • پاک نماینده همه منظوره
 • سفید نماینده بر پایه اکسیژن
 • سرکه سفید
 • واکس خمیری

دستورالعمل

1. یک فضا برای تمیز کردن ایجاد کنید

یک کیسه پلاستیکی را در فضای بیرونی منزل در قسمتی آفتاب گیر نزدیک شلنگ حیاط پهن کنید. جایگاه ها یا سایر لوازم پلاستیکی ای که احتیاج به تمیز کردن دارند را به آن قسمت ببرید.

2. یک محلول تمیز نماینده تهیه کنید

محلول های تمیزنماینده بسیاری وجود دارند که برای تمیز کردن جایگاه های پلاستیکی سفید مناسب هستند. یکی از آن ها را برای پاک کردن جایگاه های خود انتخاب کنید. پیش از اینکه تمیز کردن کلی را انجام دهید در صورتی که جایگاه ها دارای کپک یا سفیدک هستند ترکیبی که حاوی 25 درصد آب و 75 درصد سرکه سفید باشد را تهیه نموده و داخل بطری اسپری بریزید. سپس این محلول را روی قسمت های دارای کپک اسپری نموده و حدود ده دقیقه صبر کنید و سپس تمیز کردن کلی را انجام دهید. در ادامه چند دستورالعمل برای تهیه محلول تمیزنماینده به شما معرفی می کنیم:

 • یک گالن آب ولرم را داخل یک سطل ریخته و یک چهارم فنجان مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. خوب این ترکیب را به هم بزنید تا حسابی کف نموده و صابون آن پخش گردد.
 • یک گالن آب ولرم را با نصف فنجان جوش شیرین ترکیب نموده و به خوبی مخلوط کنید.
 • یک چهارم فنجان تمیز نماینده همه منظوره را به یک گالن آب ولرم اضافه کنید.

3. جایگاه ها را شسته و آب بکشید

جایگاه ها را از بالا به پایین بشویید و قطرات کثیف آب را با استفاده از اسفنج یا برس پلاستیکی با پرزهای نرم بگیرید. برای تمیز کردن قسمت های دارای لکه کمی جوش شیرین خشک را روی اسفنج یا برس پلاستیکی نرم بپاشید تا مانند ساینده ملایم عمل نموده و به از بین بردن لکه ها یاری نمایند.

هنگامی که جایگاه ها از هرگونه لکه و آلودگی پاک شدند با استفاده از شلنگ حیاط به خوبی آن ها را آب بکشید. در صورتی که جایگاه ها تمیز و سفید بودند با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر آن ها را خشک نموده و در مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شوند. در صورتی که همچنان لکه دار و کثیف بودند به مرحله بعد بروید.

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که نباید از هیچگونه پاک نماینده ساینده هنگام پاک کردن جایگاه های پلاستیکی رنگی یا سفید بهره ببرید. پاک نماینده های زیر و خشن یا پدهای ساینده سخت موجب خراشیدگی پلاستیک شده و باعث می شوند آلودگی ها در آن ها باقی بمانند.

4. محلول سفید نماینده بر پایه اکسیژن را برای تمیز کردن جایگاه های لکه دار و کثیف مخلوط کنید

در صورتی که جایگاه ها همچنان کثیف و لکه دار به نظر می رسند باید از محلول سفید نماینده بر پایه اکسیزن بهره ببرید. سفید نماینده بر پایه اکسیژن یک سفید نماینده ملایم است که به آرامی عمل نموده، لکه ها را از بین برده و باعث درخشش و شفافیت پلاستیک ها می گردد.

این محلول بسیار کندتر از سفید نماینده بر پایه کلر عمل نموده، خورندگی کمتری داشته، آسیب کمتری به پلاستیک ها زده و برای محیط زیست ضرر کمتری دارد. ترکیب سفیدنماینده بر پایه اکسیژن و آب هنگام تمیز کردن به چمن ها و گیاهان آسیب نمی زد.

بسته به مقدار کثیف بودن جایگاه های سفید باید یک گالن آب ولرم را با نصف تا یک فنجان پودر سفید نماینده بر پایه اکسیژن داخل یک سطل ترکیب کنید. تا زمانی که پودر به خوبی حل گردد آن ها را به هم زده و تکان دهید.

5. محلول سفید نماینده بر پایه اکسیژن را بهره ببرید

پس از پوشیدن دستکش های پلاستیکی از یک اسفنج یا برس پلاستیکی با پرزهای نرم برای اعمال محلول سفید نماینده بر پایه اکسیژن روی جایگاه ها بهره ببرید. از بالای جایگاه آغاز نموده و با استفاده از زور بازو خاک های به جامانده روی جایگاه را تمیز کنید.

اجاره بدهید محلول به مدت 15 دقیقه روی جایگاه باقی بماند تا پلاستیک ها سفید شوند. در صورتی که به مدت بیشتری روی جایگاه باقی بماند هم جایگاه ها آسیب خاصی نمی بینند.

6. جایگاه ها را آب کشیده و خشک کنید

جایگاه ها را به خوبی با استفاده از شلنگ آب باغ آب کشیده و با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر خشک نموده یا اجازه بدهید در هوای آزاد خشک شوند.

نکاتی برای افزایش مدت زمان تمیز ماندن جایگاه های پلاستیکی سفید

 • هنگامی که جایگاه ها را سفید و تمیز کردید با استفاده از یک لایه نازک واکس خمیری ماشین یاری کنید که مدت زمان بیشتری سفید و تمیز بمانند. از یک دستمال نرم یا یک اسفنج برای پخش کردن واکس را روی جایگاه ها پخش نموده و با استفاده از یک دستمال خشک آن را روی سطح صاف کنید. واکس باعث می گردد که لکه ها و آلودگی ها به پلاستیک نچسبیده و از روی سطح آن بلغزند.
 • جایگاه ها را زیر درخت هایی که ممکن است برگ یا شکوفه آن ها باعث کثیف شدن جایگاه گردد قرار ندهید.
 • جایگاه ها را تمیز نموده، آن ها را با چیزی بپوشانید و در فضای بسته برای جلوگیری از در معرض هوای سرد قرار گرفتن در فصل زمستان نگهداری کنید.
 • از یک چتر مخصوص فضای باز برای یاری به محافظت از جایگاه ها هنگام قرار دادن آن ها در فضای باز بهره ببرید.

منبع: The Spruce

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2275

به "6 قدم ساده برای تمیز کردن جایگاه های پلاستیکی سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 قدم ساده برای تمیز کردن جایگاه های پلاستیکی سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید