آزادی 33 زندانی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر

به گزارش تور ایران، مصطفی محبی مدیرکل زندان های استان تهران در جلسه هیات امنای ستاد دیه استان تهران با اشاره به آمار آزادی 269 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان تهران با بدهی 43 میلیارد تومانی از ابتدای امسال تاکنون اظهار کرد: با کوشش واحد مددکاری، کمک سازمان زندان ها و خیرین، این تعداد زندانی با گذشت رضایتمندانه شکات و پرداخت 5 و نیم میلیارد تومانی از سوی ستاد دیه و کمک خیرین از زندان های استان تهران آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

آزادی 33 زندانی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر

وی اضافه نمود: از این تعداد 17 نفر زن و 252 نفر مرد هستند.

مدیرکل زندان های استان تهران با تقدیر از کمک های خیرین و گذشت رضایتمندانه شکات گفت: بیشترین آمار این زندانیان را محکومیت های مالی، مهریه و تصادفات رانندگی غیرعمد و نفقه تشکیل می دهند.

وی اضافه نمود: هم زمان با عید قربان 18 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان تهران از زندان آزاد خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به عیدغدیر نیز گفت: 15 نفر از زندانیان با کمک های خیرین و ستاد دیه و اخذ رضایت شکات از زندان های استان ازاد می شوند.

محبی در پاسخ به این سوال که نرخ سکه متغیر گردیده و در هفته های اخیر قیمت سکه افزایش یافته آیا افزایش سکه در افزایش پرونده ها تاثیر داشته یا خیر؟ گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه ما در بحث مددکاری و شورای حل اختلاف سازش هایی را بین طرفین انجام دادیم، متاسفانه بالا رفتن مبلغ ریالی سکه موجب مشکلاتی گردیده است که دوستان ما در حال کوشش هستند که آن را به حداقل برسانند و مسلما با کمک شکات و خیرین، باید کوشش مددکاران ما به گونه ای باشد که موجب افزایش آمار زندانیان نشود.

محبی در سرانجام گفت: خیران می توانند کمک های خود را به بانک ملی شماره حساب سیبا 0105051111006 شعبه انقلاب، حساب 1414 بانک تجارت پرداخت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 99

به "آزادی 33 زندانی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 33 زندانی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید