اتحادیه اروپا از آماده سازی پاسخی هماهنگ در واکنش به اقدام چین اطلاع داد

به گزارش تور ایران، مقامات ارشد اتحادیه اروپا از جمله رئیس کمیسیون اروپا در واکنشی مداخله جویانه در امور داخلی چین، از آماده سازی پاسخی هماهنگ به پکن در پی تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ خبر دادند.

اتحادیه اروپا از آماده سازی پاسخی هماهنگ در واکنش به اقدام چین اطلاع داد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایران، مقامات ارشد اتحادیه اروپا امروز بیان کردند در حال آماده سازی پاسخی هماهنگ به قانون امنیتی جدید چین در ارتباط با هنگ کنگ هستند.

اورسولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا بعد از نشست اتحادیه اروپا و کره جنوبی به تور ایران گفت این اتحادیه به طور مداوم درباره پیامدهای بسیار منفی این قانون از جمله تاثیر آن بر اعتماد تجاری، وجهه چین و برداشت عمومی در هنگ کنگ و در سطح بین المللی هشدار داده بود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، وی اضافه نمود حالا اتحادیه اروپا به دقت در حال ارزیابی گام های بعدی است. چارلز میشل، رئیس شورای اروپا هم در این خصوص گفت این پاسخ نیازمند هماهنگی بالا بین همه کشورهای عضو است.

هفته گذشته مجلس اروپا از اتحادیه اروپا خواست علیه چین در دیوان بین المللی دادگستری به دلیل آنچه عدم احترام پکن به تعهدات بین المللی اش خواند، اقامه دعوی کند.

ساعتی بعد از رسانه ای شدن خبر امضای لایحه امنیت ملی هنگ کنگ از سوی رئیس جمهور چین به منظور اجرای آن، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس هم مدعی به خطر افتادن استقلال هنک کنگ شد.

طبق گزارش رویترز و بی بی سی، وزیر خارجه انگلیس در نشست امروز مجلس این کشور بیان کرد که لندن به زودی در مخالفت با تدارک چین برای اجرای لایحه امنیت ملی هنگ کنگ، این موضوع را با شرکای هم فکر خود مطرح خواهد نمود.

دومینیک راب گفت: ما در حال همکاری نزدیک با شرکای بین المللی مان، اتحادیه اروپا، گروه هفت بوده ایم و این موضوع را به زودی با شرکای همفکرمان در شورای حقوق بشر سازمان ملل مطرح می کنیم.

کری لام، فرماندار هنگ کنگ امروز (سه شنبه) در پیامی ویدئویی به شورای حقوق بشر سازمان ملل از جامعه بین الملل خواست برای قانون امنیت ملی چین احترام لازم را قائل شوند. لام در صحبت های امروز خود گفت قانون امنیت ملی برای هنگ کنگ موجب تضعیف دستگاه قضایی یا استقلال این منطقه نمی گردد.

کری لام همچنین گفت که هنگ کنگ از تشدید خشونت هایی که توسط نیروهای خارجی حمایت شده اند، آسیب دیده است.

اظهارات فرماندار هنگ کنگ در حالی مطرح شد که صبح امروز (سه شنبه) روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست و رادیو تلویزیون هنگ کنگ (آرتی اچ کی) گزارش دادند که کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین، لایحه امنیت ملی هنگ کنگ را با اتفاق آرا تصویب کرد.

دولت چین می گوید هدف این قانون، مقابله با براندازی، تروریسم و مقابله با مداخلات خارجی در امور هنگ کنگ است. دولت هنگ کنگ نیز اعلام نموده هر تحریمی یک شمشیر دو لبه است که نه تنها به منافع هنگ کنگ بلکه به اقتصاد آمریکا نیز ضربه بزرگی وارد خواهد نمود.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا به دنبال اعمال فشار به چین برای کاهش تسلط این کشور بر هنگ کنگ هستند. این در حالی است که سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی دولت های آمریکا و اروپا بوده و طبق آن واشنگتن هنگ کنگ و تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند اما آمریکا در عمل طی سال های اخیر با اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات پایبندی کامل به این سیاست نشان نداده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1232

به "اتحادیه اروپا از آماده سازی پاسخی هماهنگ در واکنش به اقدام چین اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا از آماده سازی پاسخی هماهنگ در واکنش به اقدام چین اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید