از اواسط سال 99 برای واردات واکسن اعلام آمادگی کردیم، خود را عضوی از وزارت بهداشت میدانیم

به گزارش تور ایران، رییس جمعیت هلال احمر ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته برای واردات واکسن کرونا به کشور، گفت: از میانه سال 1399 اعلام آمادگی برای واردات واکسن کردیم که بنا به صلاحدید وزارت بهداشت 14 فروردین 1400 موافقت شد و اولین محموله چند روز بعد به کشور رسید.

از اواسط سال 99 برای واردات واکسن اعلام آمادگی کردیم، خود را عضوی از وزارت بهداشت میدانیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، کریم همتی - رییس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر بنا به وظیفه ذاتی خود، مرکز های واکسیناسیون را راه اندازی نموده و امروز هم از دو مرکز شرق و مرکز تهران به همراه فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا بازدید کردیم.

وی اضافه کرد: این ظرفیت تنها بخش اندکی از ظرفیت جمعیت هلال احمر است که در خدمت ستاد ملی کرونا قرار دادیم، جمعیت هلال احمر از اسفند 98 در کنار وزارت بهداشت بوده، ما خود را عضو وزارت بهداشت و پیکره مردمی این وزارتخانه می دانیم.

همتی گفت: جمعیت هلال احمر برای مقابله با کرونا از ظرفیت بین المللی و خیرین استفاده نموده که از جمله این اقدامات تهیه و توزیع یاری های معیشتی-درمانی، تهیه تهیه و توزیع اقلام دارویی خاص و کرونا، کنترل مرز های کشور در بحث بیماریایی، قرنطینه و راهنمایی افراد به مراکز درمانی بوده است.

وی اضافه کرد: به طور کلی هرجا از هلال احمر یاریی خواسته شده ما در رکاب عزیزان بوده ایم؛ از میانه سال 1399 اعلام آمادگی برای واردات واکسن کردیم که بنا به صلاحدید وزارت بهداشت 14 فروردین 1400 موافقت شد و اولین محموله چند روز بعد به کشور رسید.

وی ادامه داد: در واقع واردات واکسن یک کار تیمی خوب بود که باعث شد فرایند واردات واکسن را هلال احمر خیلی خوب انجام دهد، وظیفه هلال احمر ثبت سفارش و واردات واکسن در این فرایند بوده است.

همتی گفت: الان احتیاج است 180 میلیون دُز تا سرانجام سال تکمیل گردد که ما با وجود مسائل اعتباری و تحریم های ظالمانه کوشش کردیم که این راستا خوب و امن را برای واردات واکسن ادامه دهیم، اما انتظار داریم با یاری های اقتصادی این راستا هموارتر گردد.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی اضافه کرد: دردمندانه می گویم که من اقوامم را به علت کرونا از دست دادم و اگر واکسن بود آن ها همانند سایر عزیزان هموطن از دست رفته، الان زنده بودند.

رییس جمعیت هلال احمر گفت: روزانه هم بیش از 1000 نفر در مرکز شرق تهران واکسینه می شوند، به طور کلی ما 160 مرکز واکسیناسیون آماده داریم که می توانند به 500 مرکز ارتقا یابند.

دکتر علیرضا زالی - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران هم گفت: ساختار چالاک اجرایی و خدماتی جمعیت هلال احمر که عمدتا در مواقع بحران نقش آفرینی می نماید از روز های آغازین شیوع کرونا همراه ستاد ملی مقابله با کرونا بود که همیشه در بخش بهداشت، درمان، مسائل مدنی و پیشگیری کنار وزارت بهداشت هستند.

وی گفت: بعلاوه نقش بین المللی هلال احمر در تامین و واردات واکسن، سرم و دارو ها بسیار برجسته بوده، معمولا نقش هلال احمر در چنین موضوعاتی از چابکی بالایی همیشه برخوردار بوده و هیچ دستگاهی به میزان هلال احمر از این وجاهت عالی برخوردار نیست.

وی اضافه کرد: بیش از گذشته ظرفیت های هلال احمر برای واکسیناسیون و تامین سرم افرایش یافته که این امر را باید به فال نیک بگیریم.

زالی ادامه داد: حسن اعضای هلال احمر در بخش واکسیناسیون همان صندلی موجه مبتنی بر سرمایه اجتماعی ملی است که برای ما بسیار یاری کننده خواهد بود، چون اعضای هلال احمر همان اطمینان بخشی را به مردم می دهند که در جاده ها با لباس مقدسِ بر تن به مسافران می دهند، بنابراین حضور و یاری آن ها در بحث واکسیناسیون برای وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا بسیار موثر و مهم است.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، بعلاوه امروز با حضور دکتر همتی - رییس جمعیت هلال احمر و دکتر زالی - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران، مرکز واکسیناسیون عمومی کرونا در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران راه اندازی شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1901

به "از اواسط سال 99 برای واردات واکسن اعلام آمادگی کردیم، خود را عضوی از وزارت بهداشت میدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اواسط سال 99 برای واردات واکسن اعلام آمادگی کردیم، خود را عضوی از وزارت بهداشت میدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید