ایران رییس دوره ای گروه 24 شد

به گزارش تور ایران، رئیس کل بانک مرکزی در اجلاس مجازی اخیر وزرا و روسای کل گروه 24، ریاست دوره ای این گروه را برای مدت دوازده ماه عهده دار شد.

ایران رییس دوره ای گروه 24 شد

به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در این اجلاس با بیان این که برای من افتخار و امتیاز بزرگی است که به عنوان رئیس گروه 24 در دوازده ماه آینده در خدمت شما باشم، گفت: مایلم فرصت را مغتنم شمرده و از تلاش های ریاست گروه 24، جناب وزیر افوری عطا و دولت غنا به خاطر سکان داری گروه 24 در طول این سال پرتلاطم قدردانی کنم.

رییس کل بانک مرکزی به اهمیت گروه 24 اشاره کرد و افزود: با توجه به رکود های عمیق کنونی که از همه گیری کرونا ناشی می شوند، نقش و اهمیت گروه 24 روز به روز پررنگ تر می شود. در پیگیری رسالت این گروه، ما قصد داریم که تا بالاترین حد امکان مسائل گذشته را دنبال کنیم و همزمان با تمرکز بر تاب آوری تعاملات سازنده تری بین اعضای گروه برقرار سازیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این، دستیابی به واکسن و روش های درمانی بازگشت پایدار فعالیت های مالی را به همراه خواهد داشت.

رئیس دوره ای گروه 24 با تاکید بر لزوم هماهنگی جهانی برای حل مسائل به ویژه در زمینه ویروس کرونا، شرح داد: به عنوان یک گروه، ما باید همواره از یک راه حل جهانی هماهنگ شده طرفداری کنیم تا این اطمینان ایجاد شود که تمام کشور ها بدون هیچ استثنایی به واکسن و درمان کم هزینه برای کوید - 19 و کمک های مالی از جمله کمک های اضطراری بر مبنای نیاز ها و دلایل بشردوستانه دسترسی داشته باشند؛ به گونه ای که همه ما بتوانیم با اطمینان و بالاترین توان بالقوه، فعالیت های مالی خود را از سر گیریم.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان دارم که در این دوران خدمت، ما قادر خواهیم بود تا سیاست هایی را مبتنی بر چشم انداز آینده و اهداف از پیش مشخص شده تدوین و به کشور های عضو کمک کنیم بر این بحران بی سابقه و شرایط آسیب زای کنونی غلبه کنند. برنامه های مشترک ما بر اهداف بهبود مالی در دوران پس از همه گیری، چگونگی برقراری ثبات مالی و به ویژه مدیریت بدهی عمومی متمرکز خواهند بود.

همتی در انتها گفت: مایلم مراتب عمیق تشکر خویش را به اعضای گروه به خاطر فرصتی که به من اعطا کردند تا به عنوان رئیس گروه به خدمت بپردازم، ابراز کنم.

گروه 24 به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشور های در حال توسعه در قلمرو های پولی و توسعه مالی در اواخر سال 1971 ایجاد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1406

به "ایران رییس دوره ای گروه 24 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران رییس دوره ای گروه 24 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید