ایران 400 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازگرداند

به گزارش تور ایران، روزنامه پاکستان آبزرور گزارش داد: جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه دست کم 400 نفر مهاجر غیرقانونی پاکستانی را که به دلیل نداشتن مدارک قانونی اقامت بازداشت شده بودند، به مسئولان مرزی در منطقه تفتان پاکستان تحویل داد.

ایران 400 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازگرداند

به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی زبان نوشت: مسوولان ایرانی در گذرگاه مشترک مرزی، اتباع بازداشت شده را به مرزبانی پاکستان تحویل دادند.

در این گزارش آمده است: تحقیقات نشان می دهد که این دسته از مهاجران غیرقانونی پاکستان برای رسیدن به ترکیه و اروپا و به دست آوردن شغل به طور غیرقانونی وارد ایران شده بودند و برخی ها هم در شهر های مختلف ایران اقدام به کار روزمزد می کردند.

پاکستان آبزرور نوشت: تهران و اسلام آباد در حال تقویت همکاری های مشترک برای جلوگیری از قاچاق انسان و تردد غیرقانونی در مرز های یکدیگر هستند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران، همواره مسائلی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت های غیرقانونی از جهت های خطرناک و با وسیله هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند.

همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می کنند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیرو های مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند. این رویداد تقریبا هر ماه و گاهی چند بار در طول یک ماه اتفاق می افتد.

بیکاری و مسائل اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود.

بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مربوط به مهاجرت به همراه ندارند و بسیاری از آنان هم قصد عبور از جهت ایران برای ورود غیرقانونی به کشور های اروپایی دارند.

مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، سعی می کنند با عبور از ترکیه و یونان خود را به اروپا برسانند، اما بیشتر آنان پیش از رسیدن به مقصد از طریق مرزبانان و پلیس دستگیر می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1855

به "ایران 400 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 400 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید