برخورد با جارچی ها در اردبیل تشدید می گردد

به گزارش تور ایران، رئیس پلیس امنیت نیروی انتظامی اردبیل گفت: با توجه به اینکه فعالیت خانه مسافرهای بدون مجوز و حضور جارچی ها در استان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می گردد.

برخورد با جارچی ها در اردبیل تشدید می گردد

به گزارش تور ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، سرهنگ رامین حسین زاده صبح امروز، 3 تیرماه در ملاقات با رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل با تأکید بر افزایش تعامل و همکاری پلیس امنیت و اماکن نیروی انتظامی و اداره میراثفرهنگی در راستای حل مسائل در بخش گردشگری شهرستان اردبیل گفت: با افزایش همکاری می توانیم شاهد ساماندهی جارچی ها، خانه مسافرها، اقامتگاه ها و هتل ها بوده و از فعالیت غیرقانونی این مراکز جلوگیری کنیم.

او از آمادگی پلیس امنیت اردبیل برای نظارت مشترک بر فعالیت مراکز اقامتی در قالب تشکیل اکیپ با اداره شهرستان اطلاع داد و اضافه کرد: در راستای نظارت مداوم بر فعالیت این مراکز برای جلوگیری از تخلفات آن ها، آماده هستیم تا با افراد متخلف برخورد قانونی و قاطع داشته باشیم.

رئیس پلیس امنیت نیروی انتظامی اردبیل با اشاره به شیوع ویروس کرونا بیان کرد: مراکز اقامتی، اقامتگاه ها و هتل ها در سطح استان با توجه به شرایط فعلی ملزم به رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی پیشگیری و مقابله با کرونا هستند، در صورت رعایت نکردن و بی توجهی به این موضوع، با مراکز متخلف برخورد می گردد.

هیچ مجوزی برای بازگشایی خانه مسافر در اردبیل صادر نشده است

محمدرضا شایقی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مجوز بازگشایی خانه مسافر در سطح شهرستان، صادر نشده و فعالیت آن ها غیرقانونی است، گفت: با افراد خاطی برخورد قانونی می گردد.

او از تشدید نظارت ها بر این مراکز اطلاع داد و گفت: در زمینه توقف فعالیت های جارچی ها در سطح شهر و سامان دهی آن ها، اقدامات لازم انجام می گردد.

شایقی با اشاره به اینکه پروانه بهره برداری 12 مرکز اقامتی در شهرستان تمدید نشده اما همچنان فعالیت می نمایند، اضافه کرد: تذکرات لازم به این مراکز داده شده تا نسبت به تمدید پروانه خود اقدام نمایند، در صورت بی توجهی این مجموعه ها پلمب خواهند شد که انتظار می رود این مراکز هر چه سریعتر نسبت به تکمیل پروانه خود، اقدام نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1216

به "برخورد با جارچی ها در اردبیل تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با جارچی ها در اردبیل تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید