بیمارستان هلال احمر ایران در افغانستان راه اندازی می گردد

به گزارش تور ایران، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران گفت: بیمارستان این جمعیت در شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز در افغانستان آماده افتتاح و بهره برداری است، بعلاوه مراحل تجهیز و آماده سازی بیمارستان کابل هم به زودی شروع می گردد.

بیمارستان هلال احمر ایران در افغانستان راه اندازی می گردد

با ما همراه باشید و درباره آقای ابوالفضلی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران گفت: بیمارستان این جمعیت در شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز در افغانستان آماده افتتاح و بهره برداری است، بعلاوه مراحل تجهیز و آماده سازی بیمارستان کابل هم به زودی شروع می گردد.

فرید مرادیان اضافه نمود: بیمارستان شهر زرنج با 32 تخت بستری در ولایت نیمروز واقع در جنوب غربی افغانستان آماده بهره برداری و افتتاح است.

وی درباره خدمات قابل ارائه در این بیمارستان گفت: این مرکز دارای اتاق جراحی عمومی، زنان، اطفال، بخش های دندانپزشکی، پوست، زایشگاه و خدمات مامایی، سونوگرافی، آزمایشگاه، خدمات پرستاری، واکسیناسیون، داروخانه، پزشک عمومی و متخصص است.

شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز در نزدیکی مرز افغانستان و ایران است و با شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان فاصله زیادی ندارد.

مرادیان بعلاوه از شروع مراحل تجهیز و آماده سازی بیمارستان صلح و دوستی جمعیت هلال احمر ایران - افغانستان در شهرکابل در آینده ای نزدیک اطلاع داد و گفت: سال گذشته قراردادی سه جانبه بین وزارت صحت عامه افغانستان، جمعیت هلال احمر افغانستان و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی این بیمارستان امضا شد، اکنون ساختمانی که برای ایجاد این مرکز در نظر گرفته شده احتیاج به بازسازی و تغییر کاربری برای تاسیس بیمارستان جنرال دارد و ما منتظر هماهنگی و تامین اعتبارات لازم از وزارت امور خارجه کشورمان هستیم که با مذاکرات اجرا شده به زودی عملی خواهد شد.

در حال حاضر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دارای 13 مرکز سلامت فعال در آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا است که شامل سطوح بیمارستان، پلی کلینیک های تخصصی و کلینیک های جنرال (درمانی، همودیالیز و توانبخشی) است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1860

به "بیمارستان هلال احمر ایران در افغانستان راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان هلال احمر ایران در افغانستان راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید