تاکایف: همکاری های قزاقستان و چین ابعاد استراتژیک و بلندمدت دارد

به گزارش تور ایران، رئیس جمهور قزاقستان در سفر 2 روزه خود به چین با رئیس کمیته دائمی کنگره ملی نمایندگان خلق چین ملاقات کرد.

تاکایف: همکاری های قزاقستان و چین ابعاد استراتژیک و بلندمدت دارد

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار تور ایران در دوشنبه، قاسم ژامرت تاکایف رئیس جمهور قزاقستان در سفر 2 روزه خود به چین با لی جانسو رئیس کمیته دائمی کنگره ملی نمایندگان خلق این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار طرفین با آنالیز مسائل مربوط به تعاملات بین مجلسی قزاقستان و چین توسعه سیستماتیک همکاری ها در این زمینه را مثبت ارزیابی کردند.

تاکایف در این دیدار مذاکرات با همتای چینی خود را موفقیت آمیز عنوان نموده و گفت: چین همسایه بزرگ قزاقستان می باشد.

وی گفت: با در نظر دریافت همکاری های جامع میان 2 کشور ما بیانیه مشترکی را به امضا رساندیم که در آن بندی درج شده که مشارکت قزاقستان و چین جنبه استراتژیک و بلندمدت خواهد داشت.

تاکایف ضمن صحبت در خصوص دورنمای تقویت بیشتر تعاملات بین مجلسی 2 کشور بر اهمیت چهارمین نشست روسای مجلس های اوراسیا که قرار است در ماه سپتامبر جاری در نورسلطان برگزار گردد تاکید نمود.

لی جانسو در نوبه خود بر سهم قابل توجه تاکایف در توسعه روابط 2 کشور اشاره و بر اثربخشی مذاکرات وی با رئیس جمهور چین تاکید نمود.

وی با اشاره به توافقات روز گذشته میان روسای جمهور 2 کشور گفت: با توجه به توافقات اخیر میان سران 2 کشور می توان گفت که سفر فعلی شما به چین با موفقیت های عظیمی رو به رو و روابط قزاقستان و چین وارد دوره تاریخی جدیدی شدند.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 437

به "تاکایف: همکاری های قزاقستان و چین ابعاد استراتژیک و بلندمدت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکایف: همکاری های قزاقستان و چین ابعاد استراتژیک و بلندمدت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید