تداوم مصرف بی رویه ایلام را سمت جیره بندی آب سوق می دهد

به گزارش تور ایران، مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام با ابراز نگرانی از مصرف بالای آب در استان گفت: مصرف بی رویه آب ما را به تصمیم ناخواسته جیره بندی آب سوق می دهد.

تداوم مصرف بی رویه ایلام را سمت جیره بندی آب سوق می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، نوراله تیموری آدینه سوم مرداد گفت: با افزایش 30 درصدی مصرف آب اکنون مصرف آب در استان ایلام در شرایط هشدار واقع شده است که در این شرایط گرما مطلوب نیست.

وی افزایش دمای هوا به دلیل ورود توده هوای گرم و تاثیر شیوع کرونا و استفاده بیش از اندازه مردم از آب برای شستن دست ها و وسایل خود را علت، مصرف بی رویه آب در استان برشمرد.

اکنون در مقایسه با سال گذشته 30 درصد افزایش مصرف آب در استان داریم که این موضوع نگرانی زیادی را به وجود آورده است.

در حال حاضر آب شرب شهر ایلام از دو منبع سد ایلام و چشمه های گل گل تامین می گردد که به صورت 24 ساعته با حداکثر ظرفیت در حال پمپاژ آب به داخل شهر ایلام هستیم.

متاسفانه به دلیل افزایش مصرف آب نسبت به سنوات قبل، تداوم این شرایط برای شهر ایلام مجبوریم که ناخواسته آب را جیره بندی کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام افزود: در این راستا شرکت آب و فاضلاب استان ایلام پیگیری لازم برای ایجاد خط کمکی از سد ایلام و ایجاد منابع جدید را در دستور کار خود دارد ولی این موضوع تا وارد فاز اجرایی و بهره برداری قرار گیرد احتیاج به حداقل دو سال زمان دارد.

تیموری گفت: بهترین راه برای عبور از شرایط کنونی فقط صرفه جویی و عدم استفاده از آب شرب برای شست و شو و کارهای غیرضروری مانند شستن حیاط، کوچه، خیابان و ماشین است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1276

به "تداوم مصرف بی رویه ایلام را سمت جیره بندی آب سوق می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم مصرف بی رویه ایلام را سمت جیره بندی آب سوق می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید