تصمیم روسیه برای اعطای وام های سنگین به ایران، هند و ترکیه

به گزارش تور ایران، یک روزنامه روسی گزارش داد با توجه به جزئیات بودجه این کشور برای سال های 2020 تا 2022 مسکو میخواهد به ایران، ترکیه و هند وام های قابل توجهی پرداخت کند.

تصمیم روسیه برای اعطای وام های سنگین به ایران، هند و ترکیه

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از ایزوستیا، جزئیات بودجه بندی روسیه برای سال های 2020 تا 2022 نشان می دهد که این کشور میخواهد وام های قابل توجهی به کشور های خارجی از جمله ایران، ترکیه و هند پرداخت کند.

این اطلاعات نشان می دهد که دولت روسیه طی سه سال آینده بیش از یک تریلیون روبل به کشور های مختلف دنیا وام خواهد داد. بر اساس اطلاعات وزارت اقتصاد روسیه کشور ها قرار است این وام را به ازای خرید کالاهی روسی و همچنین تکمیل پروژه های مشترک از این کشور دریافت نمایند.

* پرداخت تسهیلات روسیه برای تکمیل نیروگاه های هسته ای

کارشناسان می گویند، بخش قابل توجهی از این وام ها به ساخت و تکمیل نیروگاه ها و زیرساخت های هسته ای در ایران، ترکیه و هند اختصاص خواهد یافت که تمام این پروژه ها با مشارکت شرکت های روس انجام خواهد شد.

در ماه سپتامبر سرگی استورچاک معاون وزارت اقتصاد روسیه اعلام نمود که کشور های دنیا 35 میلیارد دلار به روسیه بدهکار هستند که طی سه سال آینده یک ششم این بدهی معادل 6 میلیارد دلار به این کشور بازپرداخت خواهد شد.

بلاروس و ونزوئلا از جمله بزرگ ترین بدهکاران به روسیه هستند که به ترتیب 7.5 میلیارد دلار و 3.5 میلیارد دلار به مسکو بدهکار هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 511

به "تصمیم روسیه برای اعطای وام های سنگین به ایران، هند و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم روسیه برای اعطای وام های سنگین به ایران، هند و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید