تهران میزبان هفته فرهنگی اندونزی

به گزارش تور ایران، خبرنگاران: دیان ویرنجوریت سفیر اندونزی در ایران یکشنبه 25 آبان با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با ابوذر ابراهیمی ترکمان، ریاست این سازمان دیدار و در مورد چگونگی برگزاری هفته فرهنگی اندونزی در تهران گفت وگو کرد.

تهران میزبان هفته فرهنگی اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، دیان ویرنجوریت سفیر اندونزی در ایران یکشنبه، 25 آبان ماه با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با ابوذر ابراهیمی ترکمان، ریاست این سازمان دیدار و در خصوص چگونگی برگزاری هفته فرهنگی اندونزی در تهران، گفت وگو کرد.

اهمیت برقراری روابط فرهنگی میان ایران و اندونزی

در ابتدای این دیدار، ابراهیمی ترکمان با اشاره به اثرگذاری هفته فرهنگی اندونزی در سال گذشته، گفت: با توجه به اهداف سازنده هفته فرهنگی اندونزی مبنی بر اینکه ایرانیان با فرهنگ و هنر این کشور مسلمان آشنایی بیشتری داشته باشند، باید گفت که در سال گذشته توانسته تأثیر بسزایی در نمایش فرهنگ و هنر این کشور به جای داشته باشد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اهمیت برقراری روابط فرهنگی میان ایران و اندونزی اظهار کرد: موافقت نامه های فرهنگی بین دو کشور ایران و اندونزی از دیرباز وجود دارد و تاکنون چهار دوره برنامه مبادلات فرهنگی دو کشور تنظیم شده است و ما با جدّیت به دنبال آن هستیم تا بندهای آن را اجرا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه کشور اسلامی اندونزی مورد توجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است، گفت: فرهنگ و هنر این کشور در دنیا اسلام تأثیر مثبتی داشته است؛ لذا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی علاقه مند به بسط و گسترش روابط با کشور اندونزی است.

وی فعالیت های فرهنگی بین کشورها را گام عملی برای شناخت ملّت ها دانست و گفت: با هماهنگی اجرا شده کوشش می کنیم هفته فرهنگی اندونزی در تهران همانند سال گذشته در برج میلاد برگزار گردد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایجاد تعامل میان علمای دینی ایران و اندونزی را رویدادی مؤثر در اصلاح دیدگاه مردم اندونزی در خصوص ایران و تشیع دانست.

لزوم تقویت روابط فرهنگی میان کشورهای ایران و اندونزی

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون مشترک فرهنگی ایران و اندونزی در زمینه فعالیت های فرهنگی تأثیرگذار است، گفت: کمیسیون مشترک فرهنگی دو کشور در سال گذشته، با هدف توسعه هرچه بیشتر مناسبات برگزار گردید که امید است این کمیسیون در امسال نیز تداوم داشته باشد و همکاری های مطلوبی در حوزه مسائل فرهنگی صورت گیرد.

وی با تأکید بر جدّی شمردن موضوع هم افزایی در عرصه فرهنگ، اضافه نمود: ایران و اندونزی با تقویت روابط فرهنگی می توانند نقش بسزایی را در اشاعه شناسایی فرهنگ و هنر دو کشور به اقصی نقاط دنیا داشته باشند.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی در هفته فرهنگی اندونزی

دیان ویرنجوریت سفیر اندونزی در تهران نیز در این دیدار گفت: امید است تا با تجارب بالای رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بتوانیم شاهد پیشبرد روابط فرهنگی میان این دو کشور باشیم. در واقع هدف ما پیشبرد روابط فرهنگی با ایران است و کوشش داریم تا این روابط را بسط و گسترش دهیم.

وی اضافه نمود: طی دو سال گذشته مبادلات فرهنگی مطلوبی برقرار شده است، از آنجایی که فرهنگ شامل مردم می گردد باید گفت که طی این دو سال، ارتباط مردم در زمینه فرهنگی مثمرثمر واقع شده است.

سفیر اندونزی توضیح داد که جشنواره هفته فرهنگی سال گذشته اندونزی به عنوان نخستین قدم در حوزه روابط فرهنگی با ایران محسوب می گردد و در نظر داریم تا این جشنواره را همراه با موسیقی سنتی ایرانی در بهار سال آینده اجرا کنیم.

وی با تأکید بر افزایش تعداد روزهای برپایی جشنواره هفته فرهنگی اندونزی در تهران، گفت: هر دو کشور مسلمان هستند، لذا می توانند با برقراری ارتباط دو سویه نقش عمده ای در اشاعه فرهنگ اعتدال در سطح دنیا داشته باشند.

دیان ویرنجوریت درباره تعامل بین علمای دینی ایران و اندونزی گفت: ضروری است تا در آینده ای نزدیک امکان دیدار علمای این دو کشور فراهم گردد؛ چرا که انعکاس گفت وگوها و تعاملات علمای ایران و اندونزی نه تنها در دنیا اسلام که در کل دنیا تأثیرات مثبتی به همراه خواهد داشت.

وی در بخشی دیگر از این دیدار با اشاره به بحث و گفت و گو در حوزه انرژی هسته ای گفت: طی جلساتی که درباره ایران صورت می گیرد، اغلب به مباحث سیاسی بالاخص سوژه انرژی هسته ای پرداخته می گردد، امّا من خواهان آنالیز مسائل فرهنگی ایران و اندونزی هستم و این مهم باید به صورت جّد پیگیری گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 433

به "تهران میزبان هفته فرهنگی اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران میزبان هفته فرهنگی اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید