خطوط عابر شناور برای جلب توجه رانندگان در تایلند

به گزارش تور ایران، گروهی از جوانان در تایلند به منظور جلب توجه بیشتر رانندگان نسبت به معابر و پیاده راه ها، خطوط عابرپیاده سه بعدی را در چهارراه ها و محل عبور عابران پیاده طراحی نموده اند.

خطوط عابر شناور برای جلب توجه رانندگان در تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تور ایران، روبه روی در ورودی اصلی مدرسه وات بوئنگ تانگ لانگ در حومه بانکوک تایلند، بسیاری از دانش آموزان از روی خطوط عابر پیاده سه بعدی که به شکل خطوطی شناور و با فاصله از سطح زمین دیده می شوند، عبور می نمایند. این خطوط عابر پیاده سه بعدی، حاصل کوشش 50 دانش آموز و داوطلب تایلندی در کوشش برای بهبود ایمنی بیشتر خط کشی های عابرپیاده است.

مدیر پروژه این خطوط عابر سه بعدی می گوید: تایلند خطوط عابرپیاده زیادی دارد اما رانندگان همواره آن ها را نادیده می گیرند. رانندگان تایلندی با وجود آن که این خطوط را مشاهده می نمایند اما توقف نمی نمایند. بنابراین ما می خواهیم خطوط سه بعدی طراحی کنیم که آن ها را از اهمیت این خطوط مطلع نموده و از مردم بخواهیم که بیشتر به آن ها توجه نمایند.

در حال حاضر خطوط عابرپیاده سه بعدی در شش بخش از جاده های مختلف تایلند طراحی شده که اغلب در اطراف مدارس و معابد واقع شده اند. این ایده به سرعت با استقبال والدین دانش آموزان روبه رو شده و انتظار می رود طی شش هفته آینده سه پروژه مشابه دیگر تکمیل گردد.

طبق آماری که از سوی دفتر امنیت سلامت ملی تایلند منتشر شده در چهار سال گذشته بیش از 10 هزار و 600 تصادف عابر پیاده در این کشور اتفاق افتاده که باعث کشته شدن بیش از 900 نفر شده است.

در همین حال یک نظرسنجی جامعه شناختی با بیش از هزار شرکت نماینده در این کشور نیز نشان داد که حدود 90 درصد از مردم هنگام عبور از جاده، حتی اگر از روی خطوط عابرپیاده عبور نمایند نیز احساس امنیت نمی نمایند.

بنا بر گزارش تایمز آو دیلی، این خطوط عابرپیاده سه بعدی به راننده یاری می نمایند تا تمرکز بیشتری داشته باشد، چرا که با نزدیک شدن به آن ها ناخواسته احساس می نماید تخته های سفیدی در جاده شناور هستند و مجبور می گردد از سرعت خود بکاهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 632

به "خطوط عابر شناور برای جلب توجه رانندگان در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطوط عابر شناور برای جلب توجه رانندگان در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید