زیباترین مقاصد توریستی جهان (1)

به گزارش تور ایران، آسیا به عنوان پهناورترین قاره، محل قرار دریافت بسیاری از زیباترین و جذابترین مکانهای توریستی دنیاست. انتخاب بهترین مکان از بین تمامی مکانهای دیدنی کاری بسیار سخت و سخت است. اما متیوانید مطمئن باشید که هر یک از مقاصد زیر را انتخاب نمایید متضرر نخواهد شد و سفری رویای و دیدنی را پیش روی خواهید داشت . برخی از این مقاصد برای شما شناخته شده و برخی از آنها هم ناشناخته میباشد. با هم به مرور 7 مقصد توریستی عالی و بی نظیر میپردازیم :

زیباترین مقاصد توریستی جهان (1)

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

1 - مغولستان

کشوری وسیع، بکر و همراه با طبیعتی خشن به عنوان یکی از معدود طبیعتهای دست نخورده در آسیا شناخته میشود.کشور مغولستان زادگاه و خاستگاه قوم مغول می باشد.مغولها بیش از هر کشوری به چین دست درازی می کردند و امپراتوران چین برای آسایش از دست ایشان دست به ساخت دیوار چین زدند.بزرگ ترین رهبر تاریخی مغولها چنگیزخان بود که توانست قبیله های مغول را یکپارچه سازد و رقیبان را نابود گرداند.

این کشور در فلات تبت واقع شده است و مساحت آن بیش از 1.5 میلیون کیلومتر مربع میباشد و بع عنوان نهمین کشور بزرگ دنیا شناخته میشود اما جمعیت آن بسیار کم است و تقریبا نیمی از جمعیت 3 میلیون نفره آن در پایتخت مغولستان اولان باتار زندگی مینمایند.

2 - تایلند

پادشاهی تایلند کشوری است در جنوب شرقی آسیا. پایتخت آن و همچنین پرجمعیت ترین شهر آن بانکوک است. کشور تایلند دارای 514000 کیلومتر مربع مساحت می باشد که 4٪ آن را آب تشکیل داده است. تا سال 1939 نام رسمی این کشور سیام بود . از 1945 تا 1949 نیز سیام خوانده می شد تا آن که با اعلام رسمی دولت نام آن به تایلند تغییر یافت. واژه تای در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می دهند، به معنی آزادی نیز هست.

در حدود 95٪ مردم تایلند بودایی هستند. مسلمانان، با حدود 4٪ جمعیت ، بعد از بوداییان بزرگ ترین گروه مذهبی این کشور هستند. گفته می شود یک نفر ایرانی به نام شیخ احمد قمی مذهب شیعه را به تایلند آورد.تایلند یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی آسیا میباشد و مهمترین دلیل آن ارزانی بیش از حد آن به همراه آب و هوتی مطبوع در فصول زمستان و بهار میباشد.

3 - تبت

تبت یا سی -تسان کشور مستقلی که در جنوب غربی چین و بر سرحد شاقتصادی نپال واقع است و آنرا از جهت ارتفاعی که از سطح دریا دارد، بام دنیا گویند چه بزرگترین و مرتفعترین فلات آسیا و دنیا است که در میان بزرگترین و معظم ترین سلسله جبال دنیا قرار گرفته است و شطهای قابل اهمیت جنوبی و شرقی آسیا از آن سرازیر میشود.فلاتی است لم یزرع و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 5000 متر است (ارتفاع قله دماوند از سطح دریا 5640 متر است).جنوب آنرا کوههای بسیار بلند هیاقتصادیا فراگرفته است .نکته بسیار جالب در باره تبت این است که تبت تنها کشوری است که در آن زنان ، در شرایط خاص ، مجاز به داشتن چند شوهر می باشند. به این صورت که اگر مردی چند پسر داشته باشد و استطاعت اقتصادی کافی برای ازدواج همهٔ آنها را نداشته باشد، برای همهٔ آنها یک زن می گیرد. با این کار گذشته از حفظ اتحاد خانواده، از هزینه های ازدواج هم کاسته می شود و با تولد بچه های کمتر هزینهٔ زندگی هم کاهش میابد.

4 - انگکور - کامبوج

انگکور شهری در شمال غربی کامبوج به عنوان پایتخت امپراطوری کهن خِمِر ساخته شد. انگکور وات زیباترین معبد شهر تخریب شده انگکور است و مساحتی در حدود 2.5 کیلومتر مربّع را در بر می گیرد. انگکور که در زبان خِمِر به معنی شهر است نزدیک ساحل شاقتصادی دریاچه تانِل سَپ(یعنی دریاچه بزرگ)ساخته شده است.این دریاچه بزرگ و کم عمق که رودخانهٔ فرعی مکونگ را تغذیه می نماید زمانی مملو از ماهی و زمین های اطراف آن حاصل خیز بود.

آب دریاچه به ثروتمند شدن شهر انگکور یاری کرد.کشاورزان خمر با استفادهٔ از کانال های آبیاری هر سال سه بار محصول برداشت می کردند. این بدان معنی است که غذای کافی و فراوان برای افزایش جمعیت این ناحیه وجود داشته است.

معبد انگکور وات در اوایل سده دوازدهم برای شاه سوریاوارمان دوم ساخته شد و سپس به ویشنو خدای هندو اهدا شد.این ساختمان سه طبقه دارای یک ردیف حصارهای راست گوشه و مستطیلی است.برج های آن مانند غنچه های نیلوفر آبی و ارتفاعشان 60 متر است. در سال 1431 میلادی سربازان تایلندی به شهر انگکور هجوم آوردند و آن را ویران کردند.ویرانهٔ شهر به حال خود رها شد.به تدریج گیاهان و درختان در اطراف شهر روییدند و آن را در خود پنهان ساختند تا این که 150 سال پیش دوباره کشف شد.

5 - مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی کرانه های هندوستان قرار گرفته و کوتاهترین فاصلهٔ آن تا کرانه های هند، 600 کیلومتر است. مالدیو شامل 1192 جزیره مرجانی کوچک، مسطح و کم ارتفاع و شمار زیادی آبسنگ است که تنها 202 جزیره از آنها مسکونی هستند، روی هم رفته 298 کیلومتر مربع پهناوری دارند و تنها 3/0% قلمرو مالدیو را پوشش می دهند. اما قلمرو دریایی مالدیو با 850 کیلومتر درازا و 130 کیلومتر پهنا، 115300 کیلومتر مربع مساحت دارد. بلندای هر یک از این جزیره ها از سطح دریا از بیش از 3 متر تجاوز نمی نماید. مالدیو تپه ماهور و رودخانه ای ندارد. بعضی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته اند. در این جزایر هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. گردشگران مستقیماّ از فرودگاه بین المللی ماله به این جزایر می آیند. مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.

6 - دیوار بزرگ چین

یکی از عجایب هفت گانه دنیا شمرده می شود ، در دنیا به لحاظ زمان ساخت طولانی ترین و بزرگترین مهندسی تدافعی نظامی در قدیم است و همچنین این دیوار تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل روءیت می باشد. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین 7000 کیلومتر امتداد یافته است.این اثر سال 1987 در فهرست میراث دنیای ثبت شد. تاریخ ساخت دیوار چین به قرن 9 قبل از میلاد باز می شود. حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت های شاقتصادی ، برجهای آتش برای خبر رسانی و یا قلعه های مرزی برای حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با دیوار و بر روی آن ایجاد کرد . در دوره حکمرانی سلسله های بهار و پاییز و کشورهای جنگجو ،میان دوک ها جنگ بر پا شد و کشورها با استفاده از کوه های مرزی به ساخت دیوار پرداختند تا سال 221 قبل از میلاد ،امپراتور چین شی خوان پس از به وحدت رساندن چین ، دیوارهای دوک ها را به هم متصل کرد که به صورت دیوار بزرگ در مرزهای شاقتصادی بر روی کوه ها در آمد . او می خواست با این کار از حملات دشمن به مراتع شاقتصادی جلوگیری کند.

در این زمان طول دیوار چین به 5000 کیلومتر می رسید. در سلسله خان پس از سلسله چین طول دیوار به 10 هزار کیلومتر رسید. در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، حکمرانان دوران مختلف به ساخت دیوار چین پرداختند . تا اینکه طول دیوار به 50 هزار کیلومتر رسید. این میزان معادل گردش به دور کره زمین است . دیواری که اکنون مردم مشاهده می نمایند ، دیوار متعلق به سلسله مینگ (سال 1368 - سال 1644 میلادی) است از غرب به دروازه جایو گوان در استان گانسو چین و از شرق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین منتهی می شود و درمیان آن 9 استان ، شهر و ناحیه خود مختار به طول 7300 کیلومتر وجود دارد و مردم آنرا دیوار طولانی می نامند. گردشگران چینی و خارجی از پیمودن دیوار احساس افتخار می نمایند . حتی سران بسیاری کشورهای خارجی نیز فرصت ملاقات از این اثر بزرگ را از دست نمی دهند . بعضی از بخش های دیوار چین بخوبی حفظ شده است از جمله دیوار بادلینگ در نزدیکی بیجنیگ دیوار سی ما تای ، دیوار موتیان یو ، دروازه شان حای گوان در انتهای شرقی دیوار چین است که نخستین دروازه چین نامیده می شود و دروازه جایوگوان در انتهای غرب در گان سو ،این بخش ها همچنین از مکان های بسیار مشهور و دیدنی دیوار است و گردشگران زیادی در تمام سال از آنها بازدید می نمایند .

دیوار چین تجسم درایت و رنج و زحمت میلیونها چینی در دوره باستان چین است . این اثر پس ازهزاران سال از بین نرفته و دارای دلربایی فناناپذیر و سمبل روحیه ملیت چین است . سال 1987 میلادی دیوار چین به عنوان سمبل ملیت چین در فهرست میراث دنیای ثبت شد.

7 - سریلانکا

جزیره ای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند. نام های قدیمی آن سَراَندیب یا سَرَندیب یا سیلان بود.پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری اش شهر کلمبو است. پیش از سال 1972 به این کشور سیلان می گفتند. پایتخت این کشور شهر کلمبو (Colombo) با 642 هزار نفر جمعیت می باشد. مساحت سری لانکا 65٬610 کیلومتر مربع و جمعیت آن 19٬668٬000 نفر است.

منبع: لست سکند
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 753

به "زیباترین مقاصد توریستی جهان (1)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مقاصد توریستی جهان (1)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید