رئیس اجرایی هنگ کنگ: اوج گیری خشونت، منازعات اجتماعی را حل نمی کند

به گزارش تور ایران، رئیس اجرایی هنگ کنگ امروز (سه شنبه) گفت تشدید خشونت ها نمی تواند به حل مسائل اجتماعی این دولت شهر منجر گردد. او همچنین از مداخله قانون گذاران دیگر کشورها در امور هنگ کنگ اظهار تاسف نموده است.

رئیس اجرایی هنگ کنگ: اوج گیری خشونت، منازعات اجتماعی را حل نمی کند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور ایران به نقل از رویترز، کری لام، رئیس اجرایی هنگ کنگ در حالی به اظهار نظر پرداخته که طی روزهای گذشته، خیابان های این دولت شهر مجددا شاهد درگیری های بعضا خشونت آمیز بوده است.

او می گوید: دخالت مجلس های خارجی در امور داخلی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، به هر طریق بیجا است و ما اجازه نخواهیم داد (آمریکا)، ذی نفع مسائل هنگ کنگ گردد.

هزاران معترض هنگ کنگی طی تظاهرات چند روز پیش خود در مقابل کنسولگری آمریکا، خواهان یاری جهت بازگردانی دموکراسی به این دولت شهر شده بودند.

این معترضان، از کنگره آمریکا درخواست داشتند تا طی مصوبه ای، واشنگتن را ملزم کند تا خودمختاری و استقلال هنگ کنگ را از سرزمین اصلی چین مورد ارزیابی قرار دهد.

روز دوشنبه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق آمریکا گفته بود تظاهرات ضد دولتی در هنگ کنگ، از امور داخلی چین نیست و آمریکا باید دست کم به حمایت اخلاقی از تظاهرنمایندگان بپردازد.

مقامات دولت چین، انگشت اتهامات را به سوی عوامل خارجی نشانه رفته و بیان داشته اند این عوامل، به وسیله ایجاد آشوب در هنگ کنگ، قصد ضربه زدن به پکن را دارند. چین، امور هنگ کنگ را از امور داخلی خود به شمار می آورد و به کشورها هشدار داده تا در این موضوع دخالتی ننمایند.

کری لام پس از گذشت چندین هفته از ناآرامی ها، لایحه استرداد که شروعگر اعتراضات بود را لغو کرد اما این اقدام نیز نتوانست معترضان را راضی کند؛ آن ها با استفاده از محبوبیت این جنبش، نارضایتی های چند ساله خود را ابراز می نمایند.

کری لام در ادامه اظهارات امروز خود گفت: تشدید و ادامه خشونت ها نمی تواند مسائلی که جامعه ما با آن روبرو است را حل نماید و تنها به عمیق تر شدن مناقشات، تضادها، از هم گسستگی ها و حتی ایجاد نفرت در جامعه منجر خواهد شد.

تاکنون طی چندین تظاهراتی که در این دولت شهر به وقوع پیوسته و به رویارویی فعالان و پلیس ضد شورش منجر شده، حدود 1300 نفر دستگیر و عده زیادی نیز مجروح شده اند.

به گفته لام، اقدامات دولت او از جمله لغو لایحه مناقشه برانگیز استرداد، جهت توقف مستقیم تظاهرات و خشونت ها نبوده و برای ابراز خلوص نیت او جهت شروع مصاحبه با مردم انجام گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 472

به "رئیس اجرایی هنگ کنگ: اوج گیری خشونت، منازعات اجتماعی را حل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اجرایی هنگ کنگ: اوج گیری خشونت، منازعات اجتماعی را حل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید