زراعت چوب در 310 هکتار اراضی ساری

به گزارش تور ایران، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ساری ، سال گذشته 310 هکتار اراضی این شهرستان به زراعت چوب اختصاص پیدا کرد .

زراعت چوب در 310 هکتار اراضی ساری

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، رضا پورفلاح اظهار کرد: توسعه زراعت چوب راهکاری مؤثر برای اشتغالزایی جوانان روستایی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از مزایای اجرای طرح زراعت چوب را جلوگیری از قطع درختان و قاچاق چوب، کمک به معیشت جوامع محلی و تأمین مواد اولیه صنایع چوب مطرح نمود.

وی زراعت چوب در حاشیه شهرها را عامل کاهش حاشیه نشینی و منبع درآمدی برای حاشیه نشین ها دانست و اضافه کرد: با اجرای برخی طرح ها از جمله در آرایش خاص کاشت، در سال های اول و دوم کاشت نیز می توان برای فعالان صنعت زراعت چوب درآمد استحصال کرد.

این مسئول اضافه کرد: طبق ابلاغ سازمان جهاد کشاورزی مازندران، باید در شهرستان ساری با همکاری فرمانداری، ادارات، مراکز نظامی و دانشگاهها 387 هکتار برای زراعت چوب نهالکاری می شد.

پورفلاح گفت: همه اراضی تعهد شده در طرح زراعت چوب در این شهرستان شناسایی و تایید شد اما به دلیل عدم تامین نهال، تنها 310 هکتار از این طرح با غرس 309 هزار و 878 اصله نهال در این شهرستان محقق شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1757

به "زراعت چوب در 310 هکتار اراضی ساری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زراعت چوب در 310 هکتار اراضی ساری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید