سهم 50 درصدی صنایع کوچک از صادرات کشور

به گزارش تور ایران، تهران (پانا) - معاون وزیر صمت با اشاره به بازگشت 1365 واحد فراوریی به چرخه فراوری از برنامه ریزی برای احیاء 1500 واحد فراوریی راکد و غیرفعال مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی در سال آینده اطلاع داد.

سهم 50 درصدی صنایع کوچک از صادرات کشور

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی رسولیان امروز شنبه 9 اسفند 99، در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین در گفت وگو با خبرنگاران گفت: امسال احیا و فعال سازی تعداد واحد صنعتی را در دستور کار داشتیم که تا کنون یک هزار و 365 مورد آن محقق شده و شاهد بازگشت این واحدها به چرخه فراوری بودیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: احیا واحدهای فراوریی راکد و تعطیل از اولویت های اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شمار می رود و با حمایت های دولت و کوشش های بخش خصوصی، موفقیت های خوبی در این زمینه به دست آمده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان این که از ابتدای امسال تا کنون شاهد بهره برداری از 2 هزار و 37 واحد فراوریی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور بوده ایم، ادامه داد: این مهم نشان از پیشروی به سمت جهش فراوری در شهرک های صنعتی کشور بوده است.

رسولیان همچنین از جذب 9 هزار سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در امسال اطلاع داد و گفت: این آمار نشان از رونق سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی کشور با وجود تحریم های ظالمانه دشمن دارد که ناشی از حمایت های دولت از سرمایه گذاری و ارائه مشوق ها در این زمینه و همچنین ایجاد زیرساخت مناسب به منظور جذب سرمایه گذاران بوده است.

وی توضیح داد: با توجه دولت به ایجاد زیرساخت های لازم نظیر زمین آماده سازی شده، آب، برق و گاز در شهرک های صنعتی، امروز در همه استان های کشور زیرساخت لازم برای جذب و فعالیت سرمایه گذاران حوزه فراوری فراهم شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای حمایت از شرکت های دانش بنیان اطلاع داد و گفت: یکی از برنامه های مهم این سازمان در سال آینده، مشخص تکلیف واحدهای غیبرطرفال و راکد در جهت واگذاری و احیا به دیگر سرمایه گذاران بالاخص شرکت های فناور و دانش بنیان است.

رسولیان با اشاره به آسیب جدی شیوع ویروس کرونا در اقتصاد کشورهای جهان اضافه نمود: در کشور ما با توجه به شیوع این ویروس و همچنین محدودیت ها و تحریم های ظالمانه استکبار جهانی، از رشد 112 درصدی در شهرک های صنعتی کشور برخوردار بودیم که عزم استوار کشور در اجرای منویات رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی را نشان می دهد.

وی اضافه نمود: هم اکنون نزدیک به 47 هزار واحد صنعتی در 823 شهرک و ناحیه صنعتی کشور فعالیت و زمینه اشتغال 950 هزار نفر را فراهم نموده اند و بیش از نیمی از صادرات کشور متعلق به صنایع کوچک مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی است که نشان دهنده اهمیت این صنایع در چرخه مالی کشور است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه با اشاره به موقعیت و ظرفیت ممتاز شهرک صنعتی کاسپین بیان نمود: این شهرک صنعتی یکی از مناطق مهم مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در اجرای پروژه های صنعتی کشور محسوب می گردد.

رسولیان اضافه نمود: خوشبختانه با درایت مسئولان قزوین، بستر و زیرساخت های بسیار مناسبی در شهرک های صنعتی این استان اجرا شده و شهرک صنعتی کاسپین به یکی از مناطق مهم و استراتژیک کشور در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین استاندار قزوین، شاهد واگذاری 300 هکتار اراضی طرح توسعه شهرک صنعتی کاسپین در جهت برطرف محدودیت های حضور سرمایه گذاران در این منطقه باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1665

به "سهم 50 درصدی صنایع کوچک از صادرات کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 50 درصدی صنایع کوچک از صادرات کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید