عکس ، این حیوان وحشی مبتلا به هاری همدانی ها را وحشت زده کرد ، شغال هار هنگام حمله تازه با شلیک گلوله تلف شد

به گزارش تور ایران، معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست استان همدان گفت: تیمی از یگان حفاظت محیط زیست حین گشت زنی در سطح شهر همدان پس از مواجهه با یک قلاده شغال با چهره ظاهری و رفتاری که بیانگر ابتلا به هاری بود و قصد حمله به محیط بانان را داشت آن را با شلیک گلوله تلف کردند.

عکس ، این حیوان وحشی مبتلا به هاری همدانی ها را وحشت زده کرد ، شغال هار هنگام حمله تازه با شلیک گلوله تلف شد

به گزارش خبرنگاران، آدینه گذشته رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: امروز سه مورد گازگرفتگی به وسیله گرگ در سطح شهر همدان گزارش شد که در اسرع وقت به محل اعزام و اقدامات اولیه درمانی روی این افراد مجروح انجام شد.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست استان همدان روز یکشنبه گفت: در پی گزارش های متعددی از گزش شهروندان به وسیله یک گونه وحشی، تیم واکنش سریع متشکل از معاون محیط طبیعی محیط زیست، یگان حفاظت و محیط بانان زبده و توانمند آشنا به حیات وحش تشکیل شد.

مهدی صفی خانی اضافه نمود: در پی آنالیز این موضوع و با توجه به گزارش های دریافتی تعیین شد که یک گونه وحشی با احتمال قوی مبتلا به هاری با جولان در سطح شهر همدان به رهگذران حمله ور شده و آنها را زخمی نموده است.

وی شرح داد: گشت زنی تیم های پیش بینی شده مجهز به تجهیزاتی نظیر سلاح بی هوشی، ساچمه زنی، سلاح جنگی، پروژکتور و دیگر لوازم در محدوده های گزارش شده شروع شد.

صفی خانی اضافه نمود: گشت زنی این تیم ها در آدینه شب و شنبه صبح بی نتیجه بوده بنابراین با توجه به بازگشایی مدارس در روز یکشنبه و نگرانی خانواده ها از حمله حیوان وحشی به بچه هاشان دامنه گشت زنی وسیع تر شده و از توان تیم های شهرداری نیز یاری گرفته شد.

وی بیان نمود: تیم های پیش بینی شده اقدام به گشت زنی در منطقه ها مسکونی محدوده هنرستان، روحانی، شکریه، جوادیه، شهرک مدرس و دانشگاه بوعلی، باغ های فخرآباد، لونا پارک، بلوار ارم، گنجنامه، بلوارهای ارم، جوان، پردیس و اعتمادیه کردند.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست استان همدان ادامه داد: با توجه به اطلاع رسانی گسترده در زمینه احتمال حمله گرگ بنابراین شماره تلفن 1540 نیز آماده دریافت گزارش های مردمی درباره مشاهده گونه های وحشی در سطح شهر و حمله های احتمالی بود.

صفی خانی گفت: به تیم های محیط بانی تاکید شده بود که در گام نخست زنده گیری حیوان در دستور کار باشد و در صورت حمله ور شدن گونه وحشی و احتمال بروز آسیب جدی، نسبت به تلف کردن حیوان وحشی اقدام نمایند.

وی اضافه نمود: حوالی بامداد امروز تیم های یگان حفاظت محیط زیست حین گشت زنی در منطقه پردیس بودند که یک قلاده شغال به سمت آنها حمله ور اما پیش از وارد کردن هر گونه آسیبی با شلیک گلوله تلف شد.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست استان همدان تاکید نمود: با وجود اتلاف گونه وحشی اما همچنان رعایت نکات ایمنی لازم است و باید خانواده مراقب رفت و آمد بچه ها به ویژه در ساعات خلوت روز باشند.

صفی خانی با بیان اینکه گشت زنی تیم های یگان حفاظت محیط زیست همچنان ادامه دارد اضافه نمود: این گونه شغال پس از اتلاف برای انجام آزمایش تحویل دامپزشکی شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2353

به "عکس ، این حیوان وحشی مبتلا به هاری همدانی ها را وحشت زده کرد ، شغال هار هنگام حمله تازه با شلیک گلوله تلف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، این حیوان وحشی مبتلا به هاری همدانی ها را وحشت زده کرد ، شغال هار هنگام حمله تازه با شلیک گلوله تلف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید