معرفی سریال چَپِلویت؛ کابوس کرم ها در شهر پوسیده

به گزارش تور ایران، پسرک در حال دعا کردن برای جانش است، در حالی که پدر دیوانه قبر او را بیرون خانه کنده و فریادزنان در پی او می گردد. پدر می گوید: خون، خون می طلبد و با بیل به سر پسرش ضربه می زند و او را در قبر می اندازد. اما مرگ در آن شب هراس انگیز سرنوشت او نیست. سریال چَپِلویت (Chapelwaite) اقتباسی است از اثر استفن کینگ، نویسنده مشهور ادبیات وحشت.

معرفی سریال چَپِلویت؛ کابوس کرم ها در شهر پوسیده

به گزارش همشهری آنلاین، سال ها پس از آن شب هراسناک، چارلز بون (با بازی آدرین برودی) که اکنون کاپیتان یک کشتی صید نهنگ است، از پسرعموی خود نامه ای دریافت می کند. نامه ای که در آن پسرعمو می گوید که به زودی می میرد و قصد دارد برای جبران ظلمی که پدرش در حق پدر او کرده، چپلویت، املاک خانوادگیشان را به او واگذار کند. چارلز سه فرزند دارد و همسر بیمارش قبل از مرگ از او می خواهد بچه ها را به چپل ویت ببرد و آن ها را با امکاناتی مناسب تر بزرگ کند. او به چارلز اطمینان می دهد که مثل پدرش نیست و به بچه هایش آسیب نخواهد زد.

چارلز در املاک خانوادگی، متوجه می شود که پسرعمو دختری نوجوان داشته و بعد از مرگ دختر، درگذشته است. رویدادهایی عجیب در خانه، ظهور کابوس هایی غریب و رفتار سرد و نه چندان پذیرای مردم شهر به علت بدنامی خانواده، چارلز و بچه ها را در موقعیت دشواری قرار می دهد. موقعیتی که آن ها را وامی دارد هم زمان با میراث شوم خانوادگی و کینه مردم شهر از خانواده بون در کشمکش و البته جدال برای حفظ جان و خلاصی از سرنوشتی ظاهرا محتوم باشند. نکته دیگر، رنگ پوست بچه های چارلز است که به نظر می رسد برای مردم شهر چندان پذیرفته شده نیست. از این رو جدا از نام خانوادگی و ظلم بون ها به اهالی در گذشته، رنگ پوست آسیایی بچه ها هم اهالی شهر را به خشونت تحریک می کند.

داستان در مین در دهه 1850 روایت می شود. در شهری که همه چیزش بوی ماندگی، مرگ و پوسیدگی می دهد. پوسیدگی که با اوهام چارلز بی ارتباط نیست: هجوم انبوه کرم ها در همه جا. چیزی که به نام یک بیماری روانی موروثی تلقی می شود که ظاهرا چارلز و پسر کوچکش هم نشانه های ابتلا به این جنون عجیب را دارند، از طرف دیگر به یک کتاب مرتبط می شود. کتاب کرم ها که مربوط به خدایی باستانی است که خدای مرگ و زیست ابدی در سایه ها و تاریکی است. شخصیتی به نام یاکوب، شبیه به نوسفراتو، راه فرار از این کابوس خانوادگی را به چارلز نشان می دهد.

سریال چپل ویت، با اقتباس از داستان کوتاهی به نام Jerusalems Lot ساخته شده است. هرچند داستان دو سه شخصیت اصلی دارد و سریال برای بسط داستان، شخصیت های متعددی به آن افزوده است که البته چندان درست پرداخته نشده اند. این سریال، چند شخصیت ومپایر دارد، اما داستان آن درباره موجودات تشنه به خونی نیست که انسان ها را در دل شب گیر می اندازند و از آن ها تغذیه می کنند. داستان رابطه ما با مرگ، اندوه، خانواده و زندگی جاودان بعد از مرگ را بررسی می کند.

بچه های چارلز که تمام عمر خود را در دریا و بندرگاه ها گذرانده اند، اکنون در شهری نیمه مرده با مردمانی که هر از چندی یکی از آن ها به بیماری غریبی مبتلا می شود، تازه واردانی هستند که یا تسلیم تاریکی می شوند و یا می توانند از سرنوشت شوم خانوادگی جان به در ببرند.

هر چند سرعت روایت داستان کند است و شاید بتوان گفت به جز شخصیت اصلی، چندان به باقی پرداخته نشده است، نمی توان چپل ویت را در دسته اقتباس های ناپیروز از آثار استفن کینگ جای داد. گرچه شایسته قرار گرفتن در دسته پیروز ها مثل درخشش، میزری و رستگاری در شاوشنک هم نیست. با این وجود، فضای رعب آور، تاریک و رمزآلود سریال و البته جذابیت کشف معمای خانوادگی بون ها می تواند سرگرم کننده باشد.

این سریال 10 قسمتی به نویسندگی جیسون و پیتر فیلاردی و محصول اپیکس است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1962

به "معرفی سریال چَپِلویت؛ کابوس کرم ها در شهر پوسیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سریال چَپِلویت؛ کابوس کرم ها در شهر پوسیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید