نوجوانان اصفهانی با صنعت گردشگری آشنا می شوند

به گزارش تور ایران، ویژه برنامه ای با هدف آشنا کردن جمعی از نوجوانان با مفهوم صنعت گردشگری و بخش های مختلف آن با مشارکت اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار گردید.

نوجوانان اصفهانی با صنعت گردشگری آشنا می شوند

صنعت گردشگری امروز به عنوان یکی درآمدزاترین صنایع در سرتاسر دنیا شناخته می گردد و تمامی کشورها کوشش می نمایند تا مقدمات رشد و پیشرفت خود را در این زمینه فراهم نمایند. کشور ما نیز به دلیل برخورداری از امکانات و ظرفیت های بسیار قابل توجهی که در زمینه جذب گردشگر در زمینه های مختلف طبیعی، مذهبی، تاریخی، سلامت و ... دارد باید در این راستا کوشش مضاعفی داشته باشد و بتواند نسل جدید و تازه از راه رسیده را با این صنعت مهم و زیرمجموعه های آن آشنا کند.

بر همین اساس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در مشارکت با یک ان جی او گردشگری فرصتی را فراهم نموده تا تعدادی از نوجوانان علاقمند به این عرصه با مفهوم گردشگری آشنایی بیشتری پیدا نمایند.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در این خصوص در گفت و گو با مهر گفت: اداره گردشگری در مشارکت با یکی از ان جی او های فعال در زمینه صنعت گردشگری موقعیتی را فراهم نموده تا تعداد 30 نفر از نوجوانان علاقمند به این موضوع، با مفاهیم و قسمت های مختلف این صنعت آشنا شوند.

وی اضافه نمود: این طرح شامل دو بخش تئوری و عملی است که نوجوانان در بخش تئوری در مجموعه کلاس های آموزشی با حضور اساتید مرتبط با این حوزه شرکت نموده و با مبانی ابتدایی و ضروری این موضوع آشنا گردیده اند.

علیرضا مساح ادامه داد: بخش عملی این دوره آموزشی نیز به حضور در مراکز و اماکنی اختصاص یافته که در قالب بازدیدهای گروهی از آثار و ابنیه تاریخی برجسته و مهم شهر اصفهان، هتل ها و بخش های مختلف آن مانند روش هتل داری، آشپزخانه، پذیرش، نظافت و ... و همچنین دفتر خدمات مسافرتی اجرا می گردد.

وی اضافه نمود: این نوجوانان در دفاتر خدمات مسافرتی با روال بسته شدن تورهای مسافرتی از نظر قانونی، نحوه تبلیغات و بازاریابی این دفاتر، روال ثبت نام و پذیرش مسافران و متقاضیان و دیگر بخش های فعالیت این مراکز آشنا می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 69

به "نوجوانان اصفهانی با صنعت گردشگری آشنا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوجوانان اصفهانی با صنعت گردشگری آشنا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید