نینجا بین 20 تا 30 میلیون دلار از مایکروسافت برای خروج از توییچ پول گرفته است

به گزارش تور ایران، نینجا، بزرگترین بازی کننده حال حاضر جهان، چند ماه پیش اطلاع داد که رسما پلتفرم توییچ را به مقصد پلتفرم استریم بازی مایکروسافت ترک خواهد نمود. این استریمر رقم نامشخصی از سوی مایکروسافت برای کوچ به پلتفرم میکسر و فراوری انحصاری محتوا برای این سرویس دریافت نموده بود. گزارشی تازه از رقم دریافتی نینجا گفته است.

نینجا بین 20 تا 30 میلیون دلار از مایکروسافت برای خروج از توییچ پول گرفته است

خبرگزاری سی ان ان گزارشی بلند و بالا از شرایط استریم بازی و درآمد حاصل از آن منتشر نموده است. در این گزارش، مدیر عامل شرکت Ader که با نینجا برای تنظیم قراردادهای او همکاری می نماید، از رقم دریافتی نینجا از سوی مایکروسافت گفته است. جاستین واردن به سی ان ان گفته است تایلر بلوینز یا همان نینجا، پیشنهادی بین 20 تا 30 میلیون دلار از سوی مایکروسافت دریافت نموده بود. مایکروسافت به بلوینز پیشنهاد داده بود تا در ازای دریافت این رقم، توییچ را ترک و به صورت انحصاری به مدت چند سال برای پلتفرم میکسر محتوا فراوری کند. البته که سی ان ان با مایکروسافت و و نینجا برای تایید این رقم تماس گرفته، ولی دو طرف از تایید رسمی آن سر باز زده اند.

مخاطبی که در حال حاضر نینجا روی میکسر دارد، بسیار کمتر از تعداد هواداران او در توییچ است. این استریمر، روی توییچ 14 میلیون دنبال نماینده داشت، در حالی که تعداد دنبال نماینده های نینجا روی میکسر در حال حاضر 2.8 میلیون نفر است. با این حال، رقم دریافتی نینجا از سوی مایکروسافت، به خوبی این کاهش هوادار و بیننده را جبران خواهد نمود. گفته شده بود که در سال 2018 نینجا با استریم روی توییچ توانسته بود 10 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

البته که نینجا تنها شخصی نیست که مایکروسافت سراغ آن رفته است. مایکروسافت در راستای جذب استریمرها به سرویس میکسر، با بازی نماینده های مختلفی وارد مذاکره شده است. جاستین واردن و هم چنین رایان موریسون، مدیر شرکت Evolved که در زمینه تنظیم قراردادهای استریمرها فعالیت می نماید، از ارقام بزرگی که مایکروسافت به استریمرها پیشنهاد می دهد، به سی ان ان گفته اند. طبق گزارش منتشر شده، مایکروسافت به استریمرهایی که تعداد بیننده های همزمان آن ها 10 هزار نفر یا بیشتر باشد، رقمی 10 میلیون دلاری پیشنهاد داده است. استریمرهای کوچکتر هم ممکن است پیشنهادهایی 1 میلیون دلاری از مایکروسافت دریافت نمایند.

میکسر و توییچ، تنها پلتفرم های استریم بازی نیستند و رقابت بین دیگر سرویس ها هم برای جذب افراد وجود دارد. مایکروسافت توانست چند وقت پیش Shroud را به سرویس میکسر جذب کند. استریمرهای بزرگ دیگری مثل Jack Dunlop و DisguisedToast هم به ترتیب با یوتیوب و فیس بوک برای استریم انحصاری روی سرویس های YouTube Gaming و Facebook Gaming قرارداد بسته اند.

سی ان ان با استریمرها و هم چنین توییچ درباره خروج افراد از این پلتفرم صحبت نموده و از دلایل شان پرسیده است. توییچ معتقد است که ارقام ارایه شده از سوی میکسر و فیس بوک و یوتیوب، عامل اصلی خروج افراد است. با این حال، استریمرها می گویند که این موضوع، تنها عامل خروج افراد هم نیست. بلکه قوانین مختلف و عجیب توییچ، مثل قوانینی که برای چگونگی پوشش وضع نموده و هم چنین نداشتن ابزار مناسب برای مدیریت استریم ها هم در خروج افراد بی تاثیر نبوده اند.

اگر می خواهید به استریم بازی روی بیاورید، تصور می کنیم در حال حاضر بهترین زمان ممکن باشد.

منبع: GamesIndustry.biz

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 902

به "نینجا بین 20 تا 30 میلیون دلار از مایکروسافت برای خروج از توییچ پول گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نینجا بین 20 تا 30 میلیون دلار از مایکروسافت برای خروج از توییچ پول گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید