هشدار یک نماینده مجلس نسبت به شیوع کرونای آفریقایی

به گزارش تور ایران، خبرنگاران/فارس نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی در استان های هرمزگان، فارس و بوشهر باید به سرعت کارگروه ویژه ای برای مهار سرایت کرونای آفریقایی تشکیل دهند.

هشدار یک نماینده مجلس نسبت به شیوع کرونای آفریقایی

سیدموسی موسوی بیان نمود: متأسفانه هر روز کرونا خود را به شکل های جدیدی نشان می دهد و اکنون شاهد نوع جهش یافته آفریقایی این ویروس در شهرستان پارسیان هرمزگان هستیم که لزوم رعایت مراقبت ها را دوچندان می نماید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دفتر نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس، موسوی اضافه نمود: کرونای آفریقایی قابلیت سرایت و انتشار بسیار بالایی دارد و نکته مهم آن است که تحقیقات ابتدایی نشان می دهد احتمال ابتلای چندباره افراد به این ویروس وجود دارد.

موسوی گفت: چون این ویروس عملکرد سلول های ایمنی بدن را مختل می نماید، حتی با وجود استفاده از واکسن هم امکان ابتلا به کرونای آفریقایی زیاد است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس گفت: مردم شهرستان پارسیان در استان هرمزگان از قدیم الایام ارتباطات خانوادگی، اجتماعی و تجاری زیادی با شهرستان های لامرد و مهر در استان فارس و شهرستان عسلویه در استان بوشهر داشته اند و اگر می خواهیم اقدام جدی در راستای کنترل شیوع ویروس صورت گیرد، اکنون موقع آن است و فردا دیر است.

او همچنین درخواست کرد به سرعت کارگروه ویژه ای برای مهار سرایت کرونای آفریقایی تشکیل دهند و هشدار داد در صورت عدم اهتمام جدی به این امر و فقدان برنامه ریزی دقیق و اصولی با استفاده از پایش علمی داده ها، بزودی شاهد سرایت این ویروس جهش یافته در سراسر کشور خواهیم بود.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در ادامه توضیح داد: 14 ماه است ویروس منحوس کرونا در زندگی ما رخنه نموده و مردم از این شرایط خسته و کلافه شده اند، اما واقعیت آن است که هیچ زمانی را نمی توان برای پایان این پاندمی خطرناک پیش بینی کرد.

موسوی خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود تأکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی را در اولویت برنامه های خود قرار دهید و ضمن لغو سفرهای غیرضروری به پارسیان، با تعطیل کردن تمام مراسمات عمومی ازجمله عروسی و عزا، با جان خود و دیگر هموطنان بازی نکنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1845

به "هشدار یک نماینده مجلس نسبت به شیوع کرونای آفریقایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار یک نماینده مجلس نسبت به شیوع کرونای آفریقایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید