پوتین حکم ویژه مقابله با کشور های تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد

به گزارش تور ایران، رئیس جمهور روسیه حکم دولتی مقابله با کشور های تحریم کننده روسیه را یک سال دیگر تمدید کرد.

پوتین حکم ویژه مقابله با کشور های تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حکم تمدید برخی اقدامات اقتصادی ویژه علیه کشور هایی که روسیه را تحریم کرده اند، تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس در فرمان پوتین آمده است، این حکم که مورخ ششم آگوست 2014 صادر شده تا 31 دسامبر 2022 تمدید می شود.

بر اساس این گزارش، در مارس 2014 به دلیل شرایط ایجاد شده در اوکراین، اتحادیه اروپا و برخی کشور های دیگر از جمله استرالیا، ایسلند، کانادا، نیوزلند، ایالات متحده، سوئیس و ژاپن تحریم هایی را علیه روسیه وضع کردند. این کشور ها فهرستی از اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه را که تحریم کرده و شامل ممنوعیت ورود و توقیف حساب های بانکی گفتند..

در پاسخ، در اوت 2014، ولادیمیر پوتین فرمان مقابله با اقدامات را امضا کرد و دولت روسیه واردات تعدادی از محصولات غذایی از ایالات متحده، اتحادیه اروپا، نروژ، استرالیا و کانادا را ممنوع گفت.

اتحادیه اروپا در ادامه فشار های خود علیه روسیه در رابطه با تحولات اوکراین، چندی قبل تحریم های خود علیه مسکو را برای 6 ماه دیگر تمدید کرد. شورای اروپا با صدور یک بیانیه گفت که تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در رابطه با اوکراین که برای اولین بار در سال 2014 اعمال شد، برای 6 ماه دیگر تمدید شده است. در بیانیه این نهاد عالی اتحادیه اروپا، ادعا شده که اقدامات ثبات زدای روسیه در اوکراین به ویژه در منطقه ها شرقی این کشور و اشغال منطقه کریمه ادامه دارد.

شورای اروپا از مسکو خواسته است که تعهدات خود در قبال توافقات میسنک به منظور سرانجام درگیری در منطقه ها شرقی اوکراین را به صورت کامل اجرا کند. این توافق با میانجیگری آلمان و فرانسه میان سران این دو کشور عضو اتحادیه اروپا با روسیه و اوکراین در سال 2015 امضا شد.

سال 2014 با ساقط کردن دولت روس گرای ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور وقت اوکراین با حمایت برخی کشور های اروپایی و آمریکا و روی کار آمدن دولت غربگرا، روابط کی یف با مسکو به شدت متشنج شد.

همزمان با این تحولات، منطقه ها شرقی اوکراین که اکثریت جمعیت آن ها را روس تبار ها تشکیل می دهند، به صحنه درگیری آن ها با ارتش اوکراین تبدیل شد و کار به جایی رسید که دو منطقه لوهانسک و دونتسک، اعلام جمهوری خودخوانده کردند و از آن زمان درگیری ها ادامه دارد.

همچنین در منطقه شبه جزیره کریمه، درباره استقلال از اوکراین و الحاق به فدراسیون روسیه همه پرسی انجام شد و اکثریت ساکنان این منطقه به الحاق به مسکو رای مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1953

به "پوتین حکم ویژه مقابله با کشور های تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین حکم ویژه مقابله با کشور های تحریم های کننده روسیه را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید