کاپیتان تیم ملی کبدی: امیدوارم در جاکارتا مدال طلا را از چنگ هندی ها در آوریم

به گزارش تور ایران، کاپیتان تیم ملی کبدی ایران گفت: ما قابلیت کسب مدال طلا را داریم و امیدوارم در بازی های آسیایی جاکارتا بتوانیم دقایق آخر بازی فینال را کنترل کنیم و مدال طلا را از چنگ هندی ها در آوریم.

کاپیتان تیم ملی کبدی: امیدوارم در جاکارتا مدال طلا را از چنگ هندی ها در آوریم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

فاضل اتراچالی، ملی پوش 26 ساله کبدی ایران در مورد دیدارهای تدارکاتی دوبی و هند قبل از بازی های آسیایی جاکارتا، اظهار کرد: هر بازی تدارکاتی به اندازه دو ماه اردوی تدارکاتی به تیم ملی یاری می نماید. ما هر چقدر تمرین کنیم و در اردو باشیم ولی سابقه حضور در دیدارهای تدارکاتی را نداشته باشیم نقاط قوت و ضعف خود را نخواهیم شناخت. شرایط در مسابقه بسیار متفاوت است. در اردو به هم تیمی های خود عادت می کنیم و دیگر نمی توانیم ضعف و قوت خود را در مقابل حریفان بشناسیم. بعد از بازی محبت آمیز است که متوجه می شویم در دفاع و حمله در چه سطحی قرار داریم.

وی در مورد مقام سوم مشترکی که در قهرمانی آسیا به دست آمد، گفت : دیگر آن نتیجه تکرار نخواهد شد. آن زمان سرمربی هندی داشتیم، اما اکنون بهترین مربی را در کنار خود داریم. کبدی ورزشی تیمی است و هر کسی نمی تواند برای خودش بازی کند. برای رشته های تیمی باید برنامه ریزی وجود داشته باشد و همه بازیکنان باید با هم هماهنگ باشند. متاسفانه با حضور مربی هندی این شرایط برای ما فراهم نبود. آن مربی برنامه خوبی نداشت و با آن شرایط بازی مقابل پاکستان را واگذار کردیم.

لژیونر کبدی ایران در ادامه اضافه نمود: به جز مسابقات قهرمانی آسیا که به مقام سوم مشترک رسیدیم و به فینال نرسیدیم، در ادوار گذشته همواره در فینال مقابل هند بازی کردیم. در فینال مسابقات جهانی یا بازی های آسیایی همواره 70 درصد بازی را از هند جلو بودیم. اینها نشان می دهد که ما می توانیم هند را بگیریم. تنها ضعف ما در کنترل چند دقیقه آخر بازی بود. امیدوارم که در بازی های آسیایی جاکارتا بتوانیم دقایق آخر بازی را کنترل کنیم و مدال طلا را از چنگ هندی ها در آوریم. ما قابلیت کسب مدال طلا را داریم.

اتراچالی در مورد کم و کاستی های موجود در اردوی تیم ملی کبدی، خاطر نشان کرد: کم و کاستی ها همواره وجود دارد و همواره انتظار بازیکنان برطرف آنها است. ما سربازیم و با وجود کم و کاستی ها تنها کار خود را انجام می دهیم. همواره کوشش نموده ایم بهترین نتیجه برای تیم ملی رقم بزنیم. اکنون با عوض شدن رییس فدراسیون شرایط نسبت به قبل بهتر شده است. امیدوارم که در این مدت باقی مانده تا بازی های آسیایی شرایط خوب برقرار باشد تا با یک روحیه 100 درصدی راهی جاکارتا شویم.

کاپیتان تیم ملی کبدی در پاسخ به این سوال که آیا فضای تمرین در سالن تکواندو کوچک نیست، گفت : کوچک است. تشک تکواندو هم سه سانتی متر است در حالی که تشک کبدی پنج سانتیمتری است، اما امکانات ما بیش از این نیست. ما سالن دیگری برای تمرین نداریم. در شهرهای دیگر هم که سالن باشد باز مسائل دیگری خواهیم داشت. در مجموعه ورزشی انقلاب سالن بدنسازی و خوابگاه در اختیار داریم، ولی فضا برای تمرین کوچک است. فکر نکنم امکانات بهتری در ایران داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، فاضل اتراچالی، بازیکن 26 ساله تیم ملی کبدی است که دو دوره در بازی های آسیایی (گوانجو و اینچئون) تیم ملی را همراهی نموده است. او چهار سال است که برای تیم های باشگاهی هندی بازی می نماید و در یک دوره با تیم باشگاهی خود به عنوان قهرمانی رسیده است. او همواره در پروکبدی جزو پنج بازیکن گران بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 430

به "کاپیتان تیم ملی کبدی: امیدوارم در جاکارتا مدال طلا را از چنگ هندی ها در آوریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاپیتان تیم ملی کبدی: امیدوارم در جاکارتا مدال طلا را از چنگ هندی ها در آوریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید