کری: آمریکا در حال ارزیابی اعمال تحریم ها علیه چین است

به گزارش تور ایران، جان کری نماینده ویژه دولت بایدن در امور تغییرات آب و هوایی گفت: دولت در حال ازریابی تحریم هایی به علت استفاده چین از نیروی کار اجباری در فراوری پنل های خورشیدی و سایر قطعات در انرژی های تجدید پذیر است.

کری: آمریکا در حال ارزیابی اعمال تحریم ها علیه چین است

از آسوشیتدپرس، کری در کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان به تسلط چین بر فراوریات پنل های خورشیدی، باتری ها و سایر فناوری های انرژی سبز پرداخت و در خصوص این که خرید این محصولات می تواند خریداران را در نقض حقوق بشر در این کشور درگیر می نماید، پرداخت.

به ادعای آمریکا بیشتر پلی سیلیکون دنیا که در سلولهای فتوولتائیک برای پنل های خورشیدی استفاده می گردد، به وسیله استان سین کیانگ چین انجام می گردد، جایی که چین در حال اجرا یک کارزار مداوم علیه اقلیت های قومی است.

این درحالیست که وزارت خارجه چین ماه گذشته این اتهامات را دروغ و اطلاعات نادرست ساخته شده توسط نیروهای ضد چین خواند.

دموکرات ها به دنبال آن هستند تا هر چه زودتر فراوریات خورشیدی و بادی ایالات متحده افزایش و از طرف دیگر مصرف زغال سنگ و نفت در کشور کاهش یابد.

در همین مورد مایکل مک کانل نماینده جمهوریخواه تگزاس به کری گفت: شما چطور می توانید به ما اطمینان بخشید که نیروی کار اجباری به کار گرفته در چین هرگز بخشی از راه چاره های آب و هوایی در ایالات متحده نخواهد بود.

کری در پاسخ مک کانل گفت: نگرانی مطرح شده شما کاملاً درست است زیرا این یک مشکل است پنل های خورشیدی به اعتقاد ما در بعضی موارد با کار اجباری فراوری می شوند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1835

به "کری: آمریکا در حال ارزیابی اعمال تحریم ها علیه چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری: آمریکا در حال ارزیابی اعمال تحریم ها علیه چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید