گزارشی از شرایط تمدید قرارداد پرسپولیسی ها؛ وحید امیری و احمد نوراللهی در صدر لیست یحیی گل محمدی

به گزارش تور ایران، طی روز های آینده شاهد تمدید قرارداد چند ستاره پرسپولیس خواهیم بود. اما سؤال طرفداران این است که کدام بازیکنان برای تمدید قراردادشان پای میز مذاکره خواهند نشست.

گزارشی از شرایط تمدید قرارداد پرسپولیسی ها؛ وحید امیری و احمد نوراللهی در صدر لیست یحیی گل محمدی

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، بعد از روی کار آمدن مدیران جدید در باشگاه پرسپولیس و پس از کسب نتایج قابل قبول توسط کادر فنی فعلی سمیعی و دوستانش اقدام به تمدید قرارداد با یحیی گل محمدی و دستیارانش گرفتند که با استقبال زیاد هواداران پرسپولیس روبرو شد. بعد از آن مسئولان باشگاه پرسپولیس طبق درخواست کادر فنی این تیم پس از اتمام فصل نقل وانتقالات و قبل از سفر تیم به دوحه برای انجام فینال لیگ قهرمانان آسیا فرایند تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی را آغاز کردند و بر همین اساس مذاکراتی را با آنها انجام دادند.

در گام اول تمدید قراردادها مهدی عبدی که سه فصل دیگر با این تیم قرارداد دارد، دو سال دیگر هم با باشگاه برای تمدید قرارداد به توافق رسید و این موضوع به صورت رسمی انجام شد. به این ترتیب قرارداد مهاجم جوان و شمالی پرسپولیس تا سال 1404 تمدید شد و البته ظاهراً مبلغ پرداختی به عبدی هم نسبت به قرارداد قبلی وی افزایش قابل توجهی داشته است. پس از تمدید با عبدی همچنین مذاکرات مثبت و توافق هایی بین مدیران پرسپولیس با سیامک نعمتی صورت گرفت و این بازیکن هم با وجود داشتن قرارداد تا خاتمه فصل آینده قراردادش را یک سال دیگر تمدید کرد تا سیامک به صورت رسمی تا خاتمه لیگ بیست ودوم بازیکن پرسپولیس باشد. پفراینده تمدید بازیکنان پرسپولیس به همین جا ختم نمی گردد و طی روزهای آینده هم شاهد تمدید قرارداد با چند ستاره از سوی باشگاه پرسپولیس خواهیم بود. موضوعی که شکوری معاون و سخنگوی باشگاه پرسپولیس هم در کنفرانس مطبوعاتی خود که شنبه برگزار گردید آن را تأیید کرد. حال سؤال هواداران پرسپولیس این است که کدام بازیکنان برای تمدید قراردادشان پای میز مذاکره خواهند نشست ما هم سعی کردیم با آنالیز قرارداد بازیکنان پرسپولیس در این گزارش به این سؤال پاسخ دهیم.

کمال توافق کرد

هافبک دفاعی سرخ ها که در لیگ پانزدهم توسط برانکو از نفت تهران به پرسپولیس آمد عملکرد بسیار خوبی از خودش نشان داد و یکی از مهره های کلیدی سرخپوشان در سال های اخیر بود. کمال که در تمام قهرمانی های 4 فصل گذشته در پرسپولیس حضور داشت چند باری توسط کی روش به تیم ملی دعوت شد و حتی گلزنی هم کرد ولی مصدومیت کتف این بازیکن باعث شد نتواند صندلی ثابتی در تیم ملی پیدا کند. کامیابی نیا که در خاتمه لیگ بیستم قراردادش با پرسپولیس به خاتمه می رسد مذاکراتی با مدیران پرسپولیس انجام داد و برای تمدید یکساله قراردادش به توافق رسید به این ترتیب کمال تا خاتمه لیگ بیست ویکم سرخپوش باقی خواهد ماند.

کاپیتان احتیاجی به تمدید ندارد

رکورددار قهرمانی در تاریخ لیگ برتر در 39 سالگی جوری می درخشد و برای موفقیت عطش دارد که خیلی ها فراموش می نمایند کاپیتان قرمزها چند سال دارد. بعد از خط خوردن سیدجلال از جام جهانی 2018 که منجر به خداحافظی او از تیم ملی شد شایعات زیادی مبنی بر خداحافظی همیشگی او از فوتبال شنیده می شد ولی حسینی نه تنها با قاطعیت خداحافظی اش را تکذیب کرد، بلکه در زمین هم ثابت کرد هنوز حرف های زیادی برای گفتن دارد و تشنه جام های بیشتر است. سیدجلال قبل از آغاز لیگ نوزدهم قرارداد دو ساله ای با پرسپولیس امضا کرد که تا خاتمه فصل آینده معتبر است به این ترتیب هواداران پرسپولیس نگران حضور کاپیتان محبوب شان نخواهند بود و سید حداقل تا 41 سالگی به فوتبال ادامه خواهد داد. هرچند همواره یک شایعه تأیید نشده اطراف سیدجلال وجود دارد و آن هم خداحافظی با پیراهن تیم شهرش یعنی ملوان است که با توجه به شرایط ملوان در لیگ دسته اول و همچنین داشتن قرارداد با پرسپولیس بعید است فعلاً این اتفاق رخ دهد

یحیی و باشگاه کنعانی را می خواهند

محمدحسین کنعانی زادگان بعد از جدایی از پرسپولیس و رفتن به استقلال از چشم هواداران سرخ افتاد ولی بعد از ملی پوش شدن و نمایش های خوب پرسپولیسی ها قبل از آغاز لیگ نوزدهم دوباره سراغش رفتند و او را با قراردادی دو ساله جذب کردند. کنعانی در این مدت آنقدر خوب کار کرد که نه تنها فیکس تیم ملی شد بلکه بین هواداران پرسپولیس هم محبوبیت خاصی به دست آورد و به طور کلی اتفاقات قبل فراموش شد. کنعانی که بدون شک یکی از بهترین های سرخ ها در راه رسیدن به فینال آسیا بود در خاتمه فصل جاری قراردادش به خاتمه خواهد رسید و بازیکن آزاد می گردد؛ نکته ای که در مورد کنعانی وجود دارد این است که هم یحیی گل محمدی و هم باشگاه پرسپولیس علاقه مند به ادامه همکاری با این بازیکن هستند ولی هنوز مذاکره ای برای تمدید قرارداد بین آنها صورت نگرفته است ولی پیش بینی می گردد کنعانی زادگان به زودی با پیشنهاد تمدید قرارداد روبه رو گردد. آن طور هم که معین است خود محمدحسین اگر پیشنهاد چشمگیر خارجی نداشته باشد علاقه مند است فوتبالش را در پرسپولیس ادامه دهد.

یحیی اوکی دهد، امید تمدید می نماید

قرارداد امید عالیشاه وینگر با سابقه پرسپولیس که کاپیتان دوم این تیم هم به حساب می آید، در خاتمه لیگ بیستم به خاتمه خواهد رسید. امید که در چند وقت اخیر به خصوص در زمان حضور کالدرون و گل محمدی کمتر مورد استفاده قرار می گرفت در چند ملاقات اخیر و به خصوص بعد از جدایی بشار رسن به بازیکن فیکس سرخپوشان تبدیل شد و در ملاقات با ذوب آهن تک گل تیمش را هم به ثمر رساند. در چند وقت اخیر بارها شایعه جدایی و حضور امید در لیست مازاد پرسپولیس به گوش رسید ولی در نهایت این بازیکن باتجربه در تیمش ماندگار شد. با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد فرصت بیشتری برای بازی کردن تا خاتمه فصل نصیب امید گردد و در صورتی که یحیی اوکی دهد، عالیشاه می تواند قراردادش را هم تمدید کند. چیزی که معین است برای عالیشاه تیمی بهتر از پرسپولیس وجود ندارد و خود این بازیکن هم علاقه مند به ادامه حضور در جمع سرخپوشان است.

احمد و وحید در صدر لیست یحیی

احمد نوراللهی و وحید امیری دو ستاره بسیار تأثیرگذار پرسپولیس هستند که در خاتمه فصل قراردادشان به خاتمه می رسد. احمد و وحید آن قدر به لحاظ فنی و اخلاقی خوب هستند که هر تیمی در لیگ برتر آرزوی داشتن آنها را دارد. شماره هشت سرخ ها که مدتی است به بازیکن فیکس تیم ملی تبدیل شده، مهره ثابت یحیی در میانه میدان است و امیری هم تقریباً در پرسپولیس بدون جانشین است، به طوری که غیبتش در فینال آسیا خیلی حس شد و بسیاری معتقد بودند اگر پرسپولیس در بازی با اولسان وحید را در ترکیبش داشت شاید با جام قهرمانی به تهران برمی گشت. یحیی هم که به خوبی از اهمیت حضور این دو بازیکن در تیمش باخبر است، نام آنها را در صدر بازیکنان تمدیدی قرار داده و قرار است به زودی باشگاه مذاکرات برای تمدید قرارداد وحید و احمد را آغاز کند.

در قرارداد امیری با پرسپولیس بندی وجود دارد که او می تواند با پرداخت 400 هزار دلار جدا گردد؛ اتفاقی که نزدیک بود در همین تابستان رخ دهد ولی به دلیل جدایی چند ستاره و احتیاج پرسپولیس به وحید او تصمیم بر ماندن گرفت، در حالی که پیشنهاد بسیار خوبی از قطر داشت. حال باید دید باشگاه پرسپولیس که تا اینجا عملکرد خوبی در بحث تمدیدی ها داشته، چگونه می تواند این دو ستاره فوق العاده مهم و تأثیرگذار را در تیمش حفظ و قرارداد احمد و وحید را تمدید کند.

شیری و انصاری ؛ فعلاً خبری از تمدید نیست

محمد انصاری با وجود داشتن قرارداد در ابتدای فصل در لیست مازاد یحیی نهاده شد، چون سرمربی سرخپوشان معتقد بود انصاری مصدوم است و معلوم نیست بعد از بازگشت به میادین چه میزان آمادگی داشته باشد. با این حال با توجه به جدایی شجاع و نادری و همچنین پیدا نکردن جایگزین مناسب، یحیی مجبور شد انصاری را در تیمش نگه دارد. مهدی شیری که تا قبل از فینال آسیا همه چیز برایش خوب و رؤیایی پیش می رفت ناگهان با پنالتی عجیبی که به حریف داد، فعلاً به یک نیمکت نشین تبدیل شده و زیر فشار شدید نقدها واقع شده است. قرارداد انصاری و شیری در خاتمه فصل به خاتمه می رسد و حداقل فعلاً خبری از تمدید قرارداد با این دو بازیکن در پرسپولیس نیست.

تازه واردها همگی قرارداد دارند

پرسپولیس در تابستان سال جاری کلی ستاره مهم خود را از دست داد و حتی این موضوع بعد از فینال آسیا هم ادامه داشت و بشار رسن با کلی حاشیه از جمع سرخپوشان جدا شد. بعد از جدایی 7 مهره کلیدی از جمع پرسپولیسی ها این تیم 9 بازیکن جدید به نام های حامد لک، سعید آقایی، عیسی آل کثیر، احسان پهلوان، میلاد سرلک، آرمان رمضانی، علی شجاعی، مهدی مهدیخانی و محمد شریفی را به ترکیب خود اضافه نمود. نکته جالب اینکه همه این بازیکنان تازه وارد برای فصل بعد هم با پرسپولیس قرارداد دارند و در صورت احتیاج کادر فنی در پرسپولیس باقی خواهند ماند.

خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1572

به "گزارشی از شرایط تمدید قرارداد پرسپولیسی ها؛ وحید امیری و احمد نوراللهی در صدر لیست یحیی گل محمدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از شرایط تمدید قرارداد پرسپولیسی ها؛ وحید امیری و احمد نوراللهی در صدر لیست یحیی گل محمدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید